Vteřinu poté

Vteřinu poté https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125480/bmid_vterinu-pote-oiN-125480.jpg 4 740 212

Poté série

Vysloužilý armádní důstojník John Matherson se přestěhoval s rodinou do Black Mountain v Severní Karolíně. Nedávno ovdovělý John a jeho dvě dcery žijí v přívětivé maloměstské rutině. Jednoho dne ji však něco naruší – najednou přestanou fungovat všechny elektrické spotřebiče. Že by rozsáhlý výpadek? Pravda je však krutější, než by se zdálo – za vším je výbuch EMP, elektromagnetické bomby. A výpadek zdaleka nebude jen dočasný… Kdo přežije v zemi, která se z blahobytu rychle propadá do archaické společnosti? Docházejí léčiva, násilní vykradači se začínají organizovat do tlup, objevují se první fámy a domněnky o původcích útoku. Den za dnem ubíhá od propadu do temných časů, až se uzavře rok. Rok Johnova boje o zachování rodiny, života, budoucnosti… Strhující postapokalyptický román překvapí svou uvěřitelností a nepustí čtenáře, dokud se nedobere poslední strany.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

One Second After , 2009

Biohazard
15.12.2015 5 z 5

,,Otázka není jestli se to stane, ale kdy se to stane."

Kniha má hrozně pomalý rozjezd. Ze začátku autor popisuje takové jakési nic a než to člověk přežvýká, má chuť si pomalu hodit lano. Ale zhruba po takových 50 stranách, kdy konečně dojde k výpadku proudu se rozjíždí úžasný, krutý a až mrazivě reálný příběh. Opravdu, nejspíše jedna z nejlepší post-apokalyptických knížek, jaké jsem kdy četla.

hankapimi
26.11.2015 4 z 5

Mrazivý román s originálním nápadem, co se stane při přepětí sítě a výpadku el.proudu, kaskádovité zhroucení celé infrastruktury bez spojení s okolním světem..Problémy s léky a potravinami - klasická temná stránka lidské povahy "Člověk člověku vlkem".. Pokud čtenář přetrpí americký úhel pohledu, některé zbytečně patetické scény a chybějící aktuální události a děje v přítomnosti, naskytne se mu celkem uvěřitelná představa s husí kůží, co se v reálu klidně může stát ! Doporučuji k přečtení.

sofmysl
23.10.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih

martin6849
27.08.2015 4 z 5

Rozhodl jsem se, že se zase jednou pustím do postapo sci-fi. A začal jsem Vteřinou poté. Ze začátku mě kniha docela štvala a mám pocit, že hodně za to může překlad, některé věty prostě nedávaly smysl... Později už to bylo lepší.

Ano, typicky amerického patriotismu je v knize dost, ale Amíci jsou prostě takoví, člověk by to měl předpokládat, když čte knihu, která se odehrává v USA. Takže tohle za mínus určitě neberu. Spíš mi příjde zajímavé podívat se na takovou katastrofu z amerického pohledu (například to, že u nás je běžné, že mají lidi zahrádky se zeleninou - sám si na balkóně pěstuju kde co, v Americe by se na mě asi dívali jako na vola).

Taky jsem párkrát přemýšlel o tom, co bych dělal, kdyby se nějaký takový průser stal. Odchod do hor se zdá být logický, ale asi to je problém, když stejný nápad dostane dalších dvě stě tisíc lidí, pak je tam kapku narváno.

Nabízí se srovnání s Tmou od Neffa, která je rozhodně vtipnější, ale zase i divnější (mnohem divnější), protože Neff je úchyl (kdo četl třeba Rekvalifikační kurz, tak ví :-) ).

Kniha se nakonec četla fajn, ale třeba na Den Trifidů (ano, já vím, je to špička špiček) nemá ani omylem.

Ještě drobný update - trošku jsem si při čtení vzpomněl na seriál Jericho, tam na začátku taky ve velkém grilovali spoustu žrádla :-)

Coucouha
07.08.2015 2 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, jelikož jí všichni vychvalovali a proto mě zlákala ke čtení. Typický americký patriotismus mě nepřekvapil, ale v knize nebylo nic, co by mne nadchlo. Určitě je to hrozná představa toho, co nám hrozí, ale kniha ve mě ani jednou nevzbudila nějaké dojmy a ani po dočtení to nebyla ta kniha, na kterou musím stále myslet a uvažovat o ději a o jejich postavách. A přesně to jsem od ní očekávala, že ve mě něco zanechá. Knihu jsem prostě dočetla a odložila. Za mně tedy zklamání, ale to je možná jen proto, že očekávání bylo opravdu veliké.

spdb
09.06.2015 4 z 5

USA postapo někdy k smíchu někdy k pláči

veronika4918
06.05.2015 2 z 5

Moc jsem se na tuto knihu těšila, bohužel jsem ji nakonec ani nedočetla ... Přestala mě bavit ta jejich američnost a odvolávání na Boha a Bibli. Škoda. Za mě jen **

jan8211
24.03.2015 5 z 5

zajímavý námět ,který nutí člověka zamyslet se nad tím ,co by ,kdyby se to opravu stalo

Shinju
24.03.2015 5 z 5

Tato kniha se velice povedla. Autor situaci skvěle popsal. A je vidět, že si autor s knihou dal velkou práci, aby nic neopomenul a to se mi líbilo.

Petra28
07.03.2015 4 z 5

Líbilo .. slušně jsem si pobrečela ... naprosto mi sedla do nálady.
Reálná hrozba ... až děsivě reálná.

