Bazar zlých snů

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bmid_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 4 912 193

Povídky a novely série

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams , 2015

kristyna3538
15.08.2017 3 z 5

Na sbírky příběhů se vždycky těším. Nikdy jsem nebyla zklamaná, ale jednou to přijít muselo. Bohužel u Bazaru zlých snů jsem se někdy musela do čtení nutit a kromě jedné povídky ve mně nezanechala žádný větší dojem.

dreamhex
13.08.2017 2 z 5

Tak tohle se moc nepovedlo. Pár průměrných možná lehce nadprůměrných povídek a jinak bída. Chtěl jsem dát 3*, protože mám Kinga rád, ale nemůžu. Když už povídky, tak raději Černočernou tmu, protože tohle se nedalo.

elleyne
11.08.2017 4 z 5

Já se na tu knížku už nějakou dobu těšila. Řekla bych, že povídky mají tu "nevýhodu", že některé jsou prostě fakt slabší. Celkový dojem jsem čekala lepší, přesto se mi některé povídky líbily fakt hodně.
Moc se mi líbili třeba Míle 81, Zlý chlapeček, Ur, Pod psa, Zelený bůžek agonie.

Janniska
03.08.2017 5 z 5

Užasné povídky.Obzvlášť oceňuji autorovu předmluvu před každým příběhem.

buldozer5
02.08.2017 4 z 5

Ještě nikdy jsem knihu, která se skládá z povídek, neohodnotil pěti hvězdičkami, a tahle není vyjímkou, i když ji napsal mistr hororů Stephen King. Některé povídky se mi líbily víc ( Míle 81), některé míň (Premium Harmony), a našly se i takové, které jsem nedočetl. I tak si myslím, že si Bazar zlých snů si 4 hvězdičky určitě zaslouží. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu pořídil.

lucie.8
28.07.2017 4 z 5

Proti knihám Mlha a Mrtví se někdy vracení trošku slabší sbírka povídek. Nejvíc se mi líbily povídky Duna a Batman a Robin mají spor.

Vera Silent
27.07.2017 3 z 5

Take se musím přidat k názoru, že je tato sbírka co do kvality velmi nevyvážená. Asi každý z nás si najde perfektní povídku (za mě Ur a Duna), povídku oblíbenou většinou čtenářů, která ho zklame (Zlý chlapeček), a špatnou povídku. Většina příběhů není špatná ani úchvatná, člověk po přečtení nelituje , ale zároveň se ani nedostaví kdovíjaky pocit uspokojení. Upřímně Kinga v krátkých povídkách předčí mnoho jiných autorů včetně těch českých.
Co se týká hororové tematiky, tak toho se tu dostane tak maximálně v 1/3. A to je ještě mnohdy ten hororový prvek tak levný, že si ho King snad pořídil ve Walmartu při Black Friday výprodeji. Ve většině jde o lidské vztahy a osudy,což se čte dobře, ale nikoho to moc nevyšokuje. Zkrátka příště sáhnu opět po příběhu, který to dopracoval na román.

daPhytCZ
09.07.2017 3 z 5

Kvalita povídek je bohužel velmi kolísavá. Obdobně jako kapely jednou za čas vydají "B-sides" - kolekci dosud nevydaných singlů, tak i zde jde o výběr zatím nevydaných textů. Pro skalní fanoušky to je určitě zajímavé čtení, ostatní pravděpodobně tak polovinu povídek ani nedočtou.

JamesF29
08.07.2017 4 z 5

Takový mišmaš všeho možného. Vrušujících povídek, které jsem si opravdu vychutnal a z nichž nabyté dojmy ve mně budou ještě jistou dobu rezonovat, a povídek, které... byly užitečné třeba k tomu, že jste díky nim ty dobré mohli mít stále před sebou.

Na některých zdejších komentujících mě zaráží, jak dokážou šmahem, rezolutně a se zdrcující sebejistotou tu či onu povídku odsoudit jako sračku, nebo ji naopak vychválit do nebes (Malá ochutnávka: "Příšernost. Chce se mi zvracet. Tohle napadne 90 % spisovatelů." "Nejlepší povídka z celé sbírky." "Naprosto obyčejný příběh."). To jako vážně? Kde sakra berete odvahu vůbec dělat takovýhle soudy, lidi? Hlavně tohle asi není knížka určená k nějakým filosofickým rozborům, ale prostě knížka pro radost a krácení času. Tak příště, až nebudete chtít zvracet z podle vás příliš obyčejnýho příběhu, kupte si třeba Kafku, bože.

