Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450716/bmid_pouto-h5e-450716.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům své minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

princesse
13.12.2021 5 z 5

Ze všech dílů nejlepší.

Lucyk01
13.11.2021 4 z 5

Čtvrtý díl série After. Někdo má rád After, jiný zase NE. Já upřímně jsem stejného názoru jako po přečtení prvního dílu. A to, že nejsem ani na jedné straně. Záleží podle dílu. Tenhle díl, jelikož je to poslední díl jejich příběhu, mi tak nevadil jako druhý díl. Vyřešilo se tam hned několik věcí a zjistila jsem pár informací navíc. Nebylo to takové utrpení. Dokonce jsem dala nejvyšší hodnocení ze všech předešlých dílů. A to je už co říct. Za mě bych tímhle dílem uzavřela celou sérii a jejich příběh, ale můžu se plést. Uvidím, jestli poslední díl me něčím překvapí. Každopádně se to četlo samo jako předchozí díly, to se musí uznat. V jedné scéně mě Hardin naštval, ale to můžu říct stejně tak o Tesse. Noo, prostě abyste to pochopili, musíte si to přečíst. Ale určitě vás do toho nebudu nutit, není to pro každého. Přečtěte si anotaci a posuďte sami. Já určitě nemám v plánu si tento díl znovu přečíst, protože už vím co a jak se věci mají. A to mi stačí. Od teď můžu říct, že jsem To četla.

clarkens
07.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi jsem mela větší očekávání, ale toto bylo opět to samé do kola, přibyli sice další příběhy vedlejších postav, ale jinak je to pořád o dohadování mezi těma dvěma. Čekala jsem také, že ten konec bude propracovanejsi- vždyť na závěr všichni čekají! Nenapadlo by me ze bude zpracovan co stránka to dva roky poté... je sice fajn vědět, jak to celé dopadlo s pohledem o 10 let později, ale alespoň část do svatby mohla být rozepsana... filmy v tomto případě asi lepší...

Dermiska
06.11.2021 5 z 5

No teda.. Tohle jsem nečekala, konec byl dost unáhlený, ale přesto krásný ️.. Vůbec nelituji času strávený s touhle sérii. Určitě si jí přečtu znovu.. ️

knihomolka27
22.10.2021

(SPOILER) Nebudu hodnotit hvězdičkami, připadá mi, že na to nemám právo, když jsem četla jenom poslední díl z této série. Ovšem malá recenze určitě neuškodí.

Takže... začneme tím, že mnoho lidí, včetně mě si myslelo, že after bud milujete a nebo ho totálně proklínáte a přejete si, aby skončil v pekle vedle dalších podobných braků. Všimněte si, ale že jsem záměrně použila minulý čas, jelikož po přečtení tohoto posledního díla si už tímto tvrzením nejsem tak jistá. Bez mučení přiznávám, že první tři díly jsem rovnou přeskočila... nebojte logiku to, ale dává, jelikož jsem předtím viděla filmy, kde jsem se s postavami tak nějak seznámila, a zanechaly ve mně ten dojem, že by sem se u knih mohla pěkně nasmát. Promintě chtěla jsem říct vysmát se jim, protože to je něco úplně jiného.

Bohužel, bohudík jsem si přečetla, ale pouze třetí díl. Který je podle všeho asi jakože nejlepší... dostanme se, ale konečně k jádru pudla..... Líbila se mi tato kniha? Upřímně jsem na vážkách... už zezačátku jsem k této knize přistupovala jako k odpadu, ten pravý pocit zděšení se ale po dobu čtení jaksi nedostavil. Jakože hodně jsem teda přeskakovala, abych stejně o nic nepřišla, což vypovídá akorát o tom, že kniha by mohla být klidně o nějakých 200 stran kratší a nic by se nestalo. Během čtení jsem jsem se přistihla, že se velmi mění můj pohled a názor na nějaké postavy... Tessu sem si pořád neoblíbila, ale třeba Hardin, byl velmi zvláštní postava. Byly chvíle, kdy jsem měla chut ho profackovat, ale pak byly i chvíle, kdy mi jeho vtípky vykouzlily malý úsměv na tváři. Vlastně doted nevím, jestli je Hardin dobře napsaná postava nebo ne... ovšem je vidět, že autorka umí pracovat s pocity a emocemi, tak aby to působilo docela věrohodně.. neříkám, že je to pořád, ale je to daleko lepší, než v co jsem doufala. Celkově jsou mé pocity z knihy, ale zkrátka.... takové prázdné, nudné...U mě se žádná emocionální exploze teda nekonala, a nemyslím si, že je to tím, že jsem nečetla předchozí díly.

