Pouhý stín

Pouhý stín https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401570/bmid_pouhy-stin-yh2-401570.jpg 4 154 67

Dokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Na začátku je banální historka. Mladou ženu vracející se z večírku k zaparkovanému autu pronásleduje podivný vysoký muž ukrytý pod černou kapucí. Na opuštěné noční ulici působí jen jako zlověstný stín. Stínu se ovšem jen tak nezbavíš, nezaženeš ho, nezahubíš. Jde tam, kam jdeš ty, sleduje tě. Stejně jako tvoje minulost. A tu má každý. Bezskrupulózní vrcholná manažerka, která v dětství spáchala něco nenapravitelného, arogantní a cynický policejní vyšetřovatel, přesvědčivě skrývající zraněné city, mladý nesmělý policajt, který nemá štěstí v lásce, žena umírající na rakovinu, dívka živořící v léčebně pro duševně choré… Ti všichni, a mnozí další, se potkávají v umně spletené historii jednoho sofistikovaného zločinu, kterou budete číst na jeden zátah. Fascinující příběh o tom, jak se i na první pohled dokonalý život může změnit v noční můru, na kterou je každý člověk nakonec sám. Kdo ji nezažije, ten v ni neuvěří, kdo ji žije, toho přivádí k šílenství. Ale i noční můra má nakonec tvář. Nebo je to jen stín? Každý, kdo si přečte tuto knihu, pochopí, že není jen Nesbӧ nebo Kepler. Jméno autorky si zapamatujme.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Jota

Juste une ombre , 2012

JelenSoboLos
22.03.2024 4 z 5

Dobře vystavěný napínavý příběh, kterému velmi uškodil kostrbatý překlad. Je to znát především v přímé řeči, některé věty zní divně a nevěrohodně. Předpokládám také, že nadužívané slovo "srát" mělo v originále trochu jiný význam (možná autorka myslela "vadí mi", "nebudu se tím zabývat", "zapomenu na to" - v češtině to vždy bylo "sraní"). A pečlivější redakční práci by to chtělo.

Jitkaunv
16.03.2024 4 z 5

Dobré a napínavé čtení.

JitkaHambi
12.12.2023 1 z 5

Strašná nuda a nesympatické postavy.
Pořád jsem čekala, kdy už se něco začne konečně dít, takže jsem 150 stran přetrpěla(ztráta času)a pak jsem už i stránky přeskakovala a bohužel jsem ani nedočetla.
Anotace slibuje úplně něco jiného.
A absolutně nechápu srovnání s Keplerem nebo Nesbem!

vendul_
21.07.2023 5 z 5

Upřímně nechápu tak malé hodnocení. Kniha je skvělá. Od začátku do konce. Dobře promyšlená, dobře se čteza mě stoprocentně 5*

Dajine
18.05.2023 4 z 5

Naděje na konci tíživé beznaděje. Jsem za ni ráda.

Moudd
01.04.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé,neodložitelné. Hodně dobrý mrazivý psychothriller.
Děsivá atmosféra. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

li-li-nka
09.03.2023 5 z 5

Tak to byla teda sila. Po asi 40 strankach jsem chtela knizku odlozit nebo me absolutne nebavila, ale jsem rada, ze jsem vydrzela docist az do konce.

Pavlína2019
11.02.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla napsat jen:

Vynikající.
Smutné.

Ale musím napsat víc:
- to, že se nedá přestat číst,
- že paní autorka skvěle a citlivě popisuje pocity hrdinů, které jsou smutné k uzoufání,
- že je to kniha, kde opravdu vše nekončí jen dobře,
- že i proto je to mistrovsky poskládaný thriller.... a ještě víc.

Rozhodně doporučuji!

