Potulný lovec

Potulný lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129101/bmid_potulny-lovec-ezh-129101.jpg 4 55 7

Román z lišákova života. Příběh chytrého a odvážného lišáka, který se dostane z karpatských polonin až do středních Čech, spřátelí se s jezevcem, založí liščí rodinku a odolá všem úkladům o svobodu. Ústřední děj prostupuje vedlejší motiv mladého myslivce, kterému kdysi uteklo ochočené liščí mládě; náhoda mu znovu přivádí do cesty jeho lišáka až teprve po letech válečných, když se vrátil z německého otroctví a ujal se správy sázavských lesů.... celý text

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Příběh téhle rezaté potvůrky si člověk pamatuje i po letech. Pan Nový má krásný vypravečský styl a kniha se čte sama. Silné 4starsy.

LadidaX
21.03.2021 4 z 5

Dobrá volba pro ty, co mají rádi přírodu. Četli jsme s dětmi (4 - 6 let) a líbilo se jim. Jinak ale spíš kniha pro větší čtenáře. Ocenili jsme i výjevy z vesnického života, které se střídají s přírodními pasážemi. Líčení přírody i společnosti lidí celkem reálné a bez příkras. Kniha by asi už potřebovala nějakou jazykovou úpravu, je v ní dost zastaralých výrazů, kterým mladší čtenáři nemají šanci rozumět.

Blue
02.10.2020 4 z 5

Pěkná knížka, něco mezi Setonem a Tomečkem, ale místy nevyrovnaná. Kdyby to zůstalo jen jako příběh lišáka, bylo by to lepší. Poněkud neústrojně tu ale autor zařadil několik rušivých vsuvek ze života lidí, takže příběh je méně kompaktní.

Radka1911
04.07.2019 4 z 5

Pěkná knížka pro mladé čtenáře. Jako dítěti se mi příběhy o zvířatech a přírodě moc líbily.

danny_21
23.11.2018 4 z 5

Milá vzpomínka na dětství o jednom vychytralém lišákovi, řádícím v kurnících a úspěšně unikajícímu lidskému pronásledovateli - 80 %

Argony
17.10.2013 5 z 5

Moc pěkné čtení nejen pro děti. Pokud rádi čtete o přírodě, zvířatech, dobrodružství a humoru, je tohle správná volba.

kivera
09.04.2012 4 z 5

MIrko Hanák patří k mým nejoblíbenějším ilustrátorům. Pár tahy štětce dokáže vytvořit nádherné obrázky.