Potichu

Potichu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7891/bmid_potichu-cxb-7891.png 4 425 72

Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech, o touze žít s někým, kdo chce být s námi, o hudbě a tichu, které nenacházíme. Román ze současnosti.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Labyrint

Ester71
16.06.2017 5 z 5

Netušila jsem, co mám od této knížky čekat, nakonec se jednalo o zajímavý pohled do myšlení lidí, jejichž cesty se v jednu chvíli zkřížily ve stejném bodě..
Za mě pěkné.

gonegirl
24.04.2017 4 z 5

Moc milá kniha. O propletených osudech lidí, o normálnosti každodenního bytí, o zajetých principech a o tom, jak z toho všeho ven.

Ianrou
23.04.2017 4 z 5

Nemohl jsem se ubránit pocitu, že se jedná a Lásku nebeskou zkříženou se Samotáři. Paralel s oběma filmy je po celou knihu dost a dost.

ManželéMannovi
28.03.2017 2 z 5

Kniha mě opravdu nebavila. Možná to bylo tím, že ji načetl Richard Krajčo, kterého fakt nemám rád.

Mann

jiri77
12.02.2017 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Pět příběhů ,které se navzájem propojí, mě nedovolili se od knížky odrhnout. Přečteno na jeden zátah.

Markéta137
15.01.2017 4 z 5

Dobře napsaná a zajímavá kniha. Na začátku jsem si musela zvyknout na střídaní postav, ale postupně se mi, právě to střídání,velmi líbilo. Také oceňuji ticho, i když malinko jinak, než píše autor. Jedna mínus za kritiku mnou nekriticky milované Prahy. Souhlasím pouze s Žižkovskou věží.

jitka7655
07.11.2016 5 z 5

Krása! Příběhy postupně se skládající do mozaiky. Probleskující náznaky a finální propojení. Autor očima svých hrdinů provází současnou Prahou tak, že máte pocit, že na místě jste, vidíte ho, cítíte... Prožíváte jeden den jejich života, vzpomínáte na minulé zážitky... Svižné tempo. Vytříbený jazyk.
Poslechnuto jako audiokniha: individuální hudební motivy dokreslují jednotlivé postavy. Perfektní přednes. Jedna z nejlepších, které jsem dosud slyšela.

tlllk
03.11.2016 5 z 5

táto kniha bola celkom náhodná voľba (štýlu buy one get one free), ale zhltol som ju ešte rýchlejšie ako prvú voľbu. Správny mix sexu, všednosti, sexu, výstrednosti, sexu .... taký CZ verzia Matkina.

Jeanie
01.07.2016 4 z 5

Hodně dobrá knížka

lushi
16.06.2016 5 z 5

Další oblíbená kniha od Rudiše, možná nejoblíbenější. Pět prolínajících se příběhu, které se v závěru ladně spojí do jednoho. Čtení na dovolenou, na cesty, na víkend, kamkoliv kdykoliv.

Jana_Hlus
20.05.2016 4 z 5

Náhodné setkání v knihovně, o to milejší, že kniha je fakt dobrá, i když někdy, pro nás Pražáky, nepříliš přívětivá. Oceňuji, jak je umně poskládaná z několika souběžně jdoucích příběhů obyčejných lidí a gradující v závěrečném finále, kdy se jejich cesty protnou. Autorova myšlenka, že si raději pustíme do uší jakýkoliv hluk (hudba, TV) hlavně, abychom nemuseli přemýšlet, tak to mi bude znít v hlavě ještě dlouho...

antonio22
07.05.2016 4 z 5

Praha. Život. Lisabon.
Příjemné překvapení z české kotliny.

BiiZet
07.09.2015 4 z 5

Kniha si mě získala velmi zajímavou kompozicí, ta téměř nedala prostor zdlouhavým a nudným pasážím. Co se týče tématu, velmi originální uchycení jednoduché skutečnosti, nad kterou se málokdo z nás zamyslí. Román se mi moc líbil a považuji ho za další zdařilý kousek Rudišovi tvorby ;).

Franklin
17.12.2014 4 z 5

Kniha na svém počátku působí celkem nevinně, ale s postupem děje se stupňuje a nabírá na obrátkách. Asi nejvíc z knihy se mi líbil samotný závěr, ve kterém se vše krásně propojí, byť je konec takový ukončeně neukončený...

hastings
23.10.2014 4 z 5

Dost mě baví prolínání osudů. Takže ne "někdy a někde", spíš ve správný čas na správném místě ;-)

Koňadra
20.10.2014 4 z 5

Mne sa to páčilo. Trošku ma prekvapilo, že je kniha písaná v tretej, nie prvej osobe, ale o to asi lepšie. Rudiš je pre mňa príjemným rozprávačom, priznávam, že tie jeho pokusy o akési magično (nemyslím len Potichu, ale napríklad aj v Grandhoteli) ma vždy skôr rozladia, ale v realistickej línii je výborný. Hold to pravé Macondo je len jedno a nie je to v nebi pod Berlínom.

Mánička178
27.08.2014 2 z 5

Už je to delší dobu, co jsem tu knížku četla, ale matně vzpomínám, o čem že to vlastně bylo... :-/

Lulla71
09.06.2014 4 z 5

Punková romantiky pro lidi co dospívali začátkem devadesátek. Takže knížka pro mě:)

Belatris
25.03.2014 3 z 5

Citelně slabší odvar Konce punku v Helsinkách, ale průběžně se daly najít kouzelné detaily, myšlenky nebo odkazy, které zůstanou déle než jména postav a jejich krátká nebo o trochu delší setkání. Fernando Pessoa 4ever!

Carcoolka
05.03.2014 4 z 5

Moje první "rudišovka", takže asi nemůžu úplně posoudit, ale opravdu se mi naprosto trefila do noty, takže bych ji vřele doporučila. Strohý styl, krátké věty...láska, sex i drogy podané jemně a přesto drsně....prostě punk... Oceňovala jsem i četné hudební odkazy a vůbec motiv ticha....jen z konce jsem byla trochu rozpačitá....

See you somehow, somewhere. La petit mort... :)