Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2013 578

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

alabra
30.01.2021 4 z 5

Souhlasim s komentarem nize,o tretinu kratsi a mene supermanovstvi....autor ma na svem konte radu scenaru k akcnim filmum, je to znat. Presto jsem se pobavila,snad jen ta brutalita v zaveru mne nesedela

Tesák
17.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaný špionážní román. Svižný, napínavý, srovnatelný s peckami od Forsytha nebo Puza. Báječné čtení. Škoda, že autor napsal jen tuto knihu. Opravdu parádní.

Asterixxka
15.01.2021 5 z 5

Wau, tak to byla jízda! Kdybych mohla dát 10*, dám jich 11 :-) už dlouho mě nějaká kniha nechytla tolik jako Poutník. Opravdu jsem se bála počtu stran, ale zbytečně (pravda, četla jsem i do 3 hodin do rána, protože jsem potřebovala vědět, co bude dál). Amerika je tam trochu zobrazená jako "the best" na světě, ale že autor není Američan, tak jsem mu to prominula. Skvělé zápletky obou případů, zvlášť propracování Saracéna mě bavilo nejvíc (i přes jeho počínání v Hindúkuši, které jsem trochu těžko rozdýchávala). Popis postupu tajných služeb také úžasný (z pohledu čtenáře, nikoliv odborníka), říkala jsem si, že autor musí pár agentů znát, protože tohle snad nevymyslíš :-) obratem přesouvám do "Doporučených" knih!

Květakniha
10.01.2021 5 z 5

Najednou mi vubec nevadilo, ze je to takova bichle. Doporucuju.

knihyKeMne
14.12.2020 5 z 5

Och, tak tohle nemělo chybu. A to jen málokterá současná beletrie mě zaujme.
(...v němém úžasu nechávám v sobě doznívat...)

FillaSFC
28.11.2020 3 z 5

Pocity? Smíšené. Asi jsem do čtení Poutníka šel, na základě zdejších komentářů, s až příliš vysokými očekáváními, a tak jsem ve výsledku lehce zklamán. Ne že by to byla špatná kniha, to určitě ne. Některé pasáže byly naprosto bravurní a finále, které bývá bolístkou velké řady jinak skvělých knih, bylo také výborné. Mám ale pocit, že kdyby měla kniha o třetinu méně stran, vůbec by to příběhu neuškodilo. Vlastně jsem v absolutním rozporu s hodnocením pode mnou, kdy "střapatá" píše: "Konečně nějaký thriller\detektivka, která není uměle natahována a hlavní hrdina není superhrdina s neuvěřitelnými schopnostmi." Já z toho tedy měl pocit naprosto opačný – natahováno to místy vloženými a zcela zbytečnými kapitolami bylo a hlavní ne moc sympatický hrdina je několikrát označen za nejlepšího agenta na světě! A navíc je to tak trochu všeználek. Díky tomu je příběh na spousta místech přitažený za vlasy. Amerika jako vyšitá.

Nejlepší ale bude, když si uděláte obrázek sami. :-)

PS: Ja, poutník se stal první knihou, která ve mě v jednu chvíli vyvolala fyzickou nevolnost. Pasáž na parkovišti s "operací" očí budu z hlavy asi dostávat ještě dlouho. :D

střapatá
24.11.2020 5 z 5

Po hodně dlouhé době kniha, od které jsem se opravdu nemohla odtrhnout. Na začátku mě sice pasáže s muslimy a Saracénem nudily a moc jsem nerozuměla jejich smyslu, poté se ale všechny části začaly postupně spojovat a příběh byl vyprávěn z pozice Poutníka - od té doby mě měla kniha v hrsti. Konečně nějaký thriller\detektivka, která není uměle natahována a hlavní hrdina není superhrdina s neuvěřitelnými schopnostmi.

Schudek
17.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

Jerry.69
15.11.2020 5 z 5

Absolutní pecka, v kontextu s aktuálními světovými událostmi ještě drsnější. Nechci ani domyslet.....

soupik2012
11.11.2020 5 z 5

Pro mě byl Já, Poutník jednou z nejlepších knih, audioknih letošního roku. Důvodů je hned několik. V první řadě musím zmínit fakt, že mám pokaždé vysoké hodnocení u knih, kde máme dvě různé dějové linky, ve kterých můžeme sledovat postupné kroky klaďase a záporáka. Kriminalista a pachatel, nebo jako v tomto případě, agent a terorista. Tento způsob vyprávění u mě pokaždé zafunguje. Dalším důvodem je fakt, že je tento příběh napsán velmi čtivou formou. A moc mě mrzí, že autor již nic dalšího nenapsal. Má nesporně talent. Asi také hodně pomohlo, že je hlavním povoláním scénáristou. A tak má větší obrazovou představivost. A ta se přenesla také do jeho knihy. Měla jsem pocit, že sleduji výpravný film. Téma bylo velmi znepokojivé, zvláště v dnešní době. Nevím jak je reálné vytvořit laboratorně nějaké viry, ale obávám se, že ta hrozba je opravdu reálná. Poutník je oficiálně považován za nejlepšího agenta na celém světě a tak jeho přechytralost, která by mi v jiném příběhu asi poněkud vadila, tak tady působí zcela přirozeně. Pár detailů mi v knize přišlo za hranou, ale jako celek mohu tento příběh označit za zcela reálný. Audioknihu čte pan Martin Stránský. To je můj nejoblíbenější narátor a navíc je tato audiokniha perfektně ozvučená. Prostě se sešlo úplně všechno. Příběh i zpracování. Horký kandidát na cenu, audiokniha roku.

