Bazar zlých snů

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bmid_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 4 914 193

Povídky a novely série

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams , 2015

Anakonda1969
06.04.2024 4 z 5

Sice jsem od Kinga čekala víc, ale protože je v této knize asi dvacet příběhů. je jasné, že ne každý mi padne do oka. Nakonec však musím uznat, že se mi vesměs povídky líbily. Nejlepší je Letní bouře, Zlý chlapeček nebo Duna. Těch horších je víc, ale vcelku tvoří dobrý základ pro zlé sny.

Timkim
09.03.2024 3 z 5

U této knihy povídek jsem nejdřív váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale dávám 3. Jednak za to, že je kniha nevyvážená, jedna povídka pecka a pak těžká nuda a dále za nedotaženosti některých povídek. Občas jsem si řekl " a jako co? To je konec?" Všehovšudy vynikající byly snad jen 3 nebo 4, ostatní průměr, až podprůměr. Dnes to máme za 70% a to jen z důvodu, že mám Stephenovy romány docela v oblibě.

Paulmain
20.02.2024 2 z 5

I když romány S. Kinga mám docela rád, tyto povídky mě moc nezaujaly, ačkoli často začínaly docela nadějně. Knihu jsem tentokrát nedočetl, pro představu, řekl bych, pár kousků stačí. Zajímavé jsou úvodní předmluvy u každé povídky, kde je vždy nastíněno, jak která povídka vznikala.

kayu
14.01.2024 3 z 5

Knížku jsem četla poměrně dlouho, protože mě skutečně zaujalo jen několik málo příběhů, zbytkem jsem se spíše prokousávala. Jako celek bych ji doporučila spíš fandům Kinga, kteří už mají s jeho stylem psaní zkušenosti.

changaj
07.01.2024 4 z 5

Z Bazaru zlých snů si vybere každý. Hororové příběhy s vesmírnými monstry (Míle 81), "civilní" příběhy které mám od Kinga opravdu nejraději (Batman a Robin mají spor), téměř feministická povídka (Herman Wouk stále žije), dokonce i veselé a roztomilé (sic!) Opilé rachejtle, mysteriózní Duna, Zlý chlapeček...King se v Bazaru představuje opravdu pestrým vějířem povídek.

Ronnie68
24.07.2023 3 z 5

Kniha celkem 20 povídek ... přečetla jsem ... mě zaujalo jen pár povídek ( například Míle 81, Posmrtný život, Nekrology) ... ale neříkám, že se jedná o špatnou knihu ... jen jsem od autora četla ještě lepší knihy ...

Luigi1
08.06.2023 4 z 5

Dalo se číst líbilose mi to

Pavel666
01.06.2023 3 z 5

Nějak mě tato kniha neuchvátila, čekal jsem od toho něco jiného. Některé povídky jsou nudnější, některé napínavější. Každopádně tuto knihu řadím jako jednu z jeho slabších děl.

MatBla
15.03.2023 4 z 5

Některé povídky se četly dobře, s jinýma jsem se trošku trápila, ale jinak dobrý.
Moc se mi líbil Kingův citát na str.58 "quot libros, quam breve tempus - tak mnoho knih, tak málo času (taky bych ho chtěla mít na tričku).

Deia
09.02.2023 4 z 5

Už som niekoľkokrát spomínala, že poviedky veľmi nemusím, takže knihu som začala čítať s menšími obavami. Ale prekvapivo ma väčšina poviedok bavila a ako to u Kinga býva zvykom, skoro všetky boli veľmi čtivé. Najviac mi vadili dve poviedky v podobe básni, Kostnice a Tommy, ktoré keby som mala hodnotiť samostatne, tak odo mňa získajú 0 %, jednak neznášam básničky a takisto vplyvom prekladu sa vôbec nerýmovali a asi som ich ani nepochopila. Ešte k tým horším patrila aj Blokáda Billy, samý baseball a opisy zápasov, to ma vôbec nebavilo. Na druhej strane najlepšie poviedky pre mňa boli Zlý chlapeček, tá naozaj mala niečo do seba, potom Nekrology, tá mohla byť kľudne o dosť dlhšia a Letní bouře - tá je o konci sveta a aj keď bola krátka, tak sa mi dostala pod kožu, keďže pri tom, čo sa dnes vo svete deje je tento koniec sveta snáď aj reálny. Niektoré poviedky mi potom prišli také príliš obyčajné, zo života, aj keď čtivé (Premium Harmony, Batman a Robin majú spor...), niektoré zas iba priemerné (Pod Psa, Autobus, Opilé rachejtle....) a niektoré jemne nadpriemerné (Míle 81, Smrt, U R...). Ale celkovo som si knihu užila, skoro každá poviedka mala niečo do seba, boli rozmanité a aj tie predslovy sa mi páčili.

