Poutník 5

Poutník 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242004/bmid_poutnik-5-242004.jpg 4 15 2

V pátém čísle poutníka začíná první část Dobrodružství Vesmírného ohaře od A. E. van Vogta, nazvaná Zorl. Dále sešit nabízí povídky Gustava Gaspariniho Nebezpečná planeta a Meč s Fénixem od Roberta Ervina Howarda. Poslední část Poutníka je věnována Asimovovu vesmíru.

ludek.n
19.11.2018 4 z 5

Tři povídky v tomto sešitě se snad ani nemohou více lišit. Vogtův Zorl je čistokrevná akční sci-fi ze série o Vesmírném ohařovi, Gaspariniho Nebezpečná planeta je lehce psychologické preludium, v němž se prolínají sny a skutečnost a Howardův Meč s Fénixem zase představuje typickou hrdinnou fantasy s Conanem v čele. Žádná z povídek není vysloveně špatná, ale kdybych je měl seřadit od nejhorší po nejlepší, bude pořadí následující: Gasparini-Howard-Vogt. Zorl je skutečně věcička, která se mi trefuje do mých čtenářských receptorů, a neváhám jí přiřknout plný počet hvězd. Sešit je ještě doplněn studií Asimovova vesmíru od publicisty a překladatele Jana Pavlíka, která seznamuje čtenáře s dílem tohoto amerického velikána.

frantisek8863
02.09.2017 4 z 5

Různé sci-fi povídky od různých autorů.

Část díla

Autoři knihy