Bazar zlých snů

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bmid_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 4 911 193

Povídky a novely série

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams , 2015

kristina4631
12.09.2018 3 z 5

Celkom dobra zbierka poviedok ale v porovnani so starsou tvorbou to je slabsie.

Enforcer
10.09.2018 3 z 5

Oproti geniální Mlze je Kingova novější povídková sbírka tak o dvě třídy slabší. Nachází se zde mnoho nevýrazných kousků a "paběrků".
Kousků skutečně hodných Kingova jména je tu pak méně:
Má osobní Top 3:

21.08.2018

Líbila se mi.

amanek
17.08.2018 4 z 5

Některé příběhy super, některé horší. Mě se líbila Mile 81, Ur, Pod psa, Nekrology...

MikeDV3
03.08.2018 4 z 5

Velmi mě zaujaly Kingovi komentáře k povídkám. Měl jsem opravdu pocit, že je kniha napsaná přímo pro mě. Většina povídek mi ani tak nepřišla hororová, ale spíš mi pomohla změnit některé názory a některé věci přehodnotit. Nejvíce mě zaujaly povídky Ur a Zlý chlapeček, který mi dost připomněl Zelenou míli a při čtení jsem měl velmi podobné pocity. Některé povídky mi ale přišly takové slabší a měl jsem problém je pořádně pochopit.

Janicga88
22.07.2018 5 z 5

skvěla kniha:)

Petulla72
21.07.2018 4 z 5

Někdy si chce člověk odpočinout od dlouhých románů, a proto King čas od času vydá nějakou zajímavou knihu povídek. Za mě patří tahle k nejoblíbenějším.
Mrazivé, ale i morální mrazení je na denním pořádku.

bee88maja
20.07.2018 3 z 5

King, říká se, král hororů. Stojí za přečtení, ale neočekávejte klasicky mrazivé hororové povídky, budete zklamání. Tady hledejte spíš, morální mrazení, přemýšlení o minulosti a budoucnosti, což pro mnohé může být pochopitelně mrazivější, než opuštěný dům na ostrově duchů !!! :)

ktulu
19.07.2018 5 z 5

Novější tvorba pana Kinga již není na takové úrovni, jako díla starší. Koupí této sbírky jsem tedy vědomě riskoval...ale vyplatilo se. (Sice to není Mlha, ale) skutečně skvělé a čtivé povídky - můžu doporučit s sebou na dovolenou.

Romčuška
02.07.2018 4 z 5

Moc fajn příběhy!! Za mě to určitě vyhrál příběh Pod psa... Ano byl trošku víc morbidní, ale dokáže někdo z vás říct, že vaše láska trvá až za hrob?? ....

JulieJames
30.06.2018 4 z 5

Pěkné Kingovské čtení. Povídky mi mnohdy nepřišly ani tak hororové, spíš k zamyšlení nebo k šokování. Byl to můj první King po několikaleté pauze a jsem spokojená. On to prostě umí :-)

Marian27
29.06.2018 4 z 5

Poviedky mám veľmi rád pretože každý deň cestujem do práce a z práce vlakom a tak sú pre mňa ideálnym čítaním. Kratšie mám na jednu cestu, dlhšie na dve, tri.. Táto zbierka zaujme svojou pestrosťou, predhovorom ku každému príbehu a samozrejme krásnou obálkou. Čo sa týka kvality, ťažko hodnotiť, pretože každému sa páči niečo iné a má aj iné meradlá. Mňa napríklad nezaujali príliš básne (asi som mal málo panákov v sebe) ale paradoxne sa mi najviac páčili nie práve strašidelné príbehy, ale skôr tie na zamyslenie. Môj úplný favorit-Posmrtný život. Po ňom sú to: Batman a Robin majú spor, Morálka a super poviedka Pod psa. Samozrejme sa mi páčili aj Míle 81, Ur (veľmi zvláštny príbeh s nekonečnými možnosťami) a Nekrology (paráda, dvíham oba palce). A ešte spomeniem poviedku Zelený bůžek agonie, pretože nudný a zdĺhavý začiatok vynahradzuje efektný koniec. Ďakujem Pán King a kolegynke s ktorou sme si spolu "Bazáre" kúpili a potom o príbehoch viedli literárne debaty.

jan0504
16.06.2018 4 z 5

Ja mám poviedky rád, a zvlášť keď sú od Kinga :-)
...len mi vadí že Stephen sa z Ameriky nevie pohnúť inde. Stále sa točí len okolo Maine :-) a ja tie americké tradície a životný štýl jednoducho nemusím.

Yko
24.04.2018 5 z 5

Je fajn dát si občas voraz od tučných románů a poflirtovat s povídkou na jeden večer. Trošičku mi vadily některé (až přehnaně okaté) "skryté" reklamy na iPad, Kindle (i když tohle byl autorův záměr), pivo Budweiser… a možná jsem jenom příliš podezřívavý, ale opět smekám klobouk, pane Kingu!

vitez21
19.04.2018 3 z 5

Sbírka velmi dobře i těch méně čtivých povídek. Rozhodně nejsem nikterak zklamaný, i když jsem smysl a pointu u všech povídek ne tak úplně dobře zaregistroval. Za mně nejlepší povídky: Zlý chlapeček, Ur, Nekrology.

povi
18.03.2018 5 z 5

Jen malo autoru umi napsat desitky povidek na ruzna temata a King je jednim z nich.Opet me nezklamal :-)

katchamccall
11.03.2018 5 z 5

I kdyby napsal kuchařku (nikdy jsem žádnou v ruce neměla), tak si ji přečtu. Ač některé povídky byly slabší, zbožňuju jeho styl psaní. Během pár vět člověka vtáhne do děje a někdy jste moc rádi, když se z příběhu vrátíte do reality a nic z toho se vám nemůže stát, snad ;-).

Marekh
04.02.2018 4 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem četl od tohoto aurora.

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Některé byly strašidelné, u jiných jsem se pobavil. Nebavila mne povídka ze sportovního prostředí, ale nebylo to tím, že byla špatně napsaná, ale spíše tím, že o sport se příliš nezajímám.

iLuciferie
04.02.2018 3 z 5

Sbírka lepších i horších povídek. Od Kinga doporučuji více (daleko lepší sbírku) Hodinu děsu. A při čtení této sbírky doporučuji číst autorovu předmluvu ke každé povídce až po přečtení povídky samotné (občas předmluva zbytečně mnoho prozrazuje).

Jája92
03.02.2018 4 z 5

King je zajímavý autor, a proto je tato kniha nesmírně poutavá. Na jeho styl si buď zvyknete nebo ne. Každá z povídek má něco do sebe, některé jsou výborné, některé lepší a některé vás až tolik nezaujmou, ale nad každou z nich ještě po přečtení myslíte, ať chcete nebo ne .