Postřehy z Ameriky

Postřehy z Ameriky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27659/postrehy-z-ameriky-27659.jpg 4 2 1

Autorka, univerzitní profesorka, vtipně popisuje dojmy z Filadelfie a i jiných států USA, kde spolu s manželem prožila celý rok. “Amerika, jak jsem ji zatím viděla, je taková chudší a špinavější sestra západní Evropy“. Ale zdaleka nejde pouze o kritiku této velmoci. Pochvalně se autorka zmiňuje např. o úrovni americké digitalizace, o amerických muzeích a akváriích… ... celý text

Janizoun
31.10.2023 5 z 5

Tentokrát jsem při čtení cestovala s univerzitní profesorkou, archeoložkou paní Kateřinou Charvátovou, která žila rok v USA se svým manželem, též profesorem a archeologem Petrem Charvátem ve Filadelfii v černošské čtvrti.
A bylo to opravdu velmi milé, příjemné poznávací cestování, které se mi moc líbilo.
V knize se dozvíte o vzniku Filadelfie, představíte si dle krásných popisů dům, kde manželé bydleli, seznámíte se s lidmi z tohoto města, dostanete se i k vaření - k jídlu, dozvíte se jaké tam bylo počasí, poznáte i hudbu Ameriky, podíváte se do černošského kostela, zajdete si dokonce i na českou operu a dozvíte se mnoho zajímavostí. Manželé navštívili také New York, Washington... Celá tato brožovaná knížečka, je plná informací a je v ní nádherné vyprávění, které se čte jedním dechem.
Doporučuji tuto knížku všem, v mé knihovně už má své čestné místo, hodnotím ji plným počtem hvězd a moc ráda se k ní zase vrátím.