Poutník světem fantazie

Poutník světem fantazie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380086/bmid_poutnik-svetem-fantazie-8sQ-380086.jpg 4 12 6

Poutník světem fantazie je kniha rozdělená do dvou částí. V biografické části se dočtete vše důležité o osobním životě Oty Hofmana. Autor připomíná rodiče Oty Hofmana, Hofmanovo totální nasazení za války v zemědělství, studium na FAMU, okolnosti jeho angažmá jako šéfdramaturga na Barrandově, kde jsou popsány bouřlivé změny roku 1968 a následná dramatická éra normalizace. Vůbec poprvé pak popisuje řadu nerealizovaných projektů Oty Hofmana nebo angažování tvůrců Československé nové vlny na Barrandově, kteří oficiálně nesměli tvořit. V recenzní části jde kniha Poutník světem fantazie opravdu do hloubky. Čtenář se kromě rozšířených recenzí dočte okolnosti vzniku vybraných děl Oty Hofmana, seznámí se v medailonech s klíčovými filmaři dětského filmu a hlavně bude mít možnost srovnat rozdíl mezi scénáři a realizovanými filmy nebo poznat schvalovací procesy na Barrandově v době normalizace, které jsou podložené bádáním v archivu na Barrandově a u tehdy činných filmařů. Kniha obsahuje četné fotografie a informace, které vychází vůbec poprvé.... celý text

Kverulant
17.02.2024 5 z 5

Informačně velmi bohatá publikace, plnící jeden z nemála restů, které má filmová věda vůči československé tvorbě. Většina lidí si bude Otu Hofmana pamatovat asi maximálně jako scénáristu kultovních filmů Lucie postrach ulice a Chobotnice nebo seriálu Návštěvníků, ale díky knize se seznámí i s jeho zajímavým životním příběhem, kariérou šéfdramaturga na Barrandově a řadou dalších klasik, ve kterých měl prsty. Autor poctivě nashromáždil hodně informací i z rodinného archívu díky spolupráci Hofmanova syna a v přehledu filmů v závěrečné části knihy najdete spousta zajímavostí a perliček třeba o koprodukcích se západním Německem. Snad autor bude mít energii napsat víc podobně kvalitních publikací o jiných fenoménech čs. filmu. Kniha má dva menší nedostatky. První je velmi široký formát (použitý patrně kvůli fotkám a úryvkům scénářů), díky kterému se jinak řemeslně kvalitně provedená kniha těžce napolohuje do knihovny a druhý je absence jména Hofmana v názvu knížky. Nebýt náhodného tipu od kamaráda, nikdy bych se skrz hledání v knihovnách nedozvěděl, že vyšlo něco takového, o co jsem měl dlouho zájem.

Apo73
24.01.2024 4 z 5

Je to kniha, která chce být reprezentativnější, než je a než by musela. Myslím, že povaha obrazového doprovodu i rozmáchlý design je trochu nadbytečný. Uvítal bych sevřenější knihu, ostatně by si ji zasloužil i pan Hofman.
Jinak je skvělé, že kniha přináší spoustu informací o skvělém scenáristovi a režisérovi, malé portréty i spolupracovníků a je tedy přehledným zdrojem informací, věřím, že autorizovaným rodinou. Rozmáchlost designu je podle mne plýtvání papírem a kniha se tak nevejde do normální knihovny....

Rigby157
27.12.2020 5 z 5

Poctivě napsaná kniha, na které je vidět péče, která jí byla věnovaná. Dvojitá obálka, čtivý a informačně nabitý text, promyšlená grafika.

kenaw
31.01.2019 5 z 5

Velmi dobre zpracovana kniha.

BedřichVlk
21.01.2019 4 z 5

Nevšedně pojatá grafika, hezké obrázky a, zdá se, i nové postřehy. Autor patrně čerpal z dobrých zdrojů.

ottohofmann
21.05.2018 5 z 5

Velice čtivá, krásně zpracovaná publikace plná informací s ukázkami tvorby Oty Hofmana

Kniha Poutník světem fantazie je v