Potíže v zálivu Pollensa

Potíže v zálivu Pollensa https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78789/bmid_potize-v-zalivu-pollensa-nzW-78789.jpg 4 157 14

Hercule Poirot série

Soubor vydaný ve velké Británii v roce 1991 zahrnuje povídky, které do té doby vyšly knižně pouze ve Spojených státech. V titulním příběhu a v Záhadě na regatě se setkáme s Parkerem Pynem, v povídkách Druhý gong a Žlutý kosatec s Herculem Poirotem, v příbězích nazvaných Pestrobarevný čajový servis a Detektivové lásky pak s Harleym Quinem. Dva zbývající – Pes na prvém místě a Květ magnolie – doplňují zdařilou osmičku neotřelých případů z pera královny detektivek.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Knižní klub

Problem at Pollensa Bay , 1991

LahoferRose
LahoferRose
24.06.2023 3 z 5

Chyběla tu jen slečna Marplová, inspektor Battle a Tom s Pentličkou. Poslední 2 povídky nejsou detektivní a dost mne překvapily. Zejména poslední, ta mi tedy zvedla tlak. Jiné povídky mne ale od Agathy bavily více než tato sbírka.

Katania
Katania
19.07.2021 4 z 5

Krátké, čtivé povídky. Taková jednohubka třeba k vodě.

petrarka72
petrarka72
07.07.2021 3 z 5

Příjemné, poklidné a poněkud sentimentální. Parkera Pynea lze po dvou povídkách v této sbírce vzít na milost, Poirot je neodolatelný jako vždy a Harley Quin přiměřeně tajemný. :-) Děti a zvířata prý nepatří na jeviště - v tomto případě do literatury: povídka o psovi je tak strašně přeslazená, že by si zasloužila pár kapek citrónu - aby čtenář nepocítil neklamné příznaky literacukrovky.

madem
madem
30.12.2020 3 z 5

Kniha povídek s více detektivy. Můj problém je, že mi nikdy nesedl Parker Pyne, takže za jeho povídky nemůžu dát více.

krizek
krizek
06.09.2018 4 z 5

Protože Agatha není jen Hercule Poirot a Slecna Marplova. Sbírka krátkých detektivních povídek, které jemně zapřáhnou vaše šedé buňky mozkové. Nenáročné čtení a přemýšlení, přitom tolik zajímavé.

SSTknihy
SSTknihy
15.06.2018 3 z 5

Mix povídek, ve kterých vyšetřuje nejen Hercule Poirot, ale i méně slavní detektivové Agathy Chrisie - Parker Pyne a Harley Quin. Klasické detektivní příběhy, některé slabší, některé lepší, ale vždy s dobrou pointou a zábavné. Tak, jak to čtenář od královny detektivek čeká.

Dixinka
Dixinka
29.10.2017 5 z 5

Klasika. Krásné odpočinkové čtení s naší Agátou.

omgjako
omgjako
20.09.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka. Každá povídka jako večerníček před spaním :)

Evik30
Evik30
01.09.2017

Jednodušší detektivky které rozhodně stojí za přečtení. Parádní na povídkách je že si jich můžete přečíst kolik chcete a nemusíte čekat až na konec knihy na pachatele různých zločinů.

Majdule
Majdule
04.02.2017 4 z 5

Sbírku povídek nesmrtelné ACH nespojuje žádný vnitřní motiv, což koneckonců nevadí. Kromě dvou závěrečných také nabízí to, na co jsme u této autorky zvyklí: esprit, napětí, inteligenci. Radost číst. Povídky Pes na prvém místě a Květ magnólie jsou žánrovým ukročením a podle mě berou sbírce plné hodnocení.

Jane007
Jane007
10.08.2016 5 z 5

Skvělé povídky. Potěšilo mě, že byl do knížky zařazen i Harley Quinn. Moc často ho v knížkách nepotkávám. A pan Poirot byl jako vždy dokonalý:-*

wooloong
wooloong
06.10.2013 4 z 5

Na povídkách je prima, že nemusíte číst až do půlnoci, abyste se dozvěděli, kdo je vrahem.

Malin
Malin
01.08.2013 5 z 5

Geniální povídky. Obzvlášť ty s Harleym Quinem a Parkerem Pynem, samozřejmě.

bookcase
bookcase
01.02.2012 5 z 5

Výborné Agátčiny povídky. Jen podotknu, že některé už česky vyšly, v souboru Muž v mlze. Mám ji doma, takže jsem si to hned ověřila.