Mě osobně nejvíc oslovily povídky Ten autobus je jiný svět, Premium Harmony, Morálka a Batman a Robin mají spor. Narozdíl od dalších naprosto skvělých (Ur, Míle 81) se v nich nevyskytuje žádné nadpřirozeno. Ne. Poněkud svébytným způsobem se zabývají událostmi všedního dne. Asi ne úplně častými, přesto však možnými. Člověku to nedá a musí si představovat, jak by asi reagoval on, kdyby se v popisované situaci ocitnul...

Alix
04.07.2017 4 z 5

Kinga nekriticky obdivuji a hrdě se k tomu přiznávám. Připouštím, že ne všechny povídky mne vzaly, ale i tak to stálo za to. Linda Bartošková, jako jeho skoro dvorní překladatel je, jako vždy, úžasná.

A22Los
03.07.2017 2 z 5

Po dlouhe dobe je prebal lepsi nez obsah. Povidky ze slabsiho soudku. King asi prohledal a poopravil povidky, ktere nasel nekde v zadu v supliku

MonikaHos
31.05.2017 2 z 5

Pana Kinga uctívám, ale tohle mě nějak nechytlo... Bohužel poprvé musím odložit jeho knihu nedotčenou. Ty dvě hvězdičky asi dávám jenom proto, že ho přesto všechno pořád miluji.

ibrahimgilbert
29.05.2017 5 z 5

Další povídková kniha, která nezklamala. :-) Největší dojem ve mně zanechala povídka "Zelený bůžek agonie", kterou jsem četla v noci a po dočtení jsem z toho měla husí kůži. Prostě King jak má být. :-)

Alizon
08.05.2017 4 z 5

Dobra sbirka povidek, kde si kazdy najde to svoje. Neni to sice to "nej" dilo od Kinga, ale celkove jsem byla spokojena. Nejvice me zaujaly povidky Duna, Mile 81, Zly chlapeck a UR (ta by si opravdu, jak tu uz nekteri ctenari psali, zaslouzila samostatne romanove zpracovani). Z dalsich si ted jako dobre vybavuji Nekrology nebo Opile rachejtle.
Naopak se mi vubec nelibily povidky Ten autobus je jiny svet (povidka naprosto o nicem) a Premium Harmony (nejak mi unikla pointa pribehu). To uz se mi vic libila basen Kostnice.
Samostatne komentare k jednotlivym povidkam mozna napisu pozdeji, zatim jsem je jen ohodnotila hvezdickami a plus minus to odpovida celkovemu hodnoceni od ostatnich ctenaru.

Knihožroutová
05.05.2017 4 z 5

Jsem naprosto spokojená. Velmi pestré dílko. Každá povídka psaná jinak a přesto perfektně. Ještě nevím, jestli se mi bude chtít komentovat každou povídku zvlášť, tak jen zmíním, že by se moje hodnocení velmi lišilo od ostatních. Hrozně mě štve, když někteří jdou jen po skvělé pointě, nebo hororových prvcích. Mistrův dar slova a empatie čiší nejvíc právě z těch obyčejných příběhů.

Nenu
14.04.2017 5 z 5

V knížce je dvacet povídek, každá na jiné téma, všechny jsou výborné. King dozrál jak víno.
Bonus navíc - výborný překlad paní Lindy Bartoškové

Ajli
11.04.2017

Zatim nejhorsi co jsem kdy od Kinga cetla :-) bohuzel :-)

marek6463
18.03.2017 4 z 5

Celková kniha je mírně nadprůměrná, ač se v ní nacházejí slabší povídky či dobré povídky, a nebo perfektní povídky. Každopádně nejvíce záleží na vkusu čtenáře, podle čehož ohodnotí každou povídku dle svého úhlu pohledu. Knihu jsem četl krátce přes dva měsíce a celkem mi přijde, když to budu hodnotit podle školního stylu, chvalitebná.

HŠ
01.03.2017 4 z 5

Nejvíce mi na těchto povídkách vadí, že když se začtu, tak už končí.

hejsahopsa
22.02.2017 2 z 5

Zklamání... King už prostě není to co býval. Většina povídek je nezajímavých (asi 3 dobré tam jsou) s předvídatelným koncem a nebo ještě hůř, vlastně bez konce. King píše před každou povídkou krátký úvod, ukazuje se, že většina z nich již byla napsaná v minulosti, ale z nějakého důvodu zůstala zastrčená v šuplíku. Myslím, že je tam měl nechat...