Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu

Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9782/potraviny-a-byliny-ke-snizeni-cholesterolu-9782.jpg 4 3 2

Cholesterol je sloučenina, která se v poslední době stala pro mnohé z nás strašákem. Jeho zvýšená koncentrace v krevním séru se dává do spojitosti s rizikem aterosklerózy a dalších kardiovaskulárních chorob. Co dělat v případě zvýšeného cholesterolu? Můžeme jeho koncentraci nějakým způsobem regulovat? Pomůže nám dieta a jaká? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších podnětů najdou čtenáři v této knize. Autorka odhaluje některé mýty, kterými je cholesterol opředen, a ukazuje, že jeho hladinu lze účinně ovlivňovat pomocí přírodních prostředků. Všichni se můžeme stát pány svého zdraví a na této cestě nám bude kniha Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu neocenitelným průvodcem. 1. vydání. ... celý text

Greenfingers
20.06.2019 4 z 5

Zvýšený obsah cholesterolu v krvi souvisí především s poruchou metabolizmu tuků, ke které může mít člověk i dědičné predispozice. Vhodně zvolená anti-cholesterolová dieta však rozhodně neuškodí, přinejmenším je užitečným doplňkem medikamentózní léčby.
Dále je nutné zdůraznit, že nadlimitní cholesterol je pouze jedním z rizikových faktorů infarktu myokardu ( vedle kouření, stresu, obezity, nedostatku pohybu, apod.).Lidé, kteří netrpí cholesterolémií by se neměli zbytečně znepokojovat, pokud jsou jejich hodnoty cholesterolu poněkud zvýšené. Obvykle stačí pár kilo shodit a vše se upraví. Důležité je, aby měl člověk dostatek fyzické aktivity a pokud možno, vyhýbal se střesovým situacím.
Jsem 20 let po infarktu a cholesterol si hlídám. Proto jsem knihu paní Arcimovičové uvítal, i když, samozřejmě, léky na cholesterol beru dále.

tygřík2
19.07.2018 5 z 5

Napsáno přehledně, erudovaně a srozumitelně. Zařazeno do kategorie interaktivních, neboť přínos oceníte, až se podle jejích rad zařídíte. Za zkoušku to stojí. (Obávám se však, že většina "bůčkařů" ji štítivě odhodí do smetí :-))

diety cholesterol zdravá výživa

Jana Arcimovičová
česká, 1958
2009  60%Čínská medicína pod pokličkou
2003  87%Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu
2001  100%Léčíme se přírodními antibiotiky
2000  78%Vůně čaje

Kniha Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu je v