Posvátná geometrie

Posvátná geometrie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355233/mid_posvatna-geometrie-Gg7-355233.jpg 4 16 4

Populárně naučná publikace o astrologické symbolice a sakrální geometrii.

Literatura světová

Vydáno: , Dokořán

martina.culik
martina.culik
16.01.2022 3 z 5

Čekala jsem víc matematiky a méně posvátnosti, ale vlastně mě to bavilo.
Formát je sice docela nepraktický, ale dobře se čte, jelikož je vždy na jedné stránce text a na druhé ilustrace. Každé téma je velice stručné, ale výstižné.
Trochu mě mátlo, že jsou v mém vydání chybně odkazy na stránky s provázanými tématy. Naštěstí je knížka útlá a vše se proto dá velmi snadno dohledat.

Leonora
Leonora
15.02.2021 4 z 5

Extra stručné, ale výstižné a překvapivě obsažné, žádná omáčka. Jedno téma na jednu malou stránku, druhá stránka čistě obrázková. (To platí pro celou řadu těchto knih.) Dost nepraktický formát.

niki-chan
niki-chan
18.07.2019 4 z 5

Překvapivě zajímavá knížečka. Je pozoruhodné, jak se geometrie prolíná běžným životem a setkáváme se s ní nejen u sakrálních staveb.

Péťa1950
Péťa1950
24.07.2018 5 z 5

Přísná matematická pravidla krásy kolem nás. (bod, přímka, kružnice, kruh, spirály, pravidelné obrazce, tělesa, zlatý řez, ornamenty), vše podané zcela jinak než známe ze školy. Možná vás donutí vzít do ruky kružítko, pravítko a zkoušet i tvořit. I když jste ve škole rýsování neměli rádi. Tak to zkuste.

2015  97%Kvadrivium
2014  76%Posvátná geometrie