Povídej, co vidíš

Povídej, co vidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/bmid_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 4 441 139

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching , 2014

muzka
19.01.2016

Povedená po Potoku stínů, který mně přišel hodně přehnaný jsem zase našla tu mou oblíbenou spisovatelku. Vážně stojí za to. Překvapivý konec, i když během čtení Vás ovane podezření :-)

Rup
19.01.2016 5 z 5

Tahle paní ví, o čem píše, jako by to snad zažila na vlastní kůži. Ještě ke všemu psát umí, a umí to i česká překladatelka (čímž ji vzdávám hold), musím uznat, že román nemá chybu. Doporučuji.

MíšaK.
15.01.2016 4 z 5

Velmi hezky a chytlavě napsaná knížka. Děj byl zajímavý, konec jsem opravdu nečekala. Jak už to tak u detektivní zápletky bývá. Claire jsem neměla moc v lásce, lae toto bych opravdu nečekala.

zuzana2599
12.01.2016 4 z 5

Od této skvělé kanadské autorky jsem přečetla většinu jejích knih, líbil se mi i tento mistrně napsaný psychologický thiller. Napínavé až do konce, závěr určitě nečekaný a překvapivý. Dávám 4 hvězdičky, těch pět si nechávám pro moje knižní srdcovky, na které se velmi těším :-)

ruzovka
11.01.2016 5 z 5

Nechápu, jak někdo může knihu hodnotit negativně jako odpad?
Nemusí se strefit spisovatelka všem do vkusu ,to je pochopitelné, ale tak nízké
hodnocení si určitě nezaslouží, i když se tato kniha a pár před tím liší od předchozí tvorby.
Já jsem knihu přečetla velice rychle, stále mě to k ní táhlo číst dál a dál, dozvědět se, jak se bude příběh vyvíjet a až mrazilo v zádech, když jsou popisované stavy hlavní hrdinky a vůbec se jí nedivím, musela prožívat neskutečná muka. A jsou popisovaná tak, že je jí věřím a soucítím s ní .. a snažím se spolu ní vypátrat, kdo to vše způsobil.
Pro mě rozhodně zajímavá kniha, napínavá až do konce .

kneslova
11.01.2016 4 z 5

Jak je zde psáno, autenticky zpracované pocity oběti znásilnění, hodně dobré překvapení na závěr, slušná kniha zajímavá spíše po psychologické než jiné stránce

Martiiiik
10.01.2016 5 z 5

Dobrá kniha. Popis posttraumatické stresové poruchy byl dobře vykreslený. Ke konci jsem si už říkala, jestli vůbec toho násilníka odhalí. Ale asi bych to čekala nějak více rozvedené.. Hodnotím kladně

Siraelxy
09.01.2016 2 z 5

Nejslabší kniha mojí oblíbenkyně Joy. Škoda, více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/01/joy-fielding-povidej-co-vidis.html

evonra
08.01.2016 5 z 5

Opravdu výborný psychologický román. Skvěle popsané pocity a posttraumatické stavy hlavní hrdinky, dost podezřelých osob, po celou dobu napínavý děj, parádní rozuzlení a závěr.
Doporučuji.

mariva
06.01.2016 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce, kniha, která se těžko odkládala.

andulicka
05.01.2016

Od J.F. jsem přečetla nepřeberně knížek...tuhle řadím spíše k těm průměrným..za mě jednoznačeně vedou díla Jane utíká, V pavučině vztahů a Potok stínů...

Sendy67
03.01.2016 4 z 5

Jako kdyby se Fieldingová znovu nadechla. Dávám 4 hvězdy, protože má lepší kousky, ale jinak to bylo příjemné překvapení po několika posledních zklamání po Potoku stínů a Až ji uvidíš.

evasamankova
03.01.2016 4 z 5

"Klasická" Joy Fieldingová, stále ve formě tak, jak ji známe. Velmi čtivý psychologický román, který ve druhé polovině přechází do detektivky. Nechybí výborná profilace postav, vykreslení pocitů i atmosféry. Nemám co vytknout :)

Mikik
02.01.2016 5 z 5

Popsaná psychologie postav úžasná. Naprosto dokázala popsat pocity ženy, která přijde skoro o vše včetně jejího rozumu. Příběh se rozvíjel, objevovala se další fakta a s každou stránkou jsem chtěla vědět víc, jak to tedy je. Kniha mě opravdu zaujala.

Babouš
30.12.2015 5 z 5

Můj první román od Fieldingové a rozhodně ne poslední. Jsem vážně nadšený. Autorka předkládá perfektní psychologické profily postav, ale nikoliv tak, že by napsala "X byla melancholická", ona to všechno popisuje skrze jednání a činy. Navíc hutná atmosféra voyeurství, hlavní hrdinka je ve svém proskleném bytě neustále všem na očích a tudíž neustále v nebezpečí...

Ilona
29.12.2015 5 z 5

Za mě opět na výbornou, spisovatelka potvrdila, že její charakteristický rukopis zaměřený na popis těch nejdetailnějších vnitřních pocitů a nálad, je naprosto nezaměnitelný.
Vcelku jednoduchý děj po celou dobu dramaticky roste, udržuje nás v napětí, až na závěr vygraduje. Autorka nás nenápadně tlačí přemýšlet a dělat si vlastní závěry. Skvělé čtení!

edith79
28.12.2015 4 z 5

Joy opět nezklamala. Provedla mě strachem, depresí a téměř šílenstvím, aby mě na konci románu bolelo břicho v očekávání rozuzlení, které jsem tentokrát sice správně tušila, přesto nemělo chybu.

Šánka
27.12.2015 5 z 5

Výborný detektivní román, v první polovině více psychologicky laděný, kde převažují popisy pocitů oběti napadení a znásilnění, její děsy a strach. Autorka zde naplno rozvíjí představivost čtenáře na možné pachatele. V druhé části se kniha dostává do napínavé detektivní roviny.
A i když jsem něco tušila od začátku....a ono se to dokonce i potvrdilo, autorka stejně tu správnou dávku napětí a pochybností do příběhu dala.
Parádní čtení, které mně připomíná její starší romány.

edimka
19.12.2015 odpad!

Za mě velké zklamání. Čtení jsem v půlce vzdala, což mě velmi mrzí, neboť autorku mám ráda a na knihu jsem se velmi těšila.