Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450716/bmid_pouto-h5e-450716.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům své minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

Pitraska
09.11.2020 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená rozhodností hlavní hrdinky, říkala jsem si, že tentokrát jí věřím, že to zvládne ukončit... No a pak mě okamžitě opětovně zklamala. Nejhorší na téhle knize (vlastně i na celé sérii) bylo to, že ačkoliv mě někdy - děj, postavy, dialogy vytáčely k nepříčetnosti, musela jsem prostě honem číst a číst dál. Málokterá kniha ve mě zanechává takto protichůdné pocity. Konec se mi zdál maličko uspěchaný.

sarlota1995
08.11.2020

Nevěřila bych, že by mě někdy tak kniha uchvátila krásná, romantická série knih, která je skvěle napsaná, dokázala jsem u ni strávit hodiny děnně, vtáhne rychle do děje. Zatím moje nejoblíbenější knižní série. Ke konci už mi bylo smutno, že už je konec a mám všechny díly přečtené, ale určitě si je někdy přečtu znova.

Alnima
06.11.2020 3 z 5

Zde dávám 3,5* za originální uzavření této série.

teer.h
31.10.2020 5 z 5

Já bych nikdy nevěřila, že mě tento příběh tak pohltí. Čím více jsem se blížila ke konci, tak jsem byla smutná z toho, že tuž to všechno končí. Na tom příběhu jsem prostě závislá a tak ráda bych četla dál a dál... Mrzel mě ten konce po několika letech.. já bych zvládla ještě další tisíce stránek o příběhu Hardina a Tessy. :) Tento příběh se mi dostal pod kůži a přiznám se, že nad ním stále přemýšlím.

Bajuli
27.10.2020 5 z 5

Neskutečně romantická a nádherná série. Už je to nějaká doba, co jsem tyto knížky dočetla, ale děj mi i po té dlouhé době zůstal v hlavě. Hardina a Tess jsem si už od začátku zamilovala a konec této knihy tomu hodně pomohl. Jsem typ člověka, který u knížky potřebuje znát konec, jinak pořád přemýšlí, jak to s nima nakonec dopadne. U této knihy se to podařilo.
Upřímně, mě hodně překvapilo, jak kniha dopadla, ale jsem zato moc ráda. Zatím jedna z mála sérií, která dokáže zaujmout od začátku až do poslední stránky..♥️

Aranel15
26.10.2020 2 z 5

(SPOILER) První 3 díly After prostě miluju, ale tenhle mě tak strašně moc zklamal! Ufňukaná Tessa, která celých 400 stránek tvrdí, že s ním být nechce a happy end je na posledních 5 stránkách. Nikde není řečeno, koho si Landon vlastně bere. Myslím, že místo jeho svatby tam měla být popsána Tessy a Hardina. Také tam trošku nesedí ta část, když Tessa říká, že zorganizovala svatbu Landonovi a té jeho XY a potom Kimberly a Vancovi, ale už na Landonově svatbě se o nich mluví jako o manželích. Autorka by udělala lépe, kdyby konec této knihy přistrčila k té předcházející...

lihate
18.10.2020 5 z 5

Celá série After je napsaná velice čtivým způsobem. Je až neuvěřitelné, jak mě příběh osobně zasáhl. Knihu vlastně číst nechcete, protože se do vás vkrádá a zapouští kořeny, ale nejde přestat. Neustálé hádky, odcházení a přicházení hlavních hrdinů si musíte pomalu prožít s nimi. Bolí to, bojíte se jak to dopadne, máte v hlavě zmatek... přesně jako popisují Tessa s Hardinem. Nevíte ani komu zrovna fandíte, jednou se zdá, že se Tessa chová až přehnaně a vy soucítíte s Hardinem, za padesát stran je všechno zase na opak a říkáte si, jak to mohl Hardin dopustit. Je to jedna z knih, která nejde odložit, musíte číst, nutí vás to pořád otáčet strany a hltat každé slovo. Nakonec mi ani nevadí způsob, jakým autorka celou sérii zakončila. Asi to tak mělo být, Hardin a Tessa mají svůj život, a čtenář má právo si ho domyslet po svém. Vlastně jsem byla ráda, že vím, jak všechno dopadlo, i když bez všech detailů.

eliska9456
11.10.2020

Asi nejlepší série knih kterou jsem kdy četla. Přála bych si aby nikdy neskončila. Nejhorší je ze to někdy musí skončit. Dá se říct ze mi kniha změnila život, myslím si ze jsem se díky znovu zamilovala do partnera.
Čtvrtý díl byl o mnohem kratší než ostatní, řekla bych ze to autorka zbytečně moc přeskákala. U konce knihy jsem se v tom trochu časově ztrácela. Ale kdyby se mě někdo zeptal co si myslím o sérii after, doporučila bych všemi desíti.
Strašně bych si přála, aby bylo ještě aspoň dalších 20 dílů s tessou a hardinem. Četla jsem neustále v kuse, dokud jsem nedocetla tento díl. Už zbývá jen paty díl, ačkoliv si myslím, ze už nebude tak čtivý.

