Posvátný kámen

Druhá kniha série Akta Oregon. Záhadná loď Oregon s ještě záhadnější posádkou se vydá opět z přístavu, aby na rozbouřených mořích od pólu k pólu využili své zkušenosti, nejmodernější techniku i netradiční přístupy a předešli vzniku III. světové války. Dirk Pitt už není na všechno sám a Juan Cabrillo se svou Společností je jeho důstojným vrstevníkem. V nedostupných grónských končinách byl nalezen náboženský artefakt – meteorit v legendách označovaný jako Posvátný kámen. Jako radioaktivní zářič může velmi snadno způsobit katastrofu světových rozměrů. A právě o takovém předmětu sní extremisté všech směrů a vyznání, muslimové i militantní vyznavači západního stylu života. Příběh, který začal dávno před 50 000 let rozpadem mateřské planety, se prolíná severskou mytologií, aby vyvrcholil ve věku počítačů, satelitů a zbraní hromadného ničení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32541/posvatny-kamen-32541.jpg 3.926

Akta Oregon (2.)

Sacred Stone (2004)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Elea
14.11.2016

Příjemná, nenáročná oddechovka, autor určitě napsal lepší knihy, ale i tato se dá přečíst.

pajom
27.09.2015

Jedna ze slabších knih,ale je to pohodové čtení.Nechtěl bych být v kůži některé postav,samé přesuny po různých částech světa :-)odpočinek HODNĚ malej ;-)

lenka2011
28.12.2011

Přečetla jsem pár knížek od tohoto autora,ale tahle mě zklamala..Juan Cabrilo a jeho kolegové ze Společnosti mají dva úkoly..zneškodnit bombu,kterou se islámští teroristé chystají "odpálit" v Londýně a na druhé straně zabránit pomstě jednoho člověka,který chce zničit mešitu v Mekce. v době svaté pouti,pomocí meteoritu s radiačním zářením. Všechno probíhá podle plánu,s minimálními problémy,které se vyřeší tím správným telefonátem. Postrádala jsem větší napětí,zápletky,tak jak jsem byla zvyklá.

Autoři knihy

Clive Cussler