Pověsti a pohádky Terezského údolí

Pověsti a pohádky Terezského údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379735/bmid_povesti-a-pohadky-terezskeho-udoli-6W1-379735.jpg 3 2 3

Monika610
Monika610
12.12.2020

Knížka se mi líbí. Je pěkně napsaná i ilustrovaná.Je to regionální dílo,kterých mnoho není.

lenka7348
lenka7348
12.10.2020 3 z 5

Nápad je to jistě dobrý, ovšem provedení je spíše tristní. Bohužel to není vůbec čtivé, přitom by se z těchto příběhů dalo tolik vykřesat...

efka.saf
efka.saf
17.05.2018 3 z 5

Jakožto novopečený patriot Náměště velmi oceňuji, že kniha vznikla. Celý kraj jsem si zamilovala, a tak jsem se ráda začetla do pohádek a pověstí spjatých s krásným Terezským údolím, do kterého chodíme velmi často.
Ale na druhou stranu, stylisticky by šly jednotlivé příběhy určitě ještě vyšperkovat. Jazyk mi přijde hodně jednoduchý, místy trochu tvrdý a příběhy zcela postrádají odstavce, které by pomohly oddělovat jednotlivé myšlenky. Osobně bych ubrala i vykřičníky na koncích vět, v některých příbězích jich bylo víc než teček, čímž toto znaménko ztratilo svůj význam.

Osobně tedy knihu doporučuji, ale v podstatě asi jenom lidem, kteří jsou nějak spjatí se zmiňovaným krajem. Nemyslím si, že ostatní by knihu úplně docenili.

Jiří Fiala
česká, 1949