Posvátný kámen

Posvátný kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32541/posvatny-kamen-32541.jpg 4 39 6

Akta Oregon série

Druhá kniha série Akta Oregon. Záhadná loď Oregon s ještě záhadnější posádkou se vydá opět z přístavu, aby na rozbouřených mořích od pólu k pólu využili své zkušenosti, nejmodernější techniku i netradiční přístupy a předešli vzniku III. světové války. Dirk Pitt už není na všechno sám a Juan Cabrillo se svou Společností je jeho důstojným vrstevníkem. V nedostupných grónských končinách byl nalezen náboženský artefakt – meteorit v legendách označovaný jako Posvátný kámen. Jako radioaktivní zářič může velmi snadno způsobit katastrofu světových rozměrů. A právě o takovém předmětu sní extremisté všech směrů a vyznání, muslimové i militantní vyznavači západního stylu života. Příběh, který začal dávno před 50 000 let rozpadem mateřské planety, se prolíná severskou mytologií, aby vyvrcholil ve věku počítačů, satelitů a zbraní hromadného ničení.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Sacred Stone , 2004

Luigi1
11.09.2023 3 z 5

Pan spisovatel se nemůže nějak chytit

renefer
29.10.2021 4 z 5

Tenhle díl měl trochu víc šťávy než předchozí. Zmatené poletování z místa na místo se omezilo na minimum, i když velké množství postav začínajících na H mě mátlo a často jsem se orientovala v textu kdo je klaďas a kdo záporák jenom podle přítomnosti jména Oregon (klaďasové). Taky má asi autor pifku na Angličany nebo možná jen na CI5, ze kterých udělal v tomto dílu totální břídily.

framil
06.09.2019 4 z 5

Klasický Cussler, kterého mám rád. I když chvilkama jsem byl trochu mimo až moc rychlým střídáním míst, kde se román odehrává. Ale jednoznačně je Cussler jedním z nemnoha spisovatelů na absolutní špici.

Elea
14.11.2016 4 z 5

Příjemná, nenáročná oddechovka, autor určitě napsal lepší knihy, ale i tato se dá přečíst.

pajom
27.09.2015

Jedna ze slabších knih,ale je to pohodové čtení.Nechtěl bych být v kůži některé postav,samé přesuny po různých částech světa :-)odpočinek HODNĚ malej ;-)

lenka2011
28.12.2011

Přečetla jsem pár knížek od tohoto autora,ale tahle mě zklamala..Juan Cabrilo a jeho kolegové ze Společnosti mají dva úkoly..zneškodnit bombu,kterou se islámští teroristé chystají "odpálit" v Londýně a na druhé straně zabránit pomstě jednoho člověka,který chce zničit mešitu v Mekce. v době svaté pouti,pomocí meteoritu s radiačním zářením. Všechno probíhá podle plánu,s minimálními problémy,které se vyřeší tím správným telefonátem. Postrádala jsem větší napětí,zápletky,tak jak jsem byla zvyklá.

Autoři knihy

Clive Cussler