Pout na Svatou Horu

Pout na Svatou Horu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39460/bmid_pout-na-svatou-horu-39460.jpg 4 9 6

Vyprávění o zbožné pouti tří chudých a zbožných přátel, Josefa Floriana, Antonína Ludvíka Stříže a autora samotného podává autentický obraz ze života obnovitelů křesťanské víry v Čechách na počátku 20. století. 1. knižní vydání (časopisecky 1946).

Literatura česká

Vydáno: , Petrov

Vidlička
Vidlička
13.12.2021 5 z 5

Kouzelné adventní čtení, které dýchá láskou a pokorou, a ukazuje, jak je všechno v podstatě jednoduché a krásné. Nádhera.

tomasblazek
tomasblazek
21.02.2018 5 z 5

Výborné. Četl jsem jedním dechem. Krystalický Deml, křehký, citlivý a přitom stále mučednický.

JLČ
JLČ
12.11.2016 5 z 5

Klenot české, resp. moravské literatury! Tři muži v Adventu putují ze Staré Říše na Svatou Horu u Příbrami. Vyšlo též v nádherném bibliofilském vydání roku 1994 v Pelhřimově s dřevoryty Aleše Floriana.

DádazPrahy
DádazPrahy
25.05.2016 3 z 5

Útlá knížečka stojí za přečtění - popisuje adventní putování tří mladíků zimní krajinou v době, kdy síly dodávala víra v Boha, přenocovalo se u zcela neznámých lidí, kteří rádi neznámým poutníkům nabídli svou pohostinnost, a brzy ráno se zase vyrazilo na cestu zasněženou plání...

Sigas
Sigas
04.09.2013 4 z 5

Deml s odstupem 40 let vzpomíná na pouť, kterou podnikl se svými přáteli v době, kdy se ještě chodilo pěšky, o nocleh jste požádali v neznámé chalupě a v nočním lese vás překvapil pytlák. Povídání je to malebné, mírně sebeironické (proč mi kapitolky typu "Jak jsme obědvali" neodbytně připomínají Cimrmana?), s přídavkem sarkastických šlehů, hlubokých myšlenek a prodchnuté Demlovou zbožností. Mám pocit, že to ani nemělo být ničím víc, totiž historka o zimním putování tří podivínů. Se zásadním dovětkem, že ji vypráví mistr básník.

carasino
carasino