Posvátné a profánní

Posvátné a profánní https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24241/mid_posvatne-a-profanni-ESF-24241.jpg 4 50 5

Obecný úvod do fenomenologického a historického studia náboženství z pera klasika moderní religionistiky určený pro široké publikum. Jednotlivé kapitoly knihy pojednávají o vztahu posvátného a profánního na rovině prostoru, času, přírody a lidského života.

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Oikoymenh

Le sacré et le profane , 1957

Antares
04.02.2017 4 z 5

Veľmi zaujímavé a inšpiratívne čítanie; doporučila by som hlavne tým, ktorí si kladú otázky ohľadne vlastného bytia a jeho ďalších rozmerov. Aj napriek miernej repetitívnosti, ktorá tu už bola spomínaná, ide o podnetnú knižku a pre mňa osobne bola veľmi obohacujúca a verím, že sa k nej v budúcnosti ešte vrátim.

gwineth
18.03.2016 5 z 5

Myslím, že autor opakuje to samé jen v tom smyslu, že píše v různých knihách o stejném tématu, ale nemyslím, že by se jen prázdně opakoval. O podstatě posvátného a profánního se zde dozvídáme stěžejní informace i interpretace stručně a srozumitelně. Člověk musí žasnout, co všechno byl Eliade schopen pojmout.

simon2474
17.01.2016 odpad!

Autor pořád opakuje to samé. I když mi to otevřelo obzory, nemohu říct, že bych si jí přečetl znovu. Teď ještě napsat o tom 3 normostrany, ať to mám za sebou.

Bedikk
16.09.2015 5 z 5

Stručné, čtivé a velmi inspirativní.

Roman04
21.10.2012 4 z 5

Můžu jen vřele doporučit.