Všechno je definitivní

Všechno je definitivní https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1129/bmid_vsechno-je-definitivni-15k-1129.png 4 940 106

Povídky a novely série

Napětí, okamžitá podmanivost a schopnost probouzet v nás strach jsou jen některými z atributů úžasně plodné představivosti možná nejlepšího vypravěče naší doby. Ať už píše o setkání s mrtvými či téměř mrtvými nebo o hrůzách, které na nás číhají v běžném životě, od odvykání cigaretám až po zahradní výprodeje, představuje se nám Stephen King ve všech čtrnácti temných povídkách této sbírky ve vrcholné formě. Všechno je definitivní, první sbírka povídek po Nightmares & Dreamscapes, obsahuje i Jízdu na střele, Kingovu originální e-knihu, která přilákala přes půl milionu online čtenářů a stala se nejznámější povídkou desetiletí. Jízda na střele, v této sbírce poprvé uveřejněná tiskem, vypráví příběh Alana Parkera, který se snaží dostat stopem do nemocnice, kde leží jeho matka, jenže nastoupí do auta ke špatnému řidiči. V povídce Oběd v Gotham Café promění nepříčetný vrchní schůzku rozhádaného páru v krvavý masakr. Ústřední postavou audio-povídky 1408, zde poprvé v knižní podobě, je úspěšný spisovatel, jehož specialitou jsou díla jako "Deset nocí na deseti strašidelných hřbitovech". Noc v pokoji 1408 hotelu Delfín sice přežije, ale je jisté, že o strašidlech už nikdy psát nebude...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Everything’s Eventual , 2002

lucie.8
13.08.2017 5 z 5

Už čtvrtá kniha povídek od Kinga, kterou jsem přečetla a autor opět nezklamal. Mám pocit, že jeho knížky jsou prostě sázka jistotu.
Krom samotných povídek se mi hodně líbily poznámky, kde autor píše, jak ho napadla zápletka nebo třeba hlavní hrdina. Nejvíc se mi líbily povídky Pán v černém obleku a Pitevní sál čtyři.

martina.culik
29.05.2017 2 z 5

Knihy Stephena Kinga mám ráda, ale jeho povídky mě moc nebaví (možná spíš obecně povídky mě moc nebaví).

CarolC
28.04.2017 2 z 5

Některé povídky se mi vážně líbily, ale byla to jen slabší polovina. Daleko víc na mě zapůsobily Čtyři roční doby, které v mém čtenářském srdci i zůstaly. U této knihy se tomu ale asi tak nejspíš nestane...

Gabi.K
25.04.2017 5 z 5

Ohromná kniha, několik pobídek, příběhů v jedné knize. Jednině co mě mrzelo, že všechny příběhy byly krátké. Pokoj 1408 je prostě skvělý příběh, jasně je trochu předvídatelný, ale mě se hrozně líbí v tomto případě se mi líbí i film což se moc nestává.
V těchto příbězích si každý najde něco, jedinečně napsané příběhy.

Lucek
16.02.2017 5 z 5

Definitivní povídky!

habs
03.02.2017 4 z 5

Paráda, některé povídky byly perly co se četly jedním dechem. Nejvíc mě bavily krátké poznámky o inspiraci k napsání povídky. Závidím mu jeho fantazii, kdy dokáže napsat skvělou povídku jen z toho, že ho zaujme nějaká věc či člověk a už se mu v hlavě odvíjí příběh.

MM_Master
08.12.2016 5 z 5

II. diel: Teória L.T. o domácich miláčikoch; Cestný vírus smeruje na sever; Obed v Gotham Café; Ten pocit, ktorý sa dá opísať len po francúzsky; 1408; Jazda na Strele; Štvrťdolár pre ščastie.

exitus
21.10.2016 4 z 5

Od Stephena mám raději obsáhlejší díla, ale musím uznat, že v této sbírce je několik skutečně povedených povídek, kde autor i na malém prostoru ukázal svoje přednosti - umí perfektně vykreslit charaktery, umí vybudovat napětí, píše tak, že máte zároveň husí kůži a zároveň se chcete smát a rozhodně své postavy nešetří.

Většinou mám od Kinga ráda povídky, které nejsou až tak strašidelné, ale v této sbírce se mi právě ty děsivé líbily nejvíc (Silniční virus míří na sever, Jízda na střele). Dobrý výběr, i když asi jen na jedno přečtení.

lazarus
11.07.2016 5 z 5

Výborný výběr povídek. Jízda na střele je samozřejmě.nejlepší.

Lidmila_2008
05.06.2016 3 z 5

Až na titulní povídku je ostatní spíše průměr. King umí zdolávat vyšší laťky...