AlžbětaSo
09.10.2020 5 z 5

Celá série je moc krásně napsaná. Vztah mezi Hardinem a Tessou milujete i nenávidíte. Je pravda, že se tam spousta věcí opakuje, hlavní hrdinové opakují stejné chyby a všechno se to točí pořád dokola. Hodně čtenářům to může vadit. Taky mi to vadilo, když jsem četla jeden z těch delších dílů, tak jsem se pořád dívala, jestli se blížím konci. Ale myslím si, že tady to má svůj důvod. V ostatních knihách je většinou všechno hned. Vztah se vždycky nevyvíjí podle plánu, takže pokaždé to není po 3 měsících zalité sluncem. V tomto případě nám autorka ukázala, že lidé dělají ty samé chyby a udělají je třeba stokrát, než se z nich poučí. A je samozřejmé, že nás to štve, ale musíme být trpěliví, protože až se našim blízkým zahojí všechny rány a naučí se žít sami se sebou, tak teprve uvidíme to slunce, které nás může hřát třeba po zbytek života.

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Čekala sem jak tento příběh skončí a je to uzasne. Celá série je krásná a příběh mě nadchnul. Já jediné doporucuju pro milovníky romantických knih.

temna.vila
01.10.2020 2 z 5

Pouto mě jako závěrečný díl bohužel zklamalo. Z knihy mám pocit, že ji autorka napsala jen z povinnosti a vidím zde jasné známky toho, že se autorka již příběhem nechtěla zabývat. Zarážející je již rozsah posledního dílu, odpovídá tak slabé polovině dílů předešlých. V tomto díle je v podstatě ve velmi hrubých obrysech představen závěr série, který si rozhodně zasloužil víc a považuji jej za odfláknutý.

Evr
13.09.2020 4 z 5

(SPOILER) *

***SPOILERY***
Nejprve jsem knihu ohodnotila 5*, ale nakonec musím dát 4*. Proč? Třetí díl mám v dost živé paměti, protože jsem ho letos taky četla a jelikož na mě odevšad vyskakovaly spoilery, tak jsem si tento díl už prostě přečíst musela.
Když byla Tessa s Hardinem v Londýně, tak jsem myslela, že zešílím. Tessa mi začala líst krkem a Hardin udělal zase tu stejnou chybu. On ví, že jeden bez druhého nevydrží, a tak se rozhodl, že se s Tessou zase rozejde? To už tu několikrát bylo a nefungovalo to. Jako nebudu kecat, chtěla jsem skákat radostí, když se Tessa konečně sebrala a vrátila se do Ameriky a pořídila si nový telefon, aby jí Hardin nemohl volat, a aby ona neprocházela jejich společné fotky.
Všechno vypadalo dobře, bylo to na dobré cestě, Tessa byla šťastná. Až do chvíle, než se vrátila do jejich bytu. Což byl jeden ze spoilerů, který jsem se pár dní před čtením knihy dozvěděla. Od té doby to šlo s Tessou z kopce. Říkáte si taky, že klidně tím by to mohlo končit? Možná ano, Tessa by se po nějaké době vzpamatovala a na Hardina zapomněla. Jemu by to trvalo asi dýl, ale taky by to zvládnul. Ha! Je tu ale starý dobrý Landon, který Hardinovi zavolal a tím to všechno z vesela pokračovalo. Jenže Tessa ho nechtěla vidět, ale ona není proti němu imunní a brzo mu opět podlehne. Dokáže s ním zase mluvit, ale jejich vztah je na bodu mrazu.
Vezmu to rychle..
Tessa odjela za mámou, 2 měsíce bez Hardina, byla šťastnější a začala na sobě více pracovat.
Docela mě mrzí, jakým způsobem to autorka zakončila. Naprosto jsem nechápala časové rozestupy (o 2 roky později, o 6 let později, o 10 let později) atd. Asi to chtěla co nejdřív ukončit, když asi 7 měsíců jejich vztahu rozepsala na 3,5 knihy, tak to chtěla vzít hopem.
Samozřejmě, že jsem byla za ně šťastná. Ale bylo mi trochu líto, že už to končí, protože mi nějakou tu dobu dělali společnost. Rozhodně jako plusové body získává za to, že to bylo o dost kratší než předchozí díly a dokonce si myslím, že to bylo i čtivější. Neustále se tam něco dělo a nechtěla jsem se od toho odtrhnout. Taky se tu už nedočkáme (naštěstí) moc toho sexu, což jsem tak trochu ráda, protože v předchozím díle ho tam bylo až až.

