Povídej, co vidíš

Povídej, co vidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/bmid_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 4 440 139

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching , 2014

Petrasim
19.01.2019 1 z 5

Zatím nejslabší knížka od této autorky. Kniha se hrozně vlekla a místama byla nudná. Velké zklamání.

iva2111
01.01.2019 1 z 5

Knihy J. Fieldingové mám moc ráda a vždy se těším na to, až se kniha po pomalém rozjezdu rozjede tak, že ji nemohu odložit, dokud není dočtená. - Tady se nic takového nestalo a poprvé mě kniha od JF velice zklamala. Donutila jsem se ji dočíst, ale nikdy víc po ní nesáhnu. 6/7 knihy - nuda.

lenuskav
10.12.2018 4 z 5

a mne se to libilo ????

Knihomolka10942
09.12.2018 1 z 5

Je to NUDA... Knížku jsem ani celou nedočetla, protože se to prostě nedalo. Bylo to táhlé a do čtení jsem se musela nutit, takže mě tak úplně neoslovila...

Klára90
04.12.2018 2 z 5

Kdysi jsem četla hodně knížek od Joy Fieldingové a vždy spokojenost, takže když jsem po dlouhé době sáhla po této novince moc jsem se těšila a...přišlo zklamání. Kniha se mi vlekla a fakt mě moc nebavila, na konci se žádný šok nekonal. Škoda...těším se na Zmizení Samanthy, kterou jsem též ještě nečetla...snad v ní objevím zase "tu Joy", kvůli které jsem si dávala i rezervace do knihovny.

VIVINKAR
07.11.2018 2 z 5

Moje první kniha od Fieldingové a ... velké zklamání. Příběh se strašně vlekl, vše bylo až moc vyhrocené a hnané do krajností. Nejsympatičtější mi byla ta Baileyina neteř :D

Lavender756
07.10.2018 3 z 5

Zatím nejméně napínavá kniha,kterou jsme od autorky četla,na čtivosti to ale pranic neubírá. Chybělo to napětí,jinak opět příjemně ubíhající čtení.

85098211
23.08.2018 4 z 5

Když jsem knihu začínala poslouchat (jako nahrávku z KTN), domnívala jsem se, že to bude asi nejlepší autorčina kniha, kterou jsem doposud přečetla. Hodně zajímavý námět, sympatická hrdinka a hlavně její skvělá, hubatá neteř Jade - to všechno slibovalo velkou jízdu. Bohužel se tak nestalo. Mám takový pocit, že tento problém má autorka u každé ze svých knih - nejdřív totiž vždycky příběh hezky odsýpá, ale po čase začne být vyprávění rozvláčné a dost zdlouhavé. Konec knihy je zase strhující a nabitý napětím, ale za celkový dojem musím - i když nerada - jednu hvězdičku strhnout...

nycol
15.08.2018 3 z 5

Prvni kniha od autorky. Dam tomu cas, nez zkusim dalsi. Nenadchlo, ale ani neurazilo.

Sonča95
30.07.2018 4 z 5

Napínavá,čtivá.Do poslední stránky jsem opravdu tápala,kdo by mohl být tím násilníkem.Ale závěr mě trochu zklamal.Sice byl nečekaný,ale shrnutý do posledních asi 5 stránek..Proto dávám 4 *.

Janča089
16.07.2018 3 z 5

Tahle kniha od Joy mě nenadchla, pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a to už bylo skoro 200 stran a rozuzlení mě tentokrát také nešokovalo. Škoda, autorka umí promyslet děj i propracovat osoby lépe..

Hajka1712
26.06.2018 2 z 5

Joy Fieldingová je mistrná vypravěčka psychologických příběhů. Tento mě ale zklamal. Příběh dobrý, ale u této spisovatelky jsem zvyklá na daleko větší nálož napětí a zvratů.

liletka_a
18.05.2018 3 z 5

Moje první kniha od autorky a řekla bych, že docela průměrná. Místy mě to bavilo, ale konec mi přišel naprosto uspěchaný a nerozuzlený..Jak dopadla tahanice s rodinou? Proč jsi pachatel vybral zrovna jí? A nebo ta záležitost s Claire? Na to kolik měla stran, si pořádný konec rozhodně zasloužila!

Digi28
14.05.2018 2 z 5

nejslabsi kniha co jsem zatim cetla od Joy. Dej tahly a nezazivny

maličkán
20.03.2018 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem dala 4, protože mám autorku velice ráda. Mám od ní přečteny skoro všechny knihy a všechny byly senzační. Tato byla nejslabší, ale ne proto, že by nebyla poutavě napsaná, ale nelíbilo se mi téma, nějak mi to nesedlo, pozorování dalekohledem protější okno.

Ella_Ella
19.02.2018

Kniha se mi četla jedním dechem. Občas zbytečné líčení okolí či detailů, ale celkový dojem senzační. Konec mohl být trochu rozvedenější (například něco z výslechu pachatele), ale aspoň zbyl prostor pro vlastní úvahy a myšlenky.

Ejv
18.01.2018 5 z 5

Netrvalo dlouho a kniha mě pohltila do svého děje. Každou zápletku jsem prožívala, čím dál víc jsem se snažila zjistit, jak to dopadne. Knížka se četla jedním dechem, nejen, že jsme se dozvěděli, kdo byl pachatel, ale i mnohem víc! Velice doporučuji knihu přečíst! :)

L.Helena
17.01.2018 2 z 5

Na začátku se něco stane a pak je celá kniha tak trochu o ničem a bez napětí. Kousek před koncem asi 15 stran mírného napětí a potom zase nic. Úplný závěr (odhalení pachatele znásilnění) mi přijde doslova odfláknutý.
Před lety jsem tuto autorku moc ráda četla, ale její novější knihy mi přijdou téměř nudné, zápletky jsou "přitažené za vlasy". Zdá se mi, že autorka již vyčerpala svůj potenciál.

LadyMichelle
30.12.2017 4 z 5

Opět nezklamala! Senzační čtení :-)

jarmila6295
12.12.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, až do konce jsem si nebyla jistá, jak to dopadne.