Potomkyňa

Potomkyňa https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169796/bmid_potomkyna-zo4-169796.jpeg 5 5 2

Ľudia za čias Kristovho života aj kresťania v prvých storočiach po jeho smrti verili, že Ježiš s Máriou z Magdaly splodili deti. Tajomní katari po stáročia strážili najväčšie z tajomstiev, udržiavali rodovú líniu najslávnejšieho rodu a ochraňovali ich potomkyne a potomkov. Mohli prežiť až do dnešných dní? Vo východoslovenskej obci Štítnik pripomína niekoľko starých náhrobkov s katarskými symbolmi skupinu žien, ktorá sem pricestovala kedysi dávno. Prečo si za úkryt pred oficiálnou cirkvou vybrali slovenský Štítnik? V päťdesiatych rokoch nájde mladý študent Alex nahrávku s tajomnou modlitbou a objaví sa informácia o dokumente, v ktorom majú byť zachytení všetci potomkovia Ježišovho rodu. Alex začína preverovať, kde je vlastne pravda. Nie je však sám, kto sa pokúša nájsť Potomkyňu. Pátra po nej Vatikán, pre ktorý je jej existencia hrozbou, i tajomná sekta, ktorá ju považuje za najvyššiu zástupkyňu Boha na zemi.... celý text

soltera
14.03.2014 3 z 5

Priznám sa, že skoro do polovice knihy som pociťovala sklamanie. Nedozvedela som sa nič nové, o potomstve Ježiša a Márie Magdalény, čo by som už nebola čítala v iných knihách. Chápem, že autor musel vysvetliť mnohé pre tých, čo problematiku nepoznajú a podarilo sa mu zhrnúť ozaj veľa a zaujímavých súvislostí.
Pre mňa to od polovice bolo veľmi dobré a zaujímavé čítanie, ktoré rozšírilo túto tému o nové obzory. Rozhodne je pozoruhodná predstava, že potomci JK a MM žijú medzi nami na SK. Kniha sa nedá len tak založiť , ale núti vás premýšľať a ísť sa na tie miesta pozrieť :)

Tatiana.t
19.10.2013 5 z 5

Už pár rokov sa zaujímam o "veci", ktoré sa dejú medzi nebom a zemou, /ako sa hovorí/. Prečítala som veľa kníh s podobnou tematikou, ale táto kniha ma veľmi zaujala, dokonca som ju prečítala dva razy po krátkom čase, aby som lepšie pochopila súvislosti.
Už sa teším na ďalšiu knihu p. Czobora, prajem mu veľa šťastia. Táňa.

kataři

Vojtech Czobor