avalonek
07.09.2020 4 z 5

Zatím poslední díl a taky zatím asi nejlepší.Melo to konečně něco do sebe,i když promiňte,ale dva roky čekat,až se k sobě vrátí,by na mě bylo fakt dost.Ale jinak krásný epilog..A svým způsobem mi Tessa a Hardin budou trošku chybet

zaba335
16.08.2020 5 z 5

Nikdy jsem u žádné knížky necítila tolik emocí jako u série After. Nikdy jsem nepřečetla 400 stránkovou knížku během jednoho dne. Nedovedu si představit líp napsaný a čtivý román, který zhltnete během chvilky a nevnímáte okolí. Anne Todd se povedlo opravdu neuvěřitelný kus práce. Doteď nechápu, jak mě tahle série dostala. Kdyby mně někdo před rokem řekl, že se mi bude líbit příběh Tessy a Hardina, tak se asi budu smát. V každém díle je vidět jejich posun, postupné dospívání. A to je na téhle knize to vyjímečné. Ze vztahu a postupně rozvíjejícího se příběhu je napsán bestseller. Kazdý díl má své kouzlo, přitom tvoří reálně uvěřitelný celek. Je to opravdu jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Při posledním díle jsem brečela, protože to jinak nešlo. Tahle kniha je neuvěřitelná, zvláště poslední díl, který nechá čtenáře unášet v proudu emocí až do poslední stránky. Moc děkuji autorce za tak úžasný počin a a moji nově objevenou nejoblíbenější knižní sérií, ke které se bude s radostí vracet. :)

Magda39
09.08.2020 4 z 5

V knize se velmi přeskakuje, proto tam malý počet stran. Ale každý detail k Hardinovi a Tesse je dobrý detail. Pokud patříte do stejné skupiny jako já, která touto lovestory žije.:-)

LiLinka
31.07.2020 5 z 5

Utěšuji se jen tím, že to ještě není tak úplně konec a o Tesse a Hardinovi si přečtu v After - Před námi. Ale už teď po přečtení čtvrtého dílu ve mně chybí kus něčeho... brala jsem je jako kamarády, které nechcete ztratit. Konec knihy mě překvapil, nečekala jsem to... ale byl příliš useklý na to, jak rozsáhlé byly ostatní popisy ve všech dílech. Škoda. Každopádně se těším na pátý závěrečný díl.

kanitsuj
30.07.2020 3 z 5

Ve čtvrtém díle ságy After jsem se konečně dočkala rozumného počtu stránek, nějakého děje a smysluplného zakončení. Některé zvraty pro mne byly nečekaně kruté a proměna Hardina nepříliš uvěřitelná. Nemůžu se zbavit pocitu, že film After: Polibek, který odstartoval tuto moji čtenářskou mánii byl mnohem lepší než jeho knižní předloha a ani by nemusel mít pokračování. Naopak mám pocit, že další díly budou mít bohužel sestupnou tendenci.

pipa36
30.07.2020 3 z 5

Počáteční skepse po přečtení prvního dílu byla s každým dalším pokračováním odplavována a nahrazována nefalšovanou zábavou a zájmem. Je to opravdu napsáno velmi podrobně, takže jste přímo vtaženi do děje a máte pocit, že prožíváte každý den, mejdan, přednášku, průšvih, zklamání, kamarádství a vše ostatní s hlavními postavami. Při čtení této série jsem se opravdu bavila, po dočtení je ve mně dokonce jakési „prázdno“, které touží se do tohoto světa vrátit. Ale…
Čtvrtý díl nedokázal konkurovat svým třem předchůdcům – vtipem, dynamikou příběhu, poutavostí, prostě ničím. Asi do poloviny knihy to ještě bylo jakž takž dobré, ale ten zbytek (konec) mě opravdu zklamal. Nejvíc mě na celém příběhu odrazovala snaha hlavní hrdinky „změnit“ svého kluka v toho „dokonalého“ – věčná touha něžného pohlaví uchopit, sežvýkat, vyplivnout a chlubit se, jak je výsledek dokonalý. O tom byla právě i druhá polovina čtvrtého dílu – rebel a vyvrhel Hardin z prvního dílu byl na konci celé série chápavým, inteligentním a vnímavým „rytířem“, který se ze všeho nejdřív zajímá o city své drahé polovičky… Můj názor je trochu jiný – život není o změně, ale o kompromisu.
První polovina knihy tak 4*, druhá maximálně 2*. Výsledná za 3.
Doplnění cca po 1 týdnu po dočtení:
Dozvuky této série ve mě pořád rezonují, fakt to bylo dobrý. Ale souhlasím s názorem níže (rosie.black) - děj měl zůstat na vysoké škole a neroztahovat ho až na usazené čtyřicátníky...

Ana72154
26.07.2020 3 z 5

Za mě osobně až moc uspěchaný konec. Celkově mě série mile překvapila, ale na můj vkus měla každá kniha hodně stran. Někdy to bylo zbytečně moc roztahané.

alzbeta2843
18.07.2020 5 z 5

Tak práve som to dočítala a musela som si dať panáka. Hrozne som sa bála tejto knihy, lebo som vedela, že je posledná a musím priznať, že i ne jedna slza mi utiekla. Za mňa najlepšia kniha série, nie tak dejovo alebo zaujímavosťou, ale hlavne tými emóciami, ktoré vo mne vyvolávala. V tejto knihe som naozaj pociťovala pocity, ktoré popisovali hrdinovia knihy. Kniha je napísana tak pútavo a výstižne, že to inak jednoducho ani nejde. Musím len dodať, že séria má správny názov, pretože teraz už bude všetko brané ako After (potomto).