Irika
01.03.2015 5 z 5

Velmi dobré čtení, logické, poutavé a napínavé. Kniha ukazuje, že i v krizových situacích je důležité udržet řád, vedení a držet se určitých pravidel, která mohou zachránit životy.
Ve srovnání s českou TMOU 2.0 je zde méně surovosti, menší propad do středověku, lidé více udržují vztahy a drží se pravidel, je to zase trochu jiný pohled, jak by to s námi mohlo dopadnout ve světě bez elektřiny...

groula
08.02.2015 4 z 5

Skvělá kniha, popisující situaci po EMP. To co ji trošku kazí na kráse, je to, že je psaná na reálie v USA a to našinci přeci jenom tolik nevleze pod kůži....

Andy0892
24.01.2015 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem za poslední rok četla.Velmi zajímavá kniha k zamyšlení, která ukazuje jakým by se svět stal. Stále jsem přemýšlela jak by to vypadalo u nás :-D

Jia
08.12.2014 5 z 5

Syrový román, co by kdyby..... Děsivě vylíčená skutečnost, co by nejspíše nastalo po teroristickém útoku, při němž by došlo k totálnímu výpadku elektřiny a jaké by to mělo dalekosáhlé důsledky na veškerý život.
Čtivá, drsná, místy hodně dojemná kniha, která je současně varováním.
4 1/2 *

Schullerka
24.11.2014 3 z 5

Kniha má rozhodně zajímavé a znepokojující téma, nicméně pro mě nebyla tak čtivá. Nemám v oblibě válečnou literaturu a tahle kniha se tohoto tématu přece jenom dotýká. Čtení knihy mě trochu deprimovalo, protože blackout není jenom otázkou teroristického útoku, který naší zemičce moc nehrozí, ale může být způsoben i sluneční erupcí. Nevím jaká je pravděpodobnost, že zemi zasáhne elektrický výboj tak silný, že by opravdu všechno elektro vyhořelo, ale vzbuzuje to docela respekt... Když mi můj fyzikář říkal, že tohle nastalo v minulosti kdy lidé s elektřinou teprve začínali pořádně pracovat, tak to ve mě zanechalo pocit, že se tohle může stát kdykoliv.

Každopádně určitě doporučuji, je to skutečně kniha na zamyšlení. :)

ivusse
03.10.2014 3 z 5

Pěkná kniha, jen pro mě občas trochu rozvleklá, chyběl mi větší spád. I přes to mě chvílemi mrazilo a na konci jsem i tu slzu uronila... mrazivá představa...

Clarisima
14.09.2014 3 z 5

Zajímavý námět - nevěřila bych, jak rychle dokáže město vyhladovět a jak rychle příroda vyselektuje zdravé kusy. Ale ten "americký" zbytek je děs. Patos, který tu doslova stříká ze slov i gest, mne často nutil k nevěřícnému úsměvu. Což je u katastrofické knížky docela katastrofa :)
Na druhou stranu mi docela zatrnulo u rychlého soudu krádeže léků. Oni jsou špatní, tak je odbouchnem, čím dřív, tím líp. Chápu nutnost udržení pořádku, ale toto sem nějak nemohla skousnout. No jo, Američani...

Zuzaa
03.09.2014 5 z 5

Souhlasím s oběma rozdílnými názory na knihu. Na jednu stranu TAK patetické, TAK Americké. Hlavní hrdina je prostě dokonalý, dělá jen správné věci, správná rozhodnutí, všichni ho respektují, milují a má ty nejsprávnější názory. Je to hrdina zkoušený životem, který se ale nedá a jistě mu to sluší a voní i po roce bez sprchy a zubní pasty. Prostě Američan, jak má být. Všechno tohle je opravdu neuvěřitelně otravné.

Na druhou stranu hrozně zajímavé originální téma, v knize nemusí být žádné zombie, upíři, vlkodlaci ani UFOni, aby byla postapokaliptická, napínavá, zároveň TAK reálná a uvěřitelná. Má to spád, atmosféru, je to čtivé, strhující a donutí vás to přemýšlet o spoustě věcí. Všechno toto je tudíž neuvěřitelně zábavné.

beja207
01.09.2014 5 z 5

Knihu jsem si koupila protoze namet vypadal zajimave. Po precteni zhruba 50 str. Jsem hnihu odlozila na dlouhou dobu. Dokonce sem ji mezi tim stihla pujcit dvou lidem kteri mi pak o ni basnili. Takze jsem se do toho pustila znovu. Prokousala jsem se nudnhm zacatkem az k mistum kde to zacne byt opravdu zajimave. Konec knihy je dojemny a oko nezustalo suche. Nakonec me mrzelo ze ro uz skoncilo. Jsem rada ze sem si ji precetla. Jestli si ji chtcete precist urcite vytrvejte a prelouskejte ten nutny zacatek

Lenka.Vílka
31.08.2014 1 z 5

Asi se zaradim mezi mencinu, kterou kniha nebavila (ale me nebavil ani Prechod, takze jsem asi divna a neumim poznat dobrou knihu ;) )...nedocetla jsem...asi to melo dost spolecneho s mym ocekavanim (na knihu jsem misto mesice cekala tri-doufam, ze ten bidak dostal pokutu!)..takze nekde v tom ocekavani jsem se asi dostala do faze vyklepanosti a natesenosti a potom byla zklamana z vysledku tehle mise...ale pravdou je, ze me mrzelo, kdyz jsem knihu nedoctenou odlozila...fakt jo, takze hodnotim podle toho, co jsem jsem cetla, nez jsem odlozila...