Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450716/bmid_pouto-h5e-450716.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům své minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Literatura světová , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

knihomolka_eli
10.03.2020 4 z 5

Záver série ma bavil najviac. Kniha bola kratšia, čítala sa rýchlo. Koniec sa mi pácil. Hardin a Tessa sa spravali o dost rozumnejsie, dospelejsie, aj ked zas tie ich pauzy mi prisli divne. Neviem, ja by som takto problemy neriesila :-). Ale inak mi na knihe nevadilo vobec nic. V tejto casti sa totiz vsetko,,upratalo". Viac som pochopila Tessinu mamu a jej spravanie. A co sa tyka Hardina, ten presiel od kedy spoznal Tessu az neuveritelnou zmenou. Mna prve casti nebavili, tato mi hodnotenie serie trochu poopravila. Istotne to odporucam docitat.

Myška43
06.03.2020 5 z 5

Za mě je celá série výborná a to jsem o 20 let starší než hrdinové knihy. Ráda jsem si zavzpomínala na své mládí a zapomněla na starosti všedních dní.

Ani832
07.02.2020 4 z 5

Určitě nejlepší díl z celé série. Byl zde super zvrat a hlavně - už to nebyla taková bichle. Přišlo mi, že autorka už děj zbytečně tolikrát neopakovala a neprotahovala jako u předchozích dílů. Kniha byla opět velmi čtivá a Hardin a Tessa se konečně většinu času chovají jako dospělí lidé, což je požehnání. Konec mi ovšem přišel celkem uspěchaný. Máme tu zase vzorec “hádka, sex, usmíření”, ale v nejmenší míře v porovnání se všemi předchozími knihami.

~ Shrnutí ~
+ kratší kniha
+ lepší děj
+ zvraty
+ čtivost
+ hl. postavy už se konečně většinu času chovají dospěle
− celkem uspěchaný konec
− zase vzorec “hádka, sex, usmíření”, ovšem tady je v nejmenší míře v porovnání s předchozími díly

Dávám 4,3 hvězdiček.

Názor na celou sérii:
Znám mnohem lepší série a mnohem lepší knihy. Bylo to fajn, čtivé, ale když se to vezme z hlediska děje, prakticky se pořád opakoval. Příběh není nijak závratný, přelomový a moc si z něj neodnesete (pokud vás ovšem nezajímají různé s. praktiky, které jsou tam vypsané dopodrobna) - klasický romantický příběh pro mladé. U hlavních postav jsem měla chuť je několikrát profackovat, protože se někdy chovali vážně na zabití. Někdy v květnu má vyjít kniha After před námi - pokud si ji přečtu, tak si jí rozhodně půjčím v knihovně. Podtrženo sečteno - nic moc. Doporučila bych vám investovat peníze spíš do jiných, kvalitnějších knih, které mají pořádný děj. Samozřejmě ale pořád platí, že každá kniha má svého čtenáře.

Sérii celkově hodnotím 2,8 hvězdičkami.

Tracyenka
12.01.2020 4 z 5

Závěr série mě společně s prvním dílem bavil nejvíc, dvojka a trojka byly místy dost otravné a opakující se, poslední díl zachránil můj celkový dojem. Konečně se přestaly rozpitvávat jen věčné hádky a došlo k vývoji postav. I když ve svém věku už na přeslazené konce moc nevěřím, při čtení tohoto dílu jsem přemýšlela o tom, co už dávno vím, že bojovat za dobrou věc se vyplatí.

VAnna
27.12.2019 3 z 5

Zakončení této série se mi vůbec nelíbí. Opět byla celá kniha docela zdlouhavá a to, co by čtenáře opravdu zajímalo (jejich děti atd.), bylo naopak dost zkrácené. Posun v letech se mi také nelíbil, podle mě se takové konce nedělají. :(

Daduna
05.12.2019 5 z 5

Autorka podle mě konec série nezdravě prodloužila.

Sammmy
26.11.2019 4 z 5

Píšu pod touto knihou recenzi na celou sérii..
Už dávno mi není dvacet (i když se tak pořád někdy cítím), ale přesto mám tenhle typ knížek ráda. Ale je pravda, že už na ně nahlížím s rozumem manželky a matky.
Námět, příběh, zápletky a propracování je skvělý. Ale od druhého dílu pro mě strašně zdlouhavý opakující se a nudný děj a přiznávam, že druhý a třetí díl jsem musela párkrát odložit. Ale nikdy rozečtenou knihu nevzdám a pokračovala jsem.. Čtvrtý díl byl třešničkou. Konečně ustaly dokola
opakující se hádky, postavy se formovaly a vytvářely. Závěr byl úžasný!
A ve svých letech, už po třicítce, i já si vzala z knihy své... Připomněla mi, že i když každému v životě něco chybí, stojí za to bojovat za to, co máme, vážit si toho a mít stále snahu něco zlepšit..
Hlavně za tohle dávám 4 hvězdy, i když jsem měla místy problém knihu číst...