TessieB
06.01.2023 4 z 5

Vcelku povedená sbírka povídek, některé jsou slabší, některé bych si klidně přečetla i jako románové dílo. Nejvíc mě bavily povídky Duna, Morálka, Nekrology, Ur a Zlý chlapeček. Celkové hodnocení bych směřovala na 3,5* :)

nai.ivka
04.01.2023 4 z 5

Pan King mě naučil číst povídky. Dá se říct, že jsem jeho nekritický čtenář.

Taufa
01.10.2022 2 z 5

Byla to moje první kniha od tohoto autora. Kladně hodnotím předmluvu před každou povídkou. Pár povídek je zajímavých a opravdu nutí k zamyšlení, chování a úvahy postav jsou opravdu reálně ošklivé. Většina povídek mě nudila a dalo mi opravdu hodně práce knihu vůbec dočíst… 2/5

Sybelle
27.07.2022 4 z 5

Povedená série povídek, kde si každý něco najde. Jako vždy se povídky četly téměř samy. Až na povídku ve formě básně. U té člověk musel trochu zpomalit. Ke každé povídce je úvod, kde autor píše, co ho inspirovalo.
Některé povídky jsou cíleně napsané v trochu jiném stylu. Ale i tak se nezapře autorův vlastní styl. Osobně se mi nejvíce líbila povídka UR. Který čtenář by takovou věc nechtěl :).

Bustedka
17.06.2022 4 z 5

Přiznám se, že ačkoliv jsem nadšená čtenářka, Stephena Kinga jsem v životě nečetla. Tedy až doteď. V knihovně jsem šáhla bez rozmýšlení po nějaké knize a nakonec se z ní vyklubal soubor povídek, které vlastně nejsou tak typicky kingovské. Vzhledem k tomu, že každá povídka začíná předmluvou o tom, jak se zrodila, donutí vás to občas přemýšlet nad vším možným. Některé povídky byly famózní, jiné slabší. Když to ale třeba srovnám s povídkovou hororovou knihou Královny hrůzy, bylo to stokrát lepší. Tedy aspoň pro mě.

Maki21
27.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha se hodně odlišuje od klasického "Kinga." Jsem zvyklá na horory které vám nedají spát, tady se jedná spíše o filozofické úvahy. Díky tomu že před každou povídkou autor vypráví jak na nápad přišel je to o něco srozumitelnější. Samozřejmě některé povídky byly slabší a některé lepší. Za mě osobně nejlepší povídka byla poslední a to Letní Bouře která je bohužel velmi aktuální.

heavy66
16.03.2022 4 z 5

Z Kingových povídek žádné zlé sny nemívám. Jen obdiv k autorovým nápadům a spisovatelskému mistrovství. V Bazaru je mým oblíbeným zlým snem Ur, povídka s originálním námětem a strašidelnou pointou!

Petkona
10.12.2021 4 z 5

Sbírka povídek se mi vesměs líbila, mám tam svoje favority a pak i samozřejmě ty, co se mi moc nelíbily nebo mě nebavily. Za nejlepší povídku považuji jednoznačně Dunu. To bylo fakt skvělé. Celý příběh tak nějak plynul a na poslední straně povídky úplný zvrat a no…prostě skvělé. Pak taky Pod psa, Letní Bouře. Ty byly taky moc dobré a vlastně těch lepších bylo víc než těch horších, takže proto to kladné hodnocení. Ale jako celek se to povedlo, King proste umí psát a umí psát taky povídky. Jediné co se mi fakt nelíbilo byly ty dvě krátké poezie. Na ozvláštnění fajn, ale kdyby tam nebyly, nezlobila bych se. Ale zase některé povídky mají opravdu něco do sebe tak uděláte nejlíp když si to přečtěte.

ozzak
23.11.2021 5 z 5

výbrina kniha dosud nevydaných povídek od krále hororu Stephen King kde každa povidka má predmluvu od kinga kdy a zajakych okolnosti vznikla

Lenda777
15.10.2021 3 z 5

Prokousávám se tím už hodně dlouho. Některé povídky jsou výborné, jiné spíš "meh".