Potulky Šacou

Potulky Šacou https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266785/bmid_potulky-sacou-266785.jpg 5 4 1

Táto knižka prináša rozprávanie o miestach, budovách, udalostiach a veciach v Šaci, okolo ktorých denno-denne chodievame, ale zhon všedného dňa nám bráni, aby sme sa pri nich pristavili a zamysleli sa nad ich históriou a významom. A čo také zaujímavé môže mať mestská časť s 5400 obyvateľmi? Celkom mnoho. Starý mlyn, čo síce nemelie, ale stojí, kaštieľ ako v Toskánsku, 5 metrového Stalina, najmodernejšiu väznicu a nemocnicu na Slovensku, zašlé kino so sedadlami, čo zavŕzgajú, keď usadnete a najlepšiu zmrzlinu v šírom okolí šrácov a čají. Aj to nájdete v knižke s 36 kapitolami. Šaca má v erbe úľ a sedem včiel ako symbol Božej Matky. Alebo aj preto, že v Šaci kedysi žili včelári.... celý text

Starmoon
08.05.2021 5 z 5

„Šača je šaNca – prekvapiť sa pri jej spoznávaní. O to viac, čím menej od nej očakávate. Po prečítaní tejto knihy si niektorí Košičania začnú Šacu (viac) všímať. A Šačania vážiť (ešte viac).“

„Keď sa človek niekam vyberie, musí sa rozhodnúť, či chce dedinu alebo mesto. Šaca má oboje.“

Skvelé dielko, ktoré by si mali prečítať nielen tí, čo chcú zistiť viac o Šaci, ale vlastne všetci, čo chcú zistiť, ako sa píše kvalitný moderný bedeker.

Autor má cit pre jazyk aj pre mieru; informácií je tak akurát a navyše aj v štylisticky krásnom obale plnom pekných slovných hračiek. Čítať jeho knihu je radosť. Už sa teším na ďalšie.