Adriena838772
03.01.2023 5 z 5

Je to moc dobře na psaná knížka a moc se mi to líbilo, hodně napínavá to byla fakt jízda

sloncekhk
04.12.2022 5 z 5

Tak toto byl vážně silný psychotriler

Misute603
04.10.2022 4 z 5

Kniha mi vemli bavila,četla jsem skoro pořád,nemohla jsem ji odložit.
Sice to bylo hodně smutné,ale i tak se mi kniha líbila.

Hvězdinka
16.09.2022 4 z 5

O šílenství, kam až nás může dostat, může nás dostat až na konečnou. Pesimistické dílo, poslední dvě stránky ale dodaly naději.... Zajímavý příběh, zvláštní, odlišný, doporučuji.

Darja.8
03.08.2022 5 z 5

Dokonalá knížka. Bylo v ní napětí. Člověk se krásně vcítil do postav. Neměla chybu.

tereza8418
07.04.2022 5 z 5

Tohle byla jizda,dva nejprve zdanlive nesouvisejici pribehy,ale jak se to rozjede… Do posledni chvile si clovek neni jisty,kdo je teda blazen,kdo je obet,kdo je nasilnik…

Leena
31.01.2022 4 z 5

Do první čtvrtiny jsem se nemohla začíst, neseděl mi styl vyprávění, postava Cloe mi byla nesympatická, naopak linie Alexandra mě bavila.
Pak se to nějak přehouplo, začalo to nabírat na zajímavosti, nemohla jsem přestat číst.
Autorka skvěle vykreslila postavu Cloe balancující na pokraji šílenství.
Nic z toho tady nedopadlo dobře, bylo mi z toho smutno, ale to právě dělá ten příběh zajímavý.
A určitě k zamyšlení, že stačí jen krůček k tragédii.

jprst
18.01.2022 1 z 5

Podle anotací jsem neměl přehnané očekávání, ale bylo to ještě horší. Sice zvláštní, ale nepřesvědčivě zpracovaný příběh, snad ani jedna sympatičtější postava, trapné až hloupé dialogy, zbytečně zdlouhavý až nudný děj. Silou vůle jsem to dočetl, ale pokud je autorka označena za královnu francouzského thrilleru, tak je to s ním dost nahnuté

Šebestová3
14.01.2022 3 z 5

Tak nesympatickou hlavní hrdinku, aby člověk pohledal. Ale nakonec jsem vydržela až do konce, který mě i lehce dojal. Nicméně srovnání s Keplerem nebo Nesbem, které je v anotaci je trochu nadnesené...

escapelle
10.11.2021 3 z 5

Nebyla to pro mě kniha závratné kvality.Konec byl na mě až moc překombinovaný. Přesto mě příběh od začátku bavil. Byla jsem napjatá, jak to bude dál. Byla jsem přesvědčená, že vím kdo za vším stojí. Omyl Taková příjemná oddychovka kterou nakonec hodnotím kladně.

SilvieSisinka
27.05.2021 3 z 5

No tedy nevím...moc mě to nebralo,ale ten konec bravo.Davam tři hvězdy.

sgjoli
07.03.2021

Dala jsem knize necelých 100 stran a odkládám jako nedočtené. Ač mi kniha připadala svojí anotací vcelku lákavá, nedokázala jsem se začíst. Styl psaní mi příliš nevyhovoval - strohý, chladný, odosobněný a pro mne trochu kostrbatý - nečetlo se mi to nejlépe. Postavy mi navíc připadaly velmi nesympatické a jejich rozhovory strojené a plytké, příliš na sílu.
S každou další stránkou se stupňoval můj pocit nudy a nezáživnosti. A také mi s každou další stránkou bylo čím dál víc jedno, co se s postavami bude dít dál. Bohužel byla pro mne tato kniha přehmatem, který mne o to víc mrzí, že to byl dárek, který jsem "dostala od Ježíška". :-( Holt mi tato kniha neseděla, stane se...
Hvězdami samozřejmě nehodnotím, nedočetla jsem.

psychiatrické léčebny rakovina, nádory policisté thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Karine Giébel