Bazar zlých snů

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bmid_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 4 914 193

Povídky a novely série

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams , 2015

MMM3
05.01.2018 4 z 5

Přesně jak je to v názvu: bazar. Některé povidky lepsi nektere ne. Každý si tam najde to své. Za me top: zlý chlapeček, ur, nekrology a letní bouře!

Vlk.kh
29.12.2017 2 z 5

Těšil jsem se na novou sbírku povídek, jako malý kluk. Musím ale konstatovat, že mi to příliš nesedlo. Pár lepších kousků se tam našlo, ale celkově je to dle mého osobního názoru na pana Kinga podprůměrné, pokud se ohlédnu za starší povídkovou tvorbou tohoto autora.

DriftBooks
13.12.2017 4 z 5

Nejsem povídkovej. Býval jsem. Jako scifista jsem četl především povídky. Několik let jsem odebíral časopis Ikarie. Dnes se povídkovým knihám příliš nevěnuji. Tento trend ostatně komentuje sám King – ne tedy přímo v této knize. Dnes povídky prostě nejdou. Téměř vymizela ta média, kde se s nimi mohl člověk nejspíše potkat. Časopisy, kulturní přílohy novin. Málo se vydávají knižní antalogie. Dnes máme blogy, sociální sítě a především – vlogy. Dnes se povídky nepíší. Dnes se točí krátká videa. Bať. Ale King je můj oblíbenec. Jako fanoušek kupuji a čtu vše, co vyjde. Takže samozřejmě i povídky.

Velmi mě bavily komentáře k jednotlivým povídkám. Někdy víc, než samotné příběhy. Někdy mi bylo líto, že se jedná jen o povídku. A docela mi chyběly ilustrace. Těch je dnes v knihách také málo. A k povídkám by se docela hodily.

B4LU
13.12.2017 3 z 5

Takové příjemné, byť někdy celkem depresivní počtení. Nebylo to špatné, ale vracet se k tomu téměř určitě nebudu.

reno rejns
08.12.2017

Hm, fakt ne. Jsem fanynkou Kinga už 15 let a tohle je to opravdu nejslabší, co jsem od něj četla... a nedočetla. Rozhodně nedoporučuji a jako zkušený "kingovec" vím, o čem mluvím. Jde o povídky a King má několik nesrovnatelně kvalitnějších, poutavějších a pestřejších sbírek.

Matilla
05.12.2017 2 z 5

Nějak me tato sbírka povídek nějak nechytla...

werewolf88
04.12.2017 1 z 5

Zatim nejslabší sbírka povídek. Některé povídky mě vyloženě sraly...

Kristyna95
29.11.2017 3 z 5

Do drivejsi povidkove Nocni smeny ma Bazar zlych snu dle meho nazoru hodne daleko,a to jak kvalitou,tak napaditosti. Mozna zklamani prameni i z faktu,ze jsem se na precteni teto knihy opravdu moc tesila,kdezto jiz zminena Nocni smena,jakozto ma uplne prvni Kingovka,byla takovym nejistym krokem do neznama,po nemz nasledovala zbesila jizda na prudkem toboganu. I kdyz mi tato kniha neprinesla stejne pocity,nasla jsem si v ni sve oblibence,ktere jsem jiste necetla naposedy.
DUNA-ze zacatku rozpaky a nutkani preskakovat radky,nastesti jsem to neudelala a odmenou mi byl uzasny a originalni pribeh,ktery ctenare zkratka musi dostat minimalne diky poslednim strankam(a predevsim posledni vete),kdy vsechno vsecicko najednou dokonale zapadne do sebe a vam zbyva akorat sedet a vychutnat si ten smutne krasny pocit z prave dokoncene cetby
ZLY CHLAPECEK- povidka,u ktere mi jiz samotny nazev naznacoval,ze tohle pro me bude to prave orechove (ze by kvuli zalibe k filmu Dobry synek?) Mozna jsem ocekavala trosku neco jineho,ovsem zacteni se do pribehu dvou chlapcu,z nichz vyrustala a starla jen obet toho mladsiho,ktery ani za dvacet let nezestarl ani o den,se mi opravdu trefila do vkusu
MORALKA- zvlastni povidka vypovidajici o zvracene strane lidske touhy. Nic jineho neni treba dodavat,pribehy vypovidajici o lidskych temnych zakoutich psychiky me zkratka bavi
POSMRTNY ZIVOT- tohle bylo fakt neco. Myslela jsem si,ze povidka bude o muzi,ktery proziva v plnem vedomi svuj predchozi zivot,ale tato vidina mista "na pul cesty" byla jeste stokrat lepsi!! Kratke,ale nezapomenutelne
HERMAN WOUK STALE ZIJE-tahle povidka nejspis nebude pro kazdeho favoritkou,ale ta bezmoc,tvrdost a bezohlednost....neco na tom pribehu je. Je pravda,ze zaver velmi prekvapil (ve skole pri prednasce sem si musela zamumlat "Coze??To jako..jako fakt..?")Opravdu me dostal.
POD PSA- vlastne strasne smutna povidka jednoho muze,ktery se odmitl rozloucit. Smutne,krasne a zaroven s pachuti nehorazneho psycha.
ZELENY BUZEK AGONIE- povedena povidka s otevrenym koncem. Je to dobre nebo spis skoda,ze jsme prisli o sanci dozvedet se vic o zelenych lepkavych "miccich"? Ale zase...kdyz se vyzradi vse,pribehu to muze ubrat poradny kus kouzla. Staci vedet,ze i bolesti maji sve barvy.
NEKROLOGY-cerna povidka misici v sobe sarkasmus,nadprirozeno a Kinguv ctivy hbity styl,ktera me zkratka neskutecne bavila.

cat5
24.11.2017 2 z 5

Bohužel nejsem moc nadšená. Obal se mi líbil o hodně víc, než obsah, a to je špatně. Z povídek se mi líbili tuším asi jen dvě, zbytek mě neoslovil.Bohužel mistře, tady ti to u mně neklaplo.