kriz_martin
05.11.2020 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, a to i přes svůj hodně členitý děj. V podstatě jako by se člověk díval na film. Různá prostředí v různých částech světa velmi zasvěceně a citlivě popsaná. Děj možná až trochu fantastický ale stále ještě uvěřitelný.

pavel1238
21.10.2020 odpad!

Zkoušel jsem číst dvakrát, ale ani jednou se nedostal ani přes první stovku stran. Hlavní hrdina byl tak nechutně, odporně dokonalej všeználek;, zločin byl tak neuvěřitelně dokonalý...zkrátka na tomhle vyprávění mi nesedlo absolutně nic. Realita nula, zábava nula, vyprávění za jednu hvězdičku.

Ophelie
18.10.2020 5 z 5

Tak tato kniha nemá chybu! Mám ji v knihovně už delší dobu, ale pořád ne a ne ji přečíst (možná mě odrazoval počet stran), což už teď vím, že byla chyba :) Já, poutník vás totiž dostane. Jakmile se začtete, nejde přestat. Bravurní obsáhlý děj, vše do podrobnosti promyšleno, vše do sebe zapadá, ani jedno hluché či nudné místo. Smekám před autorem a těším se na jeho další knihu, protože tohle jeho dílo je prostě špica! To si prostě musíte přečíst ;)

Bastien581
14.10.2020 5 z 5

Skvele, napinave, je to sice bichle, prectete ji ale jednim dechem! :)

ViolettaCh.
03.10.2020 5 z 5

Strhující thriller, který skýtá čtenáři vhled do světa špionáže a odhalování chystaných těžkých zločinů proti lidstvu. Kniha je vyprávěna z pohledu hlavního hrdiny - supertajného amerického agenta, stíhajícího fanatického zločince. Ač je kniha tak rozsáhlá, pro čtenáře, který je vtažen do děje, to nemůže být problém. Forma audioknihy, kterou jsem zvolila já, staví knihu ještě o level výš, a to tím spíše, je-li zvolen správný interpret. Volba Martina Stránského s jeho mužným hlasem je pro tento typ literatury opravdu trefa do černého. Je to moje první "špionážní" kniha a zvolila jsem dobře. Oceňuji živost děje, odehrávajícího se na různých místech světa, absenci hluchých míst, celkovou strukturu knihy s krátkými, napínavými kapitolami i samotný vyprávěčský styl autora, kde nechybí ani vtipné hlášky (měl na krku tak masivní zlatý řetěz, že by se jím dal k molu připoutat zaoceánský parník). Je to debut a zatím bohužel jediná vyšlá kniha svého autora. Chystán by měl být Rok kobylek, rovněž ze špionážního prostředí, ale není dosud stanoven termín, kdy vyjde.

V_Klarka
25.09.2020 5 z 5

Ackoliv jsem vetsinou skepticka ke kniham z edice Svetovy bestseller, tak zde se musim pridat k pochvalnym komentarum, protoze kniha je opravdu skvela :) Spousta novych informaci, spousta vyvolanych emoci .. Dejte nam vic, Terry !!

tomik183
16.09.2020 5 z 5

Opravdu nejlepší kniha co jsem četla,úžasný styl psaní, zajímavé, napínavé, nemám co vytknout.

resebe
26.08.2020 5 z 5

Za mě naprostá špička. Nejen skvělý špionážní thriller, ale i kniha, která se dotýká historických faktů a aktuálních témat jako mezinárodní terorismus, náboženský fanatismus a motivy k nim vedoucí. Krátké kapitoly mají spád a udržují napětí až do konce. Výborná kniha, vřele doporučuji.

akcive11
21.08.2020 5 z 5

kniha je strop! dobrých knih je celkem hodně, ale těch vynikajích je pomálu a tato kniha je jednou z nich

jirimatejka
16.08.2020 5 z 5

Skvělé napínavé čtení. Zpočátku jsem měl trochu problém orientovat se v čase jak autor přeskakoval z různých dějový linií bez uvedení času, nicméně asi ve čtvrtině knihy se to sjednotilo, a bylo to skutečně skvělé. Možná místy nevychytané detaily, ale to je v každom příběhu. Kdo má rád Jamese Rollinse, tak tohle se mu bude také líbit.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes