Srdce v Atlantidě

Srdce v Atlantidě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1136/bmid_srdce-v-atlantide-IG7-1136.jpg 4 777 92

Povídky a novely série

Sbírka povídek Srdce v Atlantidě vyvolala zuřivé diskuze mezi příznivci Stephena Kinga považovaného za mistra moderního hororu. Jednotlivé příběhy se odehrávají v časovém rozmezí čtyřiceti let. Od začínajícího konfliktu ve Vietnamu, viděného očima univerzitního studenta, který má problémy se závislostí na karetní hře, až po následky, které tato válka zanechala v duši válečného veterána, snažícího se zapomenout na prožité hrůzy. Srdce v Atlantidě je Kingova nová sbírka příběhů, jež jsou vzájemně – ať tak či onak – propojeny. Tradičně se zde prolínají prvky hororové s realistickými. Nic neubírá na vynikající pověsti a vyhledávanosti autora.... celý text

Literatura světová , Povídky , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Hearts in Atlantis , 1999

zylla
30.07.2015 2 z 5

Kniha je tak trochu "nekingovská" a hodně zvláštní. Povídky nejsou typické povídky ale spíš takový jeden dlouhý příběh na pokračování. Poslední tři se mi nelíbily skoro vůbec, přičemž předposlední byla vyloženě k smrti nudná.

Enforcer
30.07.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih autora. Hororové a nadpřirozené prvky jsou zde spíše druhořadé. Hlavní je vyprávění o osudech lidí ze ztracené hipísácké generace.

Nunee
15.05.2015 5 z 5

Dávám plný počet kvůli první části, protože ničemní muži, bořitelé, Karmínový král a Věž..... To je Ka a Ka je kruh.... :-)

Terva
28.04.2015 4 z 5

Opět povídková kniha a já je zrovínka moc nemusím. Ale když je napíše a vydá můj nejoblíbenější spisovatel, nemůžu to ignorovat. Srdce v Atlantidě jsem už ignoroval (přečetl) dvakrát.

Bagriela
17.04.2015 4 z 5

Úvodní povídka byla famózní a ze všech mě zaujala nejvíce. Zbylé mě zase tolik nenadchly, přesto dávám čtyři hvězdičky a s čistým svědomím mohu říct, že se tato netypická kingovka zařadí mezi jedny z nejlepších povídek, které jsem kdy četla.

elleyne
26.01.2015 5 z 5

Okamžitě mi k srdci přirostla první povídka a to Ničemní muži ve žlutých pláštích, mylně zfilmovaná jako Srdce v Atlantidě. A pak mě také zaujaly dvě poslední povídky a nejméně se mi líbila druhá.

borknagar
16.01.2015 5 z 5

Kniha, kterou jsem četl před hodně lety a která se mi moc líbila. Netypická "Kingovka", která má však kouzlo a zvláštní atmosféru. Strašně moc se mi líbí i obal knihy, takové kdyby byly u "Kingovek" všechny. Příjemné čtení, které lze jen doporučit.

kalache
01.01.2015

nekingovské a zajímavé.....

jiri1678
26.09.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, film už je trošku o něčem jiném.

callahanh
07.08.2014 4 z 5

Co říct k Srdcím? To je osobní vyrovnání se Stephena Kinga s válkou ve Vietnamu. Kniha není rozhodně špatná, od začátku se setkáváme se stejným nádechem jako v ostatních mistrových dílech. Nejlepší mně osobně přijde titulní novela Srdce v Atlantidě. Ale ostatní novely jsou taky dobré, ale přece jen jim něco chybí. Dál bych vyzdvihl asi úvodní novelu o Ničemných mužích ve žlutých pláštích, dětství nikdy nebude stejné:) Jinak další dvě novely jsou zvláštní, ale přitom mrazivé. Veterán války ve Vietnamu se trestá za hříchy v dětství tím, že žebrá a další veterán zase vidí ducha mrtvé vesničanky. Závěrečná novela to je jen takový smutný závěr celé knihy. Dětství je pryč, zpátky se nevrátí, kamarádství se rozpadají. Takže kniha je posmutnělá, místy veselá, ale hlavně asi krutě realistická a o lidech, kteří prožili něco, co by nechtěl prožít nikdo z nás (a ani z nich). 80%

čemijka
22.02.2014 5 z 5

Moje první čtenářská zkušenost s Kingem a každopádně kladná reakce. Moc se mi líbil motiv baseballové rukavice, která putuje snad všemi částmi knihy a zapálenost studentů do karet, v době, kdy vyletět ze školy neznamenalo jen akademickou potupu, ale závisel na tom i jejich holý život.

