Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216038/bmid_povidky-3dS-216038.png 4 863 133

První kniha povídek Zdeňka Svěráka. Jednotlivé příběhy autor líčí s laskavostí, hravostí a jemným inteligentním humorem. Kniha své čtenáře potěší, neboť kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako její hrdinové. Věřte, že jejich osudy Vám budou natolik blízké, že se k povídkám budete rádi vracet a kniha Vám bude mít stále co dát.... celý text

Samira
Samira
06.03.2016 3 z 5

Ačkoli pro mne představuje styl a nevšední humor Zdeňka Svěráka sázku na jistotu, která nikdy nezklame. Přece jen musím říct, že mě tato starší sbírka povídek neoslovila tolik jako skoro všechna jeho ostatní tvorba. Kvalita jí určitě nechybí, ale přece jen humoru a spádu je v nich méně. Nemohu se navíc ubránit srovnání s Novými povídkami, které si mě získaly beze zbytku.
Za přečtení však určitě stojí!

monte
monte
04.03.2016 3 z 5

Laskavý humor pana Svěráka mám ráda

s.macuska
s.macuska
29.02.2016 4 z 5

Povídky jsme nečetla všechny naráz, ale postupně téměř rok, vždycky pro zpestření víkendové domácí pohody. Některé povídky jsou lepší, některé slabší, ale všechny srší milým svěrákovským humorem, který mám moc ráda :)

Koza3
Koza3
26.02.2016 3 z 5

Jako oddechovku po náročnější literatuře jsem zvolil povídkovou tvorbu, kterou jsem tak i zařadil v rámci Čtenářské výzvy. Povídky Z.Svěráka mi doporučila manželka a musím říct, že některé jsou vypečené. Byly tam záchvěvy špičkových momentů a zároveň podprůměrné pointy některých povídek. Proto hodnotím průměrnými třemi hvězdami. Co mě překvapilo byly sprostá slova a občas i lehká či střední erotika! Já měl vždycky pana Svěráka v šuplíku bez sprostých slov s čistotou slova, proto mě povídky mile překvapily. Teď se pustím do Nových povídek, tak uvidíme, jak dopadnou tyhle :-)

Liana
Liana
06.02.2016 3 z 5

Priznam sa, ze som od knihy cakala nieco trochu ine. Alebo trochu viac. Bolo to príjemné citanie, ale extra dojmy nezanechalo.

aktak1203
aktak1203
03.02.2016 3 z 5

Hezké, milé počtení. Lepší než trapný program v televizi :-).

Pájuš
Pájuš
24.01.2016 5 z 5

Co se týče žánru povídky na ty má pan Svěrák opravdu talent, dokáže rychle upoutat pozornost a povídku zakončit vtipně či překvapivě. Jeho povídky nepostradají smysl pro humor ani rafinovano pointu. Tleskám :)

alnahu
alnahu
15.01.2016 3 z 5

Tato kniha mě příliš nenadchla,líbili se mi pouze některé povídky. Čekala jsem od této knihy víc.Ještě zkusím Nové povídky .

mschmidtova
mschmidtova
11.01.2016 5 z 5

Nerada čtu povídky. Sotva začnu a vžiju se do hlavních postav, už děj skončí. U pana Svěráka mi to ale tolik nevadilo. Skvěle jsem se bavila, odreagovala se. Obdivuji jeho nápaditost a lehký humor, každá povídka je jiná a přesto jsou všechny skvělé.

ELMA

Skvělá oddechovka!

ajsigirl
ajsigirl
28.08.2015 3 z 5

Pana Svěráka mám ráda. Tyto povídky, které jsem četla, jsem zvolila právě jen díky tomu, že jej napsal on. Sbírka 10 povídek se přečte za den. Není to složité čtení a proto i 100 stran této knihy uběhne jako voda. Povídky jsou zajímavé, ale jak už tu parkrát zaznělo - některé nudné a marně v jejich konci hledáte pointu. Z celé sbírky si pamatuji jednu nebo dvě. Zbytek (pokud máte také rádi Svěráka) klidně doporučím, ale přirovnala bych to k lehkému čtení, nic složitého, a zároveň ani nic u čeho by jste se lámaly smíchy. Přišlo mi, že kromě dvou, je každá povídka zaměřená na dvě tři osoby, a hlavní osoba má vždy něco dočinění s lechtivým tématem. V prvních dvou povídkách snad ani o ničem jiném nemluví, než o muži který láme holku jednu za druhou (a jeho příběh).., další kde slečna spala s kdekým a všichni po ní toužili a touží jako ,,dovolte mi použít přirovnání - jako slepice po flusu. ,, V každé povídce zmiňují o přitažlivosti ženského těla a na mně bylo tohoto tématu v tak malé knížce až moc (opakovaně) .Někomu se však tato literatura líbit může a těm to samozřejmě neberu.
Pokud bych si poslechla audio, kde pan S. dodá svým hlasem všemu uplně jiný nádech dala bych 4 hvězdy. Takto já dávám 3 hvězdičky, tot osobní muj názor. Povídka, která mně, zaujala se jmenovala Vltava a povídka o Svěrákovi. V ostatních povídkách jsem marně hledala - ,, To ono ,, čím mně jako scénarista a herec vždy zaujme. Bohužel marně.

Anidlo
Anidlo
13.08.2015 3 z 5

Na volné odpoledne je to fajn, ale nemohu říct, že by mne nějaká povídka zaujala natolik, abych si ji pamatovala. Pro mne opět největší zážitek byla ta hra se slovy, jakou umí pan Svěrák dokonale :)

Ajvy
Ajvy
11.05.2015 5 z 5

Soubor deseti krátkých povídek nese všechny znaky klasického Svěrákova scénáristického stylu, tedy lehkým a brilantním vtipem sršící dialogy. Jeho tolik typický humor, který se dívá na člověka s nadhledem a láskou mě dováděl k pocitu, že po strašně dlouhé době čtu knihu, jejiž postavy jsou lidé z masa a kostí a ocitají se v běžných situacích, které tak dobře znám. I na malém prostoru a s minimem slov dokázal napsat příběhy, které vás ve své obyčejnosti a všednosti dokážou zasáhnout daleko víc než mnohý rozsáhlejší román. :-) Za mě tedy plný počet!

JanaKrakova
JanaKrakova
02.05.2015 5 z 5

Je to milé a čtivé. Prostě pan Svěrák. Co víc dodat?!

PetraBery
PetraBery
16.03.2015 4 z 5

Mám moc ráda humor pana Svěráka a jeho hrátky s češtinou... :o). Líbilo.

elle.r
elle.r
08.02.2015 4 z 5

Milá a laskavá kniha, snad poprvé v životě bych si opravdu ráda poslechla audioverzi.

lietajka
lietajka
03.12.2014 4 z 5

Osviežujúce, čtivé, potešilo :)

Fairiella
Fairiella
25.09.2014 5 z 5

Vynikající oddechovka. :)

DennisMoore
DennisMoore
25.09.2014 4 z 5

Obzvlášť povídka Vltava je vynikající (a v audioverzi v podání autora snad ještě lepší).