Obuvník
18.11.2017 5 z 5

Zlé sny nemusí být vždycky strašidelné. Já osobně nemám rád ty úzkostné. Takové, kde se sice vyloženě nebojíte, ale podvědomě cítíte, že je něco špatně. Nemůžu to tvrdit s jistotou, ale vsadil bych se, že u podobných snů kňourám o milost. A ona přijde. Většinou si však dává na čas a čeká na ranní probuzení.
A přesně ten samý pocit mě svíral právě u této sbírky povídek: úzkost. Je to krásné a zároveň depresivní čtení. Nejvíce mě zasáhly povídky Zlý chlapeček, Morálka, Pod psa a Letní bouře. Dlouho předlouho jsem o nich přemýšlel.
King nemusí dělat bububu, abych měl chuť zmizet pod peřinou a už nikdy nevystrčit nos.
A já ho mám za to rád...

p.mihoc
16.11.2017 5 z 5

Kingova schopnost pozorovat, pochopit a následně autenticky převést na papír lidské chování, mentální a tělesné procesy zcela obyčejných postav ve vyhrocených situacích a následné různorodé konfrontace mezi nimi z toho vyplývající je dar, kterým nás tento geniální autor obohacuje už přes 40 let. Nad každou z těchto povídek je potřeba trochu přemýšlet, co chtěl autor sdělit. Je tam toho mnoho, ale myslím, že je do nich potřeba dorůst. Mít už něco odžito:-).

moore.allonsy
06.11.2017 5 z 5

Až mi běhá mráz po zádech! Skvělá knížka na večer. :)

MíšaS.
06.11.2017 3 z 5

Jak bylo již pode mnou napsáno, některé povídky jsou pěkné, některé divné a nezáživné. Líbil se mi popis vzniku od SK před každou povídkou.

danny_21
05.11.2017 3 z 5

Docela zklamaní, zlých snů mi sbírka nepřinesla ani trochu. Slušné 3, 4 povídky, ale s absencí aspoň nějaké vyložené pecky, většina povídek průměrných a na Kingovy poměry i několik vyloženě podprůměrných - 60 %

KamaPika
20.10.2017 4 z 5

Některé povídky velmi dobré, některé mě neoslovily

LucinkaS
09.09.2017 4 z 5

Miluju povídky od pana Kinga. V každé jeho povídkové knize najdu přesně to, na co mám chuť, ať už je to téměř mistrovsky napsané dílo či úplné béčko. A víte co? I ta béčka mě baví. Však každý z nás občas potřebuje vypadnout z reality do světa, kde je možné vše, nejsou zde žádné hranice a my si to tak můžeme 100% vychutnat a nepřemýšlet nad složitostí děje. A tohle je přesně důvod, proč je pro mne každá mistrova sbírka povídek tím nejlepším dárkem.

Fremr
07.09.2017 4 z 5

Jak píše sám King v úvodu, je to bazar, bazar povídek, takže buď berte nebo nechte bejt. S povídkami to ale není jako s ostatním zbožím, protože je musíte napřed přečíst abyste zjistili jejich kvalitu. Takže samozřejmě narazíte i na ty méně zářivé kousky. Mě to ale vůbec nevadí, sbírku jsem si užil a s klidným srdcem mohu doporučit hlavně tyhle příběhy: Duna, Míle 81, Letní bouře, Nekrology, Premium Harmony a Zlý chlapeček. A jako vždy nejlepší na tom jsou samotné Kingovy popisy toho co ho ke každé povídce dovedlo. Upozorňuji, že je ve sbírce málo povídek s nadpřirozeným zlem, to oceňuji, mám radši reálný strach a to King zatraceně umí.

kačaba1975
02.09.2017 4 z 5

Skvělé povídky, od Kinga jako vždy

BeyondHorizon
02.09.2017 2 z 5

Obrovské zklamání. Knihu jsem si koupila v anglickém antikvariátu a těšila jsem se, až si ji přečtu. Je to přece King, to bude dobrá kniha, říkám si.
První povídka ušla, pak to šlo rychle z kopce. Žádné napětí, žádná originalita. Příběhy byly hodně předvídatelné a roztahané takovým způsobem, že mě vyloženě nudily. Zaujaly mě tak 3 povídky, ale ani ty nebyly tak dobré, aby tu knihu utáhly.
Nevadilo by mi to, že povídky nejsou dostatečně strašidelné, ale to má být zjevně jejich hlavní účel, který pro mě bohužel nesplňují.
Jediné plus jsou předmluvy ke každé povídce. Škoda, čekala jsem víc.

Solverino
19.08.2017 1 z 5

Tak tohleto je opravdu převeliká bída. Na úrovni seminárních prací na střední škole. Některé velice naivní povídky na úrovni náctiletého, některé už lepší, některé jen tak nastíněné na úrovni přílohy Květů nebo Ženy a život. U někoho jiného by to nemuselo být považováno za až tak slabé, ale u velmistra žánru to považuji za totální krok stranou a těžkou podpásovku na čtenáře. Chápu, že je možné recyklovat všechno možné, ale takhle plný hovnocuc opravdu nechci. Knížku jsem ani nedočetl. Děkuji o tohle opravdu nestojím.