Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216038/bmid_povidky-3dS-216038.png 4 863 133

První kniha povídek Zdeňka Svěráka. Jednotlivé příběhy autor líčí s laskavostí, hravostí a jemným inteligentním humorem. Kniha své čtenáře potěší, neboť kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako její hrdinové. Věřte, že jejich osudy Vám budou natolik blízké, že se k povídkám budete rádi vracet a kniha Vám bude mít stále co dát.... celý text

Ester71
23.10.2017 5 z 5

Prostě pan Svěrák. Mám ráda jeho humor, styl vyprávění a Vltava pro mě byla top.
Příjemná oddechovka.

Sarah01
25.08.2017 3 z 5

Tyto povídky jsem také četla na základě Čtenářské výzvy, je to převážně takové lechtivé čtení, nejvíc se mi líbila asi Vltava.

petr3954
08.07.2017 5 z 5

Podle mě výborně napsané.

Schwestrn
30.05.2017 2 z 5

Kniha s hořkým humorem, ve které mě autor (asi nemile) překvapil.

Viky007
08.02.2017 5 z 5

Povídky obvykle nevyhledávám, ale říkala jsem si, že u pana Svěráka udělám výjimku. A dobře jsem udělala! Líbí se mi nejen autorův specifický smysl pro humor, ale také to, jak si hraje s češtinou. Za mě palec nahoru.

Marbo
03.12.2016 2 z 5

Pro mně teda celkem šok, Svěráka jsem si již ( moje chyba ) příliš pevně zařadil jako lehce senilního, ale nesmírně poetického dědečka a k mému překvapení, on je to taky chlap či člověk z masa a kostí, jimž cloumají pudy.
Povídky samotné jsou čtivé, ale málokdy mně donutily se zarazit či pousmát.

Hathor89
05.11.2016 5 z 5

Povídky jsou všeobecně poněkud opomíjený žánr, i když nevím proč, já je mám ráda. Jak to u takových knih bývá, některé povídky mě nadchly více, některé méně. Nejvíce jsem se bavila u Ivanky a Lenina. Ale hlavně příběhy Pana Svěráka jsou plné milého humoru a úžasných hrátek s češtinou. S chutí si přečtu další.

kdu
30.10.2016 3 z 5

Nenadchnou, neurazí. Četla jsem jen díky čtenářské výzvě.
Povídky nebyly špatné, měly vyústění, ale já mám asi radši delší, propracovanější příběhy.

Red-Donald
23.10.2016 2 z 5

Pana Svěráka si velmi vážím, ale i mistr tesař se někdy utne. A tadyten soubor povídek jsem ani nedočetl. Povídky byli takové mdlé, bez vtipu nebo dobré pointy. Občas naprosto nudné (viz.Tetřev). Nemohu doporučit.

Špínobubla
13.10.2016 3 z 5

Pana Svěráka mám moc ráda, ale tato sbírka mne nenadchla. Zdá se, že většina těchto povídek je ze šuplíku a že tam byly opravdu dlouho, pointy byly hodně předvídatelné, bohužel kniha pro mne byla zklamáním a mnohem lépe hodnotím Nové povídky.

Netopyr07
20.08.2016 3 z 5

Kam na to pan Svěrák chodí. Cimrmana ale MILUJU. Při čtení této knihy jsem se zasmála ovšem až u povídky Fotograf, a to u pasáže, jak Mario luštil křížovku. Povídky jsou na mě moc "živočišné" :-)

Páájinka
15.08.2016

Kniha je čtivě napsaná, je vidět Svěrákův rukopis. Takový jemný humor a také na zamyšlení nad obyčejným životem. Přečetla jsem ji jedním dechem.

kristyna5690
26.07.2016 5 z 5

Jak bych to shrnula: vtipné, příběhy se netáhnou, často vtipná pointa. Prostě super oddechové čtení :-)

Vlastina67
18.07.2016 5 z 5

Příjemné čtení - pan Svěrák nikdy nezklame.

HYPNOS88
16.07.2016 4 z 5

Příjemné jemné půvabné čtení. Ale jednu hvězdičku musím dát dolů. Zdeněk Svěrák je nejbrilantnější hráč s českým jazykem. Mohlo to být o kousilínek lepčejší.

RudýOnkel
15.07.2016 5 z 5

Jeho známý humor, tentokráte v knižní podobě. Já jsem knihu četl jen z toho důvodu, že zrovna nic lepšího nebylo. Ale mile mě překvapila :)

essidaven
15.06.2016 5 z 5

Výborně vypointované povídky, četlo se skvěle!

BLeeCraleek
26.05.2016 4 z 5

Soubor povídek, obvykle zajímavých a vtipných s překvapivou pointou, ale ne všechny se mi vryly do paměti. Je to ale moc pěkná odpočinková literatura.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Miluju pana Svěráka, tedy jeho dílo. Ať už se jedná o jeho humor, nebo češtinu. Ve všech směrech je dokonalý a vždycky si to ráda přečtu. Obdivuju jeho bohatou slovní zásobu i to, jak si s češtinou hraje. Prostě krása:-)

ovpana
13.04.2016