Huhu001
20.11.2019

Od samého začátku první knihy skvělý děj, který šel všemi třemi knihami. Ve čtvrte knize začátek perfektní postupně dej přestává byt zajímavý. Dlouze rozepsané, zbytečně natahováné, žádná pointa. Konec katastrofický. Autorka zbytečně rychle uspechala dej. Rychle přesouvání mezi roky. Stačilo pouze vynechat několik části předtím a konec mohl být delší a zájimavejsi.

Laf
19.11.2019 4 z 5

Tento díl byl úplný zvrat. Hardin se konečně stává lepším člověkem a Tessa je najednou hromádka neštěstí. Přišlo mi to už úplně zbytečně natahované.
Líbil se mi konec, kdy bylo vidět hlavní hrdiny v různých letech poté. To by se mi líbilo více rozpracované a celá kniha by mne zajímala více.

LucySmile
17.11.2019 3 z 5

Poslední díl pro mě docela zklamání. Hardin se zlepšuje a Tessa najednou neví, co chce. Ke konci knihy jsem se už nudila.

LauraNoah
10.11.2019 2 z 5

Čtvrtý díl pokračoval v duchu předchozích. Přečetla jsem asi půlku a pak se nutila další měsíc dočíst konec. A ten byl tedy velkým zklamáním. Na to, že autorka natahovala každou hádku na x stránek, tak nechutně přeslazený "happy end" byl sakramentsky velkým skokem v čase a podobal se dílu pubertální středoškolačky. Bohužel za mě velké, převelké zklamání.

niced
02.11.2019 5 z 5

Skvělé zakončení. Tessa mě stejně naštvala tím jak dlouho váhala, ale Hardin je prostě úžasný. Za poslední dobu nejlepší série, plná napětí. Do poslední chvíle jsem fakt nevěděla jestli spolu nakonec skončí nebo ne.

oluskace
01.11.2019 5 z 5

Závěrečný díl a je nejlepší z celé série. Knihu jsem ani nechtěla moc odkládat. Pořád jsem čekala jak to dopadne a konec mě překvapil. Vyplatí se vše přečíst. Nenudila jsem se

vladus.r
30.10.2019

Přečetla jsem celou sérii After.. první tři knihy jsem doslova hltala! Je to čtivé ačkoli dej se téměř dokola opakuje.. každopádně u této poslední jsem četla spíše už jen ze zvědavosti jak to tedy cele dopadne. Kniha je ale též hezky psaná :)
Jsem vděčná ze jsem přečetla celou sérii After a v budoucnu po ni jistě sáhnou znova abych si příběh těch dvou připomněla :)

lucie4345
26.10.2019 4 z 5

Nejlepší kniha z celé série

Market116
12.10.2019 4 z 5

Tak celá série je za mnou...mohla bych napsat, že to byla pořádná slátanina, což trochu byla, ale nemůžu popřít, že čtivá. Ty jejich hádky, rozchody, udobřování...tak to šlo vlastně od začátku a pořád dokola. Přišlo mi to spíš jako knižní verze nějaký telenovely.
Ale i tak jsem to musela dočíst, když už jsem začala. A jsem i ráda. S koncem jsem byla velmi spokojená a Tesse s Hardinem jsem to přála. Líbilo se mi, jak na sobě Hardin dokázal zapracovat a změnit se.

anndrra
10.10.2019 2 z 5

Ten konec se fakt nepovedl. Čekala jsem výrazně epičtější závěr a jen díky němu, si nejsem dodnes jistá, jestli čas strávený u prvních 3 dílů nebyl ztrátou času.

baruska6061
07.10.2019 2 z 5

S velkým přemáháním jsem tuto sérii dočetla. Už jsem po utahaným 3. dílu chtěla vědět jak to všechno dopadne. 1. a 2. díl se mi krásně četl, ale poslední 2 nee. Hardina a Tessu mám rada takže děkuji ale víc dílů bych už nedala

Majakadelcova
03.10.2019 5 z 5

Serii jsem dočetla před necelým měsícem a musím uznat, že mi chybí. Ráda na knížky vzpomínám i po měsíci. Četly se sami a stále jsme se k nim vracela. Sex scény moc pěkně popsané. Každá z nás chce svého "Hardina", co více k tomu dodat. Ale musím uznat, že některé opakující scény byly zdlouhavé - hádky versus usmiřování versus odpouštění. Každopádně 5* určitě ode mě určitě má.

bluma1218
25.09.2019 5 z 5

Tak i já bych se ráda připojila k recenzi ,do knihy jsem se pustila po zhlédnutí filmu, a i když bylo ve filmu asi 10%z knížky, fungovalo to.Na rozdíl od odstínů jsem se u této série nemohla odtrhnout ani po 2,3 díle, ano děj se opakuje, ale je to napsáno tak dobře a čťivě, že to nevadí, jediné co mě mrzí, že poslední díl,byl osekaný, autorka mohla více rozvést, ale jinak za mě super, hodně se mi líbil, od druhé knihy střídaný pohled Tessy a Hardina.Určitě se vrátím a doporučuji:-)kdo miluje romantiku bude spokojen...určitě si zaslouží 5*,protože je to třeba hodnotit jako celek:-)