Povesti o hradoch I.

Povesti o hradoch I. https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164625/bmid_povesti-o-hradoch-i-8J1-164625.JPG 5 3 3

História a legendy o slovenských hradoch - Bystrická lutria, Sen šašovej milej, Detvianske lásky kráľa Mateja, Poklady zvolenskej kastelánky, Pustovník pod Pustým hradom, Obri na hradisku, Zlatý diviak, Bojnický kastelán, Striga na Vršatci, Skamenený mních, Útek z Likavy, Láska a kliatba na Sielnickom hrade, Dcéra slatinského richtára, Štiavnický dievčenský hrad, Starý zbrojnoš a krásna Marienka, Biela pani na Rohačke, Bazald, zbojnícky rytier na Muráni, Šomošské slamené vojsko, Odplata na Fiľakove ...... celý text

freejazz
31.03.2019

kedysi sme sa zabávali porovnávaním originálu s týmto copy-paste dielom. Lenže v rokoch 70. málokto vedel o diele Ľudovíta Janotu z 30. rokov, ktoré mapovalo všetky hrady na území Slovenska nielen povesťami, ale aj históriou a predovšetkým nádhernými ilustráciami. Domasta vyprodukoval iba plagiát, ktorý z neho urobil populárneho autora.

haki34
19.06.2017 5 z 5

obľúbená kniha môjho detstva...cítim vôňu stránok počas letných prázdnin...živo som si predstavovala vydesené deti levom v Strige na Vršatci, povery a popísanú lebku v Bystrickej lutrii, nespútanú a samopašnú Barboru Resslovú, strašného mnícha s ohnivými očami (Pustovník od Pustým hradom....) naviac veľmi pekné ilustrácie Fedora Klimáčka :)

1972Sixo
01.11.2016 5 z 5

Po dlhom zháňaní, som ju našiel a objednal z nejakého antikvariátu a konečne mám doma komplet 4 diely prvého vydania. Zaujímavo ilustrované povesti národa, často zabudnuté, ale o to zaujímavejšie príbehy, ktoré sa možno stali.