Posvátný kámen

Druhá kniha série Akta Oregon. Záhadná loď Oregon s ještě záhadnější posádkou se vydá opět z přístavu, aby na rozbouřených mořích od pólu k pólu využili své zkušenosti, nejmodernější techniku i netradiční přístupy a předešli vzniku III. světové války. Dirk Pitt už není na všechno sám a Juan Cabrillo se svou Společností je jeho důstojným vrstevníkem. V nedostupných grónských končinách byl nalezen náboženský artefakt – meteorit v legendách označovaný jako Posvátný kámen. Jako radioaktivní zářič může velmi snadno způsobit katastrofu světových rozměrů. A právě o takovém předmětu sní extremisté všech směrů a vyznání, muslimové i militantní vyznavači západního stylu života. Příběh, který začal dávno před 50 000 let rozpadem mateřské planety, se prolíná severskou mytologií, aby vyvrcholil ve věku počítačů, satelitů a zbraní hromadného ničení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32541/posvatny-kamen-32541.jpg 3.926
Série:

Akta Oregon (2.)

Originální název:

Sacred Stone (2004)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Elea
14.11.2016

Příjemná, nenáročná oddechovka, autor určitě napsal lepší knihy, ale i tato se dá přečíst.

pajom
27.09.2015

Jedna ze slabších knih,ale je to pohodové čtení.Nechtěl bych být v kůži některé postav,samé přesuny po různých částech světa :-)odpočinek HODNĚ malej ;-)

lenka2011
28.12.2011

Přečetla jsem pár knížek od tohoto autora,ale tahle mě zklamala..Juan Cabrilo a jeho kolegové ze Společnosti mají dva úkoly..zneškodnit bombu,kterou se islámští teroristé chystají "odpálit" v Londýně a na druhé straně zabránit pomstě jednoho člověka,který chce zničit mešitu v Mekce. v době svaté pouti,pomocí meteoritu s radiačním zářením. Všechno probíhá podle plánu,s minimálními problémy,které se vyřeší tím správným telefonátem. Postrádala jsem větší napětí,zápletky,tak jak jsem byla zvyklá.


Autoři knihy

Clive Cussler

Clive Cussler
americká, 1931

Craig Dirgo

Craig Dirgo
americká

Uživatelé mají knihu

v Přečtených50x
v Doporučených1x
v Knihotéce45x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit2x