Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216038/bmid_povidky-3dS-216038.png 4 863 133

První kniha povídek Zdeňka Svěráka. Jednotlivé příběhy autor líčí s laskavostí, hravostí a jemným inteligentním humorem. Kniha své čtenáře potěší, neboť kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako její hrdinové. Věřte, že jejich osudy Vám budou natolik blízké, že se k povídkám budete rádi vracet a kniha Vám bude mít stále co dát.... celý text

Kateřina1011
29.08.2014 3 z 5

Pan Svěrák je pro mě nádherná osobnost. Člověk, jehož filmy, pohádky a písničky doslova hltám. Okouzluje mě svou češtinou a schopností hrát si se slovy... Strašně ráda ho poslouchám, ale je pro mě strašně těžké ho číst s chutí. Myslím ale, že kdybych ty povídky slyšela v jeho podání, že by se mi líbily...

Dixinka
12.07.2014 5 z 5

Klasika. Líbí se mi pohrávání se slovíčky a češtinou. Kniha nezklamala.

Šárka5875
24.05.2014 3 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Bylo to příjemné oddychové čtení, ale opravdu zaujalo mě jen pár povídek, takže proto nakonec tři. Ovšem každému se líbí něco jiného, takže jako odpočinkovou četbu doporučuji.

Stromy
17.05.2014

Maximálním využitím možností krásného českého jazyka a brilantními slohovými výkony se stává tato knížka perlou České tvorby. Není divu, když autorem je sám velmi nadaný režisér a herec Zdeněk Svěrák. Jen se bojím, že s odchodem této generace tvůrců odejde i tato bohatost a čistota projevu.
Vřele proto doporučuji a s povděkem zjišťuji, že oč méně stránek zde najdete, o to většího hřejivého zážitku dostanete!!!

orson
27.03.2014 4 z 5

Předchozí "Nové povídky" (tedy z hlediska napsání to byly následující) mi přišly lepší. Ale i tak se mi tyto hodně líbily. Škoda jen, že jich bylo zase tak poskrovnu.

Randyz1986
20.03.2014 2 z 5

I když filmy a tvorbu Zdeňka Svěráka miluji, tak většina povídek z této knížky mě poměrně nudila. Možná kdybych je slyšel čtené charakteristickým hlasem pana Svěráka, tak by mě upoutaly víc :-)

KattyV.
25.02.2014 4 z 5

Mně se povídky líbily a zpříjemnily mi dnešní odpoledne. :-)

smuma
19.02.2014 2 z 5

Tak nějak jsem čekala víc, víc humoru, víc point, víc hravosti. Povídky jsem dočetla, ale nic mi nedaly, žádný dobrý pocit po dočtení se nekonal, škoda.

Lenny33
08.02.2014 3 z 5

Jsem z knihy celkem rozpačitá. Napsaná je hezky a čtivě, ovšem převážná většina povídek mě nudila a čekala jsem, kdy bude konec. Našla jsem si jich jen pár, které mě bavily a jen v jedné jsem našla nějakou tu pointu.
Nevím. Kniha mi nesedla. A to jsem se na ní tak těšila!

Aneneta
24.01.2014 4 z 5

Hezky napsané, ale mnohokrát jsem postrádala pointu. Některé povídky se mi líbili více, jiné méně, ale žádná mě nezaujala tak významně, že by mi dlouho vydržela na mysli. Je zvláštní, že nejvíc se mi líbila povídka Za Přemkem Bastýřem - 2. nejstarší a nejméně Podvodník - nejstarší. Slibovala jsem si od Svěráka víc.

narcisonanis
16.12.2013 3 z 5

Jsem trochu rozpolcen. Na jednu stranu mám Svěráka rád, jeho filmy jsou ozdobou české kinematografie a je to pan autor. Nicméně jeho vysněné Povídky mi zrovna nesedly. Vnímal jsem značný rozdíl mezi jednotlivými příběhy, některé mne bavily a pousmál jsem se nad nimi, většina mne však neoslovila a doslova jsem čekal, až mi oči přeletí slova a bude tomu konec. Trochu mě to odradilo od četby dalších autorových povídkových děl, snad se ve mně něco zlomí a dám mu ještě šanci.

pil
07.05.2013 3 z 5

Korektní. To je asi nejvýstižnější slovo, které si ke knize povídek přibalím. Autor „je vypsaný“, umí to, a z textu je znát, že má moc rád češtinu. Ostatně- bývalý učitel českého jazyka by asi jinak ani nemohl. Povídek není v knize mnoho….Mají vyrovnanou úroveň, pointy jsou víc laskavé než překvapivé. Kdo hledá v literatuře oddech a uvolnění, mlaskne si. A ještě jedna věc….pokaždé při nějaké lechtivé scéně a jejím detailním popisu jsem se trochu rděla.
Mám totiž Zdeňka Svěráka za pána, co nekleje, (a když- tak jen potichu), neplive na zem a už vůbec nepoužívá wc. Překvapilo mě, že se nebojí pustit i do ožehavějších témátek.

araB
01.05.2013 2 z 5

Bohužel mě povídky nikterak nenadchly. Bez napětí, vtipu, prostě takové suché a o ničem.. Rozhodně mě vůbec nepohladily po duši, jak zde v komentářích někdo píše. Většinu jsem přečetla v MHD, takže to celkem šlo, ale určitě bych si s touto knihou nesedla do křesla dychtivá po hezkém prožitku z čtení.

Vevericka.eva
15.03.2013 2 z 5

Povídkám chyběla vtipnost i zábavnost. Musím říct, že od pana Svěráka jsem čekala víc.

Andrejz
14.02.2013 4 z 5

Povídky nejsou můj oblíbený žánr, tahle knížka mě však překvapila. Každá z povídek byla totiž tak skvěle promyšlená a vypointovaná, že jsem žasla. Perfektní, čtivé a vtipné!

stanza
19.01.2013 5 z 5

Také jsem četla v opačném pořadí a také se mě Nové povídky líbily o něco více. Přesto je to Svěrák.

babyboar
01.01.2013 3 z 5

Pan Svěrák nezklame. Leč musím konstatovat, že jsem jeho povídkové knížky četla v opačném pořadí a tudíž se mi Povídky líbí o něco méně než Nové povídky. Nevím proč tomu tak je, ale Nové povídky jsou mi zkrátka sympatičtější, lépe mi uvízly v hlavě.

AnickaG
23.12.2012 5 z 5

Nádherná čeština, radost číst. Příjemné lehké povídky k oddechu, které pohladí duši.

Lenka Žofka
01.11.2012 2 z 5

věděla jsem, že to pro mě nebude, ale když už mi byla půjčena....laskavý humor a předvídavost mě moc nenadchla...

liskabystrouska
19.10.2012 4 z 5

v dnešní době opravdu laskavá kniha, pokud chcete uniknout od shonu všedních dní, velice čtivá, inteligentně napsaná