Valentine
31.05.2016 5 z 5

Ani u jedné jsem se nenudila, každá je tak jiná a přitom v něčem stejná, jako listy na podzimním javoru, všechny do jedné mě překvapily. Zkrátka Kingovy povídky můžu a ani tahle povídkovka není výjimkou.

minimonisek
27.05.2016 4 z 5

Skvělá kniha hororových povídek, všechny povídky byly skvělé. Nejvíc se mi líbily Pitevní sál čtyři, Pán v černém obleku, Silniční virus míří na sever a Jízda na střele. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi tajemné příběhy.

wiix
27.04.2016 3 z 5

Všetky poviedky spájala akási niť, téma, ktorú neviem pomenovať, ale bolo super, ktoré poviedky tvorili túto knihu, teda chválim výber. Avšak kvalita týchto poviedok nesiahala do výšky zvyčajnej kvality Kingových diel.

Eigis
05.04.2016 4 z 5

Pitevní sál čtyři – Jedna z nejlepších povídek ve sbírce, výborný nápad a atmosféra plná gradujícího napětí. 100%

Pán v černém obleku – King má vynikající sloh, ale mě nezaujala myšlenka na, které je povídka postavena. 70%

Vše, co miluješ, ztratí se v dáli – Nápad se sbíráním hesel ze záchodků je zajímavý, ale příběh jako celek za mnoho nestojí. 70% + 10% za tu sbírku hesel

Smrt Jacka Hamiltona – úryvek z jednoho velkého amerického příběhu očima pana Kinga tzn. více bolesti, zeleného hnisu a smrtelné agónie, nic převratného, ale pobaví. 80%

Místnost smrti – akční příběh jsem v této sbírce nečekal, ale proč ne, nebyl vůbec špatný. 90%

Sestřičky z Elurie – série Temná věž je něco jako diamantový náhrdelník v bibliografii Stephena Kinga a tahle povídka v něm má svoje místo. 80%

Všechno je definitivní – povídka s potencionálem románu, jednoznačně nejlepší část téhle knihy. 100%

L. T. a jeho teorie domácích zvířat – ze začátku pobaví, pak zvážní, ale celkově neohromí. 80%

Silniční virus míří na sever – velice dobře napsaná mrazivá hororová story. 80%

Oběd v Gotham Café – neotřelý příběh plný napětí vystavěný na zajímavém nápadu. 100%

Ten pocit, co popsat se dá jen těmi francouzskými slovy – tak mám pocit, že už jsem něco podobného četl a ne jednou. Holt výstižný název. 80%

1408 – klasický hororový námět v Kingově podání není špatný, ale mám radši jeho originální nápady. 80%

Jízda na střele – co se týče čistokrevných hororů v téhle sbírce, je tenhle pro mě ten nejlepší. 90%

Čtvrťák pro štěstí – po té sérii „krváků“ a „drasťáků“ normální příběh se šťastným koncem vyloženě potěší. 100%

chlo0opek
28.03.2016 3 z 5

Problém povídek obecně je, že než se stačíte pořádně sžít s hlavními představiteli, je po povídce. Tento případ platí i pro tuto knihu. Některé povídky jsou takové "průtokové" - prostě vámi jen tak protečou a za nedlouho na ně zapomenete (hlavně ze začátku, např. Smrt Jacka Hamiltona, Pitevní sál čtyři), jiné ve vás zas přece jen něco zanechají (např. povídka Sestřičky z Elurie se mi vyloženě líbila). Stephen to však ve své profesi umí a umí zkrátka psát poutavě - takže i ty slabší povídky se daly dobře zkousnout, i přesto, že povídky zrovna k mému oblíbenému žánru nepatří..
Celkově lepší 3*.

marek6463
23.03.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu,že některé povídky imponují a některé snadno z hlavy vyplynou tak se celkem jedná o nadprůměrnou knihu.

Metcheque
10.03.2016 4 z 5

Skvělý comeback ke klasické Kingově tvorbě. Zdůrazňuji kvalitu povídky Pokoj 1408, kterou samozřejmě holywoodštší matláci svou filmovou adaptací tradičně zprznili (výbuchy, ohně, tuny valíci se vody, no však to znáte). Škoda Johna Cusacka, jinak výtečného herce.

Viky007
03.03.2016 5 z 5

Parádní soubor povídek! Některé byly lepší, jiné slabší, ale tak už to většinou bývá.
Nejvíc se mi líbily povídky Pán v černém obleku a 1408. Normálně jsem měla husinu!

Karnager
27.02.2016

..A happyend na závěr.. :)

kata5121
19.01.2016 5 z 5

V knížce nejsou jen ty skvělé povídky, ale je jich tam dost na to, abych dala pět hvězd. King prostě jede.