Kniholenka9
08.10.2021 3 z 5

Pokud jste přečetli předchozí díly, tak tento je nutností, abyste se dozvěděli jak to s Tessou a Hardinem dopadne. Jejich chování je tedy nejabsurdnější ze všech dílů, ale je tam i nějaký posun. Konec byl takový zrychlený, zasloužil by si více péče, vzhledem k rozsáhlosti celého díla.

Jita160
13.08.2021 4 z 5

Předchozí díly jsem zkritizovala,ale tenhle už ne.
Měl konečně nějaký smysl a vývoj.Tessa s Hardinem dospěli a našli hlavně sami sebe.
Moc jsem si přála aby Hardin pořádně trpěl za to jak se choval k ženě, kterou tolik miloval.Jenže nakonec trpěli oba dva.
Konec byl asi z celé knížky úplně nej,to odloučení jim očividně otevřelo oči.
Takže za mě určitě doporučuji čtvrtý díl i když vím,že bez těch předchozích ,které mě vytáčeli do nepříčetnosti by nedával smysl :-D

Dizzy3
12.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nemohla jsem se dočkat konce, protože to napětí jestli budou spolu nebo ne se pomalu nedalo vydržet, ale zároveň jsem se ho děsila.. přiznám se, že teď, když mám dočteno, tak se cítím jak po rozchodu :D asi si je půjdu přečíst ještě jednou - tak moc se mi knížky zaryly pod kůži. Všechny emoce co prožívaly hlavní postavy jsem cítila s nimi.. Co původně vypadalo jako oddychovka v podobě teenage 50 odstínů tak přerostlo v něco víc. Pomalu už jsem ani v ten happy end nedoufala, a tak mne mrzí, že byl tak odbytý, čekala jsem nějakou bombu - zásnuby, svatbu. škoda, že to, na co většina čtenářů čekala se odbylo na posledních pár stránkách, kdežto zbytek knihy mě Tessa děsně štvala..hlavně nechápu proč ho odmítla po přečtení jeho knihy.. a bože 2 roky čekaní..?? Nicméně po přečtení série se k zástupu vysněných chlapů v podobě pana Darcyho, Edwarda, Christiana a mnoho dalších přidavá i Hardin.. a aniž by mne to na začátku první knížky napadlo, Hardin momentálně svým způsobem všechny převyšuje...

viki77
05.05.2021 5 z 5

Moc hezký konec.Jinak celá série za mě super

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Vyvrcholení celé série. Pár probrečených stran. Zase samé překvapení.

monulam
23.04.2021

tato kniha se mi ze série líbila nejméně, děj se pořád točí dokola, myslím že série mohla být kratší.

Amy05
19.04.2021 1 z 5

1,5⭐️/5⭐️
Už od první knížky jsem si opakovala pořád dokola stejnou větu: "Tak už se sakra rozhodněte."
Chci s tebou být, miluju tě, nenávidím tě, nechci tě už nikdy vidět, nezáleží mi na tobě, nemůžu bez tebe žít....
Ta jedna věta se se mnou táhla přes celou tuhle zbytečně natahovanou sérii, protože to je opravdu ta jediná nejdůležitější věc, která se v knize řeší.
A co všichni víme? Že to celé stejně bude mít happyend, že stejně skončí spolu a víme to už od prvního dílu.
Už se blížíme do cíle, konkrétně jsme na cílové rovince, naší “oblíbené” série After, dneska to je recenze na poslední dějový díl z této série. Všem je jedno, že se Hardin chová jako psychopatický idiot, mlátí do všeho a do všech, kdo se na Tessu jen podívá, řve, opouští ji, s prosíkem se k ní vrací zpět. Je to jedno. Protože Hardin je přece ten chudák, který nemůže za to, že se chová tak, jak se chová. Jediná Tessa je lék na všechnu jeho bolest, jejich láska je osudová, věčná, ničím nepřekonatelná a přesně proto se k ní chová jako k hadru na podlahu. Tessa se snaží léčit jeho bolístky, odpouští mu i ty věci, za které by ho polovina ostatních postav zfackovala, brání ho, protože on je přece ten, který trpí nejvíc. Nechá sebou manipulovat všechny čtyři díly a když už si myslíme, že konečně dostala rozum a už si nenechá dál ubližovat, trvá to asi tři stránky, pak na ni Hardin mrkne, jí se vypaří mozek z hlavy a následuje sex, který má všechny rány zacelit. Obě dvě hlavní postavy mi tak hrozně lezly na nervy. Co mě u této knížky asi nejvíc zaskočilo bylo to, že předešlé dílu mapují poměrně krátké časové období a ještě jsou díly velmi dlouhé, v této knížce se ale děj odehrává pomalu v rozmezí 10 a víc let a má “jenom” 400 stránek. Sice naprostou většinu knížky se děj odehrává, jak bych to řekla, v jedné časové linii, a potom konec byl samé "o tolik a tolik let později", a to bylo vážně WTF, prostě oni se nevidí asi 2 roky a pak se potkají na svatbě, tak se spolu vyspí a tak čau zase za 2 roky se uvidíme a hupsnem na to. Celý jejich “vztah” v tom období “o tolik let později” byl jakože totálně mimo a úplný konec byl...zvláštní, takový konec mi k nim neseděl a byl moc “normal life vibes”, nevím no, byla jsem z toho hodně rozhozená, ale zároveň jsem pocítila úlevu, že jsem dočetla sérii After. Gratuluju sama sobě, že jsem to zvládla, hodněkrát jsem měla chuť knížku vyhodit z okna. Ještě ještě jednou nás to čeká, poslední jízda, doufám, že se těšíte.