Fuksinka
16.10.2013 4 z 5

S Kingovýma povídkama mám problém. Buď mě baví tak, že se od nich nemůžu odtrhnout (Ničemní muži ve žlutých pláštích, Srdce v Atlantidě), nebo se musím nutit do čtení (všechny ostatní v této knize). Kdyby na sebe tyto povídky volně nenavazovali, ani bych knihu nedočetla. Na druhou stranu King je jeden z mála autorů u kterých jsem povídky ochotná číst.
Každopádně kvůli výše zmiňovaným skvostům stojí za to si Srdce v Atlantidě přečíst.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 2 z 5

Oproti ostatním Kingovým povídkám se ma tato jeví jako jedna z nejhorších knih.

Rawen616
14.06.2013 2 z 5

Pro mě osobně slabší Kingovka. Ale muži ve žlutých pláštích mě docela zaujali.

kilometr
21.03.2013 5 z 5

Perfektní kniha.Mistr King mě opět dostal.100%.

povi
14.03.2013 5 z 5

Vynikající. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Je trošku těžší, složitější a četla jsem ji třikrát, než jsem plně pochopila význam, ale jakmile ho člověk pochopí, nedá se hodnotit jinak :-) King je prostě Král :-D

doktorking
24.02.2013 5 z 5

tak jsem tak koukal u které knihy tu ještě u mistra nemám komentář a hle Srdce v atlantidě..v knize najdete množství odkazu z Kingova života at už jsou to demonstrace a odpor k válce ve Vietnamu(Kinga naštěstí nevzali kuli jeho zraku a silným dioptriím) nebo nádherně popsaná bouřlivá léta Hippies a samozřejmě alkohol a závislost obecně..vrchol knihy jsou povídky : Ničemní muži ve žlutých pláštích-byla zfilmovaná jako Srdce v Atlantidě s božským A.Hopkinsem,jak povídka tak film jsou vynikající,druhý vrchol je povídka Srdce v Atlantidě(pozor tahle povídka nemá právě s filmem nic společného)je o studentovi žijícím právě v éře hippies a závislého na karetní hře Srdce..ostatní tři povídky jsou velmi dobré nicméně nedosahují kvality těchto dvou literárních pokladu..závěrem chci říct abych tu nenadával pořád na BETU že tenhle přebal považuji za naprosto dokonalý a její nejlepší..jinak další kousek který doporučuji spíš zkušeným Kingařum.A pokud máte jako já rádi Ameriku a její zlatá léta je knížka nezbytné čtení..

suloco
31.12.2012 4 z 5

Z první části nádherně srší Kingova posedlost padesátými léty. Atmosféra je vykreslena velmi sugestivně a malý Bobby Garfield exceluje coby další z Kingových dětských hrdinů (kteří se kupodivu jeden na druhého podobají mnohem méně, než by člověk čekal), které si zamilujete. První část je vynikající i sama o sobě. Ty dalši malinko polevují a člověk by čekal větší míru provázanosti.

Poznámka: Četl jsem kdesi, že první část nese obrovský odkaz na Kingovu sérii Dark Tower, kterou jsem se ještě neodhodlal načnout..to jen na okraj :)

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

Číslo 6: "Co chcete?" Číslo 2: "Informaci." Číslo 6: "Na čí jste straně?" Číslo 2: "To bych vám napověděl. My chceme informaci." Číslo 6: "Tu nedostanete!" Číslo 2: "Po dobrém nebo po zlém... dostaneme. /Zajatec/

Gerret
27.08.2012 3 z 5

První povídka "Ničemní muži ve žlutých pláštích" byla výborná, možná na můj vkus až moc dlouhá, zabírá myslím skoro půlku knihy, ale četla se velice pěkně. U dalších povídek jde ale kvalita postupně níž. Část "Srdce v Atlantidě" mě ještě bavila, ale chybělo jí napětí. Tím samým problémem trpí i povídky "Slepý Willie" a "Nebeské stíny noci padají", ale jsou alespoň zajímavé dějem ne jako "Proč jsme byli ve Vietnamu", která mě ze všech bavila nejméně. Hodnocení povídek 95%, 80%, 65%, 55%, 45%. Hodnocení 70%.