Povídejme si, děti

Povídejme si, děti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161048/mid_povidejme-si-deti-SL8-161048.png 5 84 23

Spisovatel a malíř si vypráví s dětmi o nejrůznějších věcech a poznatcích, se kterými se setkávají v okolním světě.

Literatura česká , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Povídejme si, děti , 1954

tittanie
15.04.2024 5 z 5

Krása. Čapci umí psát.
Nejvíce se mi líbí příběh o Vánocích, které nechtěly být. Super. K tomu krásné ilustrace.

SonaH
23.02.2024 5 z 5

Bezvadná knížka. To jsem netušila, že pomalu v padesáti přijdu Josefu Čapkovi tak na chuť. O téhle knížce jsem navíc vůbec nevěděla. Je vidět, že děti znal moc dobře a navíc o nich uměl krásně psát! Je to už sice trochu zastaralé a já si to užila určitě víc než syn, ale poslouchal rád.

PetrJandáček
14.02.2022 5 z 5

Moc pěkně napsané.

Pebra
06.04.2021 5 z 5

Laskavý a moudrý Josef Čapek. Co by asi říkal dětem dnes?

tomsokar
12.02.2021 5 z 5

Pro mne je to jedna z nejkrásnějších knih pro děti. Bohužel trochu opomíjená. Četli jsme ji doma několikrát.

Shashlick
06.10.2020 3 z 5

Doba pokročila a ne vše je tak úplně výchovné. A že děti mají pít kafíčko už je úplně mimo. Příběhy jsou zvláštní, zatím to synka moc nezaujalo. Uvidíme časem.

ZuzanaK.
07.08.2020 5 z 5

Srdeční záležitost, protože obdivovatelka úžasných kreseb J. Čapka.

Knihomolová
24.02.2020 5 z 5

Krásný jazyk. Čtení nahlas tu krásnou češtinu ještě podtrhne.

MilanCFC
08.11.2019 5 z 5

Já jsem byl tedy na rozdíl od předešlých o tuto knihu v dětství ochuzen, mě jako malého nikdy nepotkala :( Nicméně dostal jsem se k ní dnes a naprosto chápu ono okouzlení a již si ji zapisuji do pomyslného seznamu knížek, které hodlám předčítat vlastním dětem. Ne jen, že obsah děti zaujme a pobaví, on hlavně také úžasně vychovává. A o ilustracích se netřeba bavit, ty jen dovrší již tak nádhernou knihu.

Osice
07.11.2019 5 z 5

Tříletá dcera ji přinesla s tím, že je to další knížka o pejskovi a kočičce:-) Oboum se nám hodně líbila. U dcery asi nejvíc zabodoval příběh O VÁNOCÍCH, KTERÉ NECHTĚLY BÝT a nadchla ji bába Povídajda. A když jsme si četly o černoších, tak vymyslela další dvě rasy: zeleništi a žlutišti:-D

Mně osobně je velmi sympatický styl psaní J. Čapka.

"Jak je svět zařízen? Copak bych to mohl všechno vypovědět! To bych vám musel povídat od rána až do večera, od večera zase do rána, dneska, zítra a pozítří, letos a napřesrok, pět let bych musel povídat a ještě by to nebylo všechno pověděno, a třeba osm let a ještě bychom nebyli na konci, a kdybychom si ještě čtyři roky přidali, ani pak ještě bychom to všechno nevěděli, jak je svět zařízen."

I když dneska může to jeho občasné moralizování na adresu dětí působit nevhodně, beru to tak, že dříve to nebylo nic neobvyklého. Babička často vyprávěla, jak na ní vzal její tatínek bejkovec atd.

A jedno ohromné moudro, které mi mluví z duše:

"Ale radost, ta může být zadarmo, ta často nic nestojí a bývá ze všeho na světě to nejlepší." Až mne to dojalo, když jsem to četla...

ArwenAragorn
28.07.2019 5 z 5

Moc milá knížka, která doprovázela moje dětství.

Radunnie
06.07.2019 4 z 5

Velmi milá knížka s množstvím rozličných, zastaralých výrazů, které mě zaujaly v prvé řadě (např. "nadpřílišný", "kale" apod.), samozřejmě vedle osobitých kreseb, tématicky souvisících s každou částí vyprávění.

Edeltruda
07.09.2018 3 z 5

Knížka, jejíž obsah už v některých pasážích bohužel dosti zastaral (fyzické tresty). V jiných ale kouzlo a hravost zůstává. A krásné ilustrace naštěstí nezestárly vůbec.

los
13.08.2018 4 z 5

Tato knížka zvláštním způsobem ovlivnila mé rané dětství, četl mi ji dědeček, ještě než jsem se naučil číst sám, a dodnes na to živě vzpomínám. Jak vážně jsem se nad ní zamýšlel! Věřím, že nezastarala a podnítí zvídavost a přemýšlivost i dnešních dětí.

Damato
22.06.2017 5 z 5

Miluji díla obou bratrů,ale také vám připadá,že Josef Čapek píše (nechtěla jsem záměrně psát že psal,protože prostě psal nadčasově) pro nás ,obyčejné lidi,bez důležitosti vedlejšího přemyšlení? O to větší vztek mám na ty nadlidi,co pana Čapka o život připravíi.

witiko
03.04.2017 5 z 5

Geniální knížka, která krásným a bohatým jazykem nahrazuje to, co už dnes neumíme nebo na to nemáme čas a soustředění – vypráví dětem příběhy ze života, které je zaujmou, rozesmějí a přitom vychovávají a vedou k tomu lepšímu.

JeKa
04.09.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala v 1. třídě od paní učitelky spolu s vysvědčením, z počátku jsem jí moc nerozumněla, zato později se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Ráda jsem si jí po letech přečetla znovu...

Kolaloka
18.09.2015 5 z 5

Hezká vzpomínka na dětství...

Adéla K
05.10.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství

bibi.r
22.07.2013 5 z 5

Kouzelné příběhy, které dětem přiblíží a pomůžou pochopit svět kolem nich.

pro děti

Kniha Povídejme si, děti je v