jaja10
10.03.2021 4 z 5

Tak za mě čtvrtý díl nejlepší.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Do půlky to vůbec nevypadalo, že je to závěrečný díl, ale potom se to rozjelo. Byly vidět pokroky a vývoj postav. A ten konec byl dokonalý, přesně takový jaký jsem si pro Hessu představovala.

Andynka
09.02.2021 4 z 5

Tak jsem si u předešlého dílu šetřila v hodnocení jednu hvězdičku pro tento díl. A byla to trochu chyba. Za mě byl teda o chlup slabší.
Každá předešlá kniha byla docela bichlička, naplněná dramatem a napětím k prasknutím. A tento díl má nejméně stran a přitom se v tom toho odehrává nejvíc. Což je za mě škoda.
Vlastně v tom to posledním dílu sledujeme, jak postavy dozrávají a nacházejí smysl svého života.
Proto mi přišlo, že vlastně nějakých 20 let jejich života autorka narvala do tak málo stránek. Já bych byla raději za více prostoru. :)
Každopádně příjemné zakončení celé série, i když teda nebylo moc překvapivé. Ale jsem ráda, že se hlavní postavy dočkali svého vysněného konce, ať už je to stálo cokoli. :)

Lunacief
09.02.2021 5 z 5

Napínavé, lechtivé a hlavně perfektně propracované čtení.

Vendy1993
04.02.2021 3 z 5

tak jako nevím co k tomu ještě dodat....komentář jsem už napsala k první knížce a vlastně se hodí na celo sérii ;) pohodové čtení když nemáte co dělat a chcete si odpočinout od těžkých myšlenek a věcí kolem Vás ;) teď už jen ctrl+c a pak ctrl+v a hodit to do zbytku série ;)

Jani23
10.01.2021 5 z 5

Krásné čtení.

Ann98
25.11.2020 2 z 5

Nedokážu uvěřit, že je tohle poslední díl. Už jsem si vážně myslela, že jejich příběh nebude brát konce! Kdybych si hned na začátku neslíbila, že dočtu všechny díly, vzdala bych to přibližně po prvních dvou. Postupně mi veškeré dějové drama začalo silně brnkat na nervy, přišlo mi přehnané a modlila jsem se za konec. Obrovské mínus za to, že kniha byla tentokrát velmi krátká. To, co všechny zajímalo (tím myslím vztah Tessy a Hardina) bylo velmi uspěchané. Více jak tři čtvrtě děje nejsou spolu a pak najednou je jejich vztah popsán na cca deseti stránkách během +- 20 let?! To jako vážně?
Z mého pohledu autorka tímto mega uspěchaným koncem nezabila jen tento díl, ale rovnou celou sérii.

Zelený.úval
16.11.2020

(SPOILER) Podle mě byla Tessa v tomto díle až moc dramatická. Občas jsem nechápala, kde je problém. Například když si přečte knihu od Hardina. Konec byl docela uspěchaný a mrzelo mě, že nebyla detailněji zmíněná jejich svatba nebo koho, že si to vlastně bere Landon.
Jinak série sama o sobě byla celkem fajn a čtivě napsána, ale přesto asi nejsem úplně cílová skupina autorky.