Potíže s empatií

Potíže s empatií https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356628/bmid_potize-s-empatii-fN5-356628.jpg 4 40 13

Ve světě vysokých financí a dravých obchodů, ve kterém se Gabriel Vaughn vyšplhal téměř na samý vrchol, platí jediné: právo silnějšího. Když tedy dvaatřicetiletý manažer zjistí, že má nevyléčitelný nádor na mozku a zbývá mu šest měsíců života, rozhodne se nedat na sobě co nejdéle nic znát. Jenže nemoc na to má jiný názor a Gabriel ke své hrůze zjišťuje, že začíná přemýšlet o pocitech jiných lidí – kolegů, sekretářek, svého otce, dokonce i Caitlin, politické aktivistky s houslemi, která ho neodolatelně přitahuje. Jenže v životě, jaký Gabriel dosud vedl, empatie představuje problém…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Empathy Problem , 2016

lucka1998
09.01.2022 5 z 5

Kniha nutí k zamyšlení, je zajímavé, za jakých okolností člověk zjistí, že jeho práce ho nebaví a je zbytečná. Člověk až na prahu smrti zjistí, pravdu o svém životě, a o tom co považuje za důležité...

vlkcz
08.08.2021 4 z 5

Hodně dobré 4*.
Nejvíc asi romanťárna, ale ne samoůčelná a jenom. Kromě hry na city (i když velice jemné) se autorovi podařilo do knihy dostat nenápadně i ekonomická a politická témata a poměrně dost námětů k přemýšlení. Jenom nevím, jestli by lékaři a psychologové souhlasili s tím, že nádor na takovém místě mozku může změnit každého psychopata. Takhle to člověka svádí k tomu, aby podobnou zkušenost přál všem těm psychopatům ve vládách a čelech korporací.

poppins
18.03.2021 5 z 5

Čtivá kniha byť konec je jasný již od začátku. Konečně jako u každého z nás smrtelníků. Jde o to, jak prožít konec života, který jste do teď vlastěně nežili. Téma ne neznámé, ale autorovi i hlavnímu hrdinovi se zpracování docela povedlo. Dojemné i vtipné zároveň a nijak předvídatelné. Tedy kromě toho konce.:-)

Malunka
01.08.2020 4 z 5

Knihu jsem našla ve svém nekonečném seznamu "to read", nevzpomínám si, kde jsem na ni dostala tip. Za mě zajímavý příběh, vychází z pravdivých událostí. Napravení hříšníka, Londýn a hudební svět nebyla špatná kombinace.

aydam
23.12.2018 1 z 5

Nakonec jsem to po měsíci dočetl, ale příběh mě nebavil. Gabriel mi byl protivný svým jednáním. Vůbec jsem ho nelitoval.

salamandrina
15.11.2018 4 z 5

V rámci žánru je to dobře napsané. Takové trochu Me Before You. Sic hlavní hrdina umírá na nádor v hlavě, byla to pro mě po přečtení knihy Vyvolení (téma: vyvražďování postižených dětí za 2. sv. v.) oddechovka a svůj účel splnila.

nikkifinn
14.07.2018 5 z 5

Jaj, to byl doják .... když jsem četla anotaci, myslela jsem si, že půjde o četbu jak dělanou na city, protože prostě hlavní hrdina a rakovina. Jenže hlavní hrdina - Gabriel - byl do dobré poloviny prostě strašnej hajzl, člověk bez empatií, kterého zajímají jen šesticiferná čísla na výplatu. Vše umě proloženo skutečnými událostmi z finančnictví a politiky, takže člověk nabývá dojmu, že nečte příběh o lásce a vážné nemoci. To všechno má změnit Caitlin, která ale není žádnou záchranou příběhu, řekla bych. V podstatě mi přišla až skoro nadbytečná vsuvka v Gabrielově životě, nicméně se mi dost líbila a stala se skvělým osvěžením celého příběhu. Naopak se mi ještě více líbila Gabrielova psychoterapeutka, která nedávala svému pacientovi nic zadarmo a dost často jsem se přistihla, jak se nad jejich rozhovory doslova řehtám. Naopak jsem nedokázala potlačit pláč nad posledním rozhovorem Gejba s otcem. To se z těch očí valily potoky slz a nešlo tomu zabránit. Užasná kniha. Jednak proto, že si nehraje na "zahraju ti na city, bo hlavní hrdina má rakovinu", jednak proto, že budete jedním dechem číst o síle politiky a moci peněz, jednak proto, že si zde přečtete spoustu užitečných názorů na život a na člověka jako takového, jednak proto, že to celé psal chlap, což je zárukou skvělých hlášek a "zvláštního druhu" chlapského přemýšlení, jež nechává autor skrze hlavní postavu dokonale ventilovat :-) Už dlouho mne žádná kniha tak nebavila a tak nepřekvapila.

Koko1
11.07.2018 4 z 5

Příběh se mi líbil, i když to nebyla kniha, která by mě zasáhla na dlouho po přečtení. Styl psaní je jednoduše přímočarý. Dobře se to četlo.

Kminie
06.06.2018 3 z 5

Kniha mě nepřekvapila, typický bestseller; jazyk byl přejednoduchý, klišé klišé klišé, členění kapitol rozčilující. A sympatizaci autora k aktivismu moc nevěřím, když na svůj výplod vyplácal asi 5x více papíru, než bylo třeba (kvůli členění kapitol).

boza7
03.05.2018 5 z 5

Po Alexovi, jsem se na další autorovu knihu docela těšil. Nyní, po přečtení, už vím, že oprávněně. :)

zupri
07.03.2018 4 z 5

Mně se knížka líbila, určitě o ní budu ještě dlouho přemýšlet. Styl je podobný jako u "Alexe", skvěle se čte. Ráda si přečtu další autorovy knihy.

magnolia
14.12.2017 3 z 5

Láká mě , začít komentář ve stylu: Byl jednou jeden krásný milionář... , knížka však není tak špatná (červenoknihovní), jen jsem po autorově prvotině měla očekávání něčeho jiného. Ale někomu se zase třeba bude líbit víc, nežli Alex Woods (já na ty boháče v hlavní roli nějak nejsem, ať jsou arogantní nebo polepšení). První třetina byla zkouškou trpělivosti, protože byla pouze o hlavním hrdinovi. Když do děje vstoupily další (ženské) postavy, už se to dalo číst lépe. Kromě výhrad k obsahu, musím napsat i to, jak mě vadilo uspořádání knihy do 99 kapitol (s extra názvy), někdy úplně zbytečně dělících děj, a hlavně začínajících vždy na nové stránce. Kniha je proto silnější a plýtvá se papírem (je to nějaký záměr? jsou autoři placeni od počtu stránek? nebo kapitol?).

IvetaM
01.12.2017 5 z 5

Za mě spokojenost! Kniha byla inteligentní, zábavná a příběh uvěřitelný a dojemný s poučným podtextem. Uvítala bych tento příběh i ve filmovém zpracování. Myslím, že by mohl spoustu lidí inspirovat.
Doporučuji a určitě si přečtu i další knihy od tohoto pro mě zatím neznámého spisovatele.

rakovina, nádory anglická literatura psychologické romány podnikatelé empatie

Gavin Extence
anglická, 1982
2013  92%Vesmír versus Alex Woods
2017  74%Potíže s empatií
2024  0%Hledání Phoebe

Kniha Potíže s empatií je v