Vteřinu poté

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vysloužilý armádní důstojník John Matherson se přestěhoval s rodinou do Black Mountain v Severní Karolíně. Nedávno ovdovělý John a jeho dvě dcery žijí v přívětivé maloměstské rutině. Jednoho dne ji však něco naruší – najednou přestanou fungovat všechny elektrické spotřebiče. Že by rozsáhlý výpadek? Pravda je však krutější, než by se zdálo – za vším je výbuch EMP, elektromagnetické bomby. A výpadek zdaleka nebude jen dočasný… Kdo přežije v zemi, která se z blahobytu rychle propadá do archaické společnosti? Docházejí léčiva, násilní vykradači se začínají organizovat do tlup, objevují se první fámy a domněnky o původcích útoku. Den za dnem ubíhá od propadu do temných časů, až se uzavře rok. Rok Johnova boje o zachování rodiny, života, budoucnosti… Strhující postapokalyptický román překvapí svou uvěřitelností a nepustí čtenáře, dokud se nedobere poslední strany. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125480/vterinu-pote-oiN-125480.jpg 4.3526
Série

Poté 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

One Second After, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (161)

Kniha Vteřinu poté

Přidat komentář
lazarus
27. listopadu

První polovina, respektive skoro dvě třetiny nebyly vůbec špatné, ale poté se to zvrhlo do trapně melodramatické srajdy, komplet zabalené do americké vlajky včetně, pro autora, nezbytně nutného nelogického umírání. Zřejmě potřeboval nějaké ty slzičky u čtenářů. Ne, nebylo to nutné, ano bylo to trapné.
Takový Malevil, nebo Farnhamův únik jsou mnohem lépe zpracované Fallout-like příběhy s reálnějšími prvky a příběhem.
K tomu hvězda dolů za mraky nesmyslů, protože se sám autor v komentáři ke knížce prezentuje jako profík přes podobné katastrofické scénáře, přičemž sesmolí takovou do očí bijící blbost. Mrzí mě to, protože polovina knížky měla vážně výborný rozjezd. Původně jsem dal 3 hvězdy, no, po dalším uvážení dostane 2. Aby bylo spravedlnosti učiněno zadost.
Kdo chce podobný, ale dobrý příběh, nechť čte Malevil. Mimochodem, neměl hlavní geroj nakonec těch cigaret nějak moc? Nebo špatně počítám?
Nazdar.

VasnivaCtenarka
20. listopadu

Tak tahle kniha mne dostala. Hned dvakrát! Za prvé to je úžasný příběh o tom, co by se stalo, kdyby náhodou přestala úplně fungovat elektřina na většině území na Zemi a za druhé tím, jací jsou Američané paka do vlastenectví! :) Ale to pochopíte sami, když si knížku přečtete :) Nicméně - tohle byla perfektní katastrofická kniha, vyprávěna poměrně reálně a uvěřitelně. Před autorem smekám a modlím se, abychom nikdy o elektřinu nepřišli. Fakt dobře zpracovaná kniha. Doporučuji. Mám ráda katastrofické knihy i filmy :)

Lethania
01. listopadu

Realisticky napsaný postapokaliptický román, který se mě osobně velmi zamlouval. Bylo by opravdu zajímavé, kam by naše společnost směřovala bez elektřiny apod. Také se mi líbily naturalisticky popsané scény, které příběhu přidávaly na skutečnosti.

icewind
08. října

Před četbou Roku poté jsem si dal repete a pro oživení si zopakoval ten slavný den kdy byl odveden elektrický proud. Čtení to bylo neveselé a přesto, že klíčové okamžiky jsem si přeci jen pamatoval tak i napodruhé to ve srovnání např. s Blackoutem nebo Tmou na mě působilo tak nějak nejvěrohodněji. Sympatické je, že hlavní postava má spoustu běžných lidských nedostatků a pokud máte dítě zhruba ve věku jeho dcer, bude vám sympatičtější o to víc. Nicméně i tak není každé postavě souzeno dostat se za svůj horizont událostí.....
Co mi trochu vadilo - možná až přehnaný americký patriotismus, z každého studenta humanitního oboru se najednou stane mariňák jaxfiň a do toho v momentě kdy se hroutí civilizace a místní doktor navrhne pěstování marihuany pro léčebné účely, protože Dr. Max má prostě vyprodáno - tak venkovská ruka zákona hbitě zvolá "Ale to je přeci nezákonné!!" Podobně drobných hovadin z pohledu hlavně neporušit zákon v době kdy jde všechno do zadele je tam poměrně dost, ovšem celkově to považuji za zdařilou simulaci situace, která může reálně nastat. No nic, jdu zkontrolovat stav trvanlivých potravin v domácnosti a uvidíme co bude za Rok poté :)

Tchumatchek
07. října

Moc se mi líbí jak je příběh popsán velmi reálně, až jsem po první silnější scéně uvažovala o nedočtení. Ale dočetla jsem a nelituju. Doufám že se něčeho takového nedožijeme.

stoun25
06. října

Velmi mi to připomínalo knihu Tma.. lze jen doufat...

martin2250
22. září

Občas, ale jen velmi málo se děj táhne. Jinak jde o povedený obraz reálné hrozby. Jsme civilizací zhýčkaní a ani si to nechceme připustit. Krásně vykreslený rozpad společnosti. Některé scény jsou možná až moc nechutné, ale o to víc realistické. Knihu doporučuji přečíst.

alekis
15. srpna

No comment, tady opravdu není co dodat.
I když, snad přece něco: štěstí přeje připraveným...
Bohužel, na něco se asi člověk prostě připravit ani nemůže...

1 ...