Postel, hospoda, kostel

Postel, hospoda, kostel https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314263/mid_postel-hospoda-kostel-OJo-314263.jpg 4 807 285

Není kněz jako kněz – Zbigniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.... celý text

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Knížku jsem měla půjčenou , hrozně moc mě bavila...Kniha , která pobaví ,má zajímavé myšlenky , rozhodně stojí za přečtení...

Jitty82
16.12.2019 5 z 5

Kniha plná lidské moudrosti, skromnosti, humoru i úcty k životu i lidem. Rozhodně potěší a zahřeje duši.
Z. Czendlik je upřímný člověk s velkým srdcem.

Felsenberg
21.11.2019 5 z 5

Křesťanství plné lidskosti, pozitivního přístupu a úsměvu. Kéž by bylo více Czendliků. Pak by byly plné kostely a lidé naplnění vírou.

lenisko
08.11.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Nejen že se dobře četla, ale také se na knihu dobře dívalo ;-) ... mimo jiné teď už vím, že kdybych chtěla pozvat pana faráře k nám na návštěvu, nenabídnu mu sušenky a čaj z obchodu, ale upekla bych mu výborné domácí máslové a uvařila čaj z bylinek z naší zahrádky. Myslím, že by byl spokojen ;-) :-D

nadhoz
04.11.2019 5 z 5

Moc hezké čtení. Jsem ráda,že jsem si knihu pořídila do domácí knihovny.

FofrNožka
13.10.2019 5 z 5

Prostě člověčí kniha. Poučení, laskavý humor, velmi trefné poznámky... Děkuji. Určitě se ke knize vrátím.

Juagustin
01.10.2019 5 z 5

Čtivá, dobře napsaná biografická kniha. Ač p. Czendlik stojí na "bulvárním" křídle české katolické církve (a já jsem spíš přívrženec toho intelektuálského;-), kniha mi ho velmi přiblížila a otevřela mi k němu cestu. Autorka klade otázky přiměřeně provokativně, je p. Czendlikovi v dialogu dobrou partnerkou a dává mu dostatečný prostor. Oslovila mě jeho schopnost skloubit duchovní a světské aspekty života, a také jeho hluboký vhled na Čechy očima Poláka, člověka vyrostlého v jiném prostředí.

jana4418
27.09.2019 5 z 5

Velmi čtivě napsaná knížka. Nejsem věřící, ale pan farář je dle mého velmi moudrý člověk a některé jeho názory stojí za to si přečíst vícekrát ...a následně se jimi i řídit. .

Sarriii
15.09.2019 5 z 5

Byla jsem až překvapená, jak se mi kniha líbila. Byla zajímavě a čtivě napsaná (formou rozhovoru). Jsou v ní obsaženy zajímavé myšlenky a postřehy jak z běžného života, tak samozřejmě v otázkách víry a Boha. Člověka tato témata minimálně nutí přemýšlet a tím se "posouvat". Doporučuji i lidem, kteří nejsou věřící, ale striktně se tomuto tématu nebrání. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla

hapac
29.08.2019 5 z 5

Docela dlouho jsem se k přečtení knihy chystala (odradilo mne takové to haló, které knížku provázelo a také styl knihy napsaný formou rozhovoru, který mne moc nebaví), ale musím zcela po pravdě říci, že se mne rozhovor líbil. Byla to "zpověď" otevřená, věřím, že i upřímná, zkrátka milá a čtivá. Patřím také k těm tzv. neznabohům, kteří, ale věří v někoho, s úctou vstupují do kostela a dle svého největšího svědomí ctí desatero. Názory jsou to na zástupce církve progresivní a hodně moderní, které však ctí tradice. Pro mne se tak osoba Zbygniewa Czendlika stala velmi, velmi sympatickou a knihu si ráda zase někdy přečtu, stojí to za to.

Evka27
23.07.2019 3 z 5

Vím, že je to s farářem o faráři, ale přesto jsem čekala více názorů na světské věci, češství, život v Česku atd.

barbapa
08.07.2019

Krásně napsaná kniha, plná příběhů ze života. Psaná s humorem, velice dobře se čte.

TGM
12.06.2019 5 z 5

Rozhovor, který je smysluplný a schválně trošku kontroverzní - aby se čtenář zamyslel.

baty
12.05.2019 5 z 5

Pěkné vyprávění normálního člověka. Chodíme za panem Czendlikem do Lanškrouna poměrně často a líbí se mi jeho vedení mše i to, jak se chová, když lidí potká mimo kostel. Opravdu rozsévá úsměvy všude, kudy chodí.

Allla9
10.05.2019 4 z 5

Kniha rozhovorů o smyslu života, ale i o smrti.

encyklopedie
06.05.2019 5 z 5

....tohle je jediná "Bible", která je ke čtení ..... tenhle pán má rozum...a to je velmi dobře
Přečetl jsem si s gustem naprostého neznaboha a potěšil se .....kdyby byli všichni "farníci" takoví......
100% at to hvízdá

Dani25
06.05.2019 5 z 5

Tak mne sa veľmi páčila, tak zaujímavo, vtipne a pritom rozumne popísaný prístup k viere a cirkvi. Vo veľa veciach s ním súhlasím.

maja11231
05.05.2019 2 z 5

Moc mě nebavila

Miliarda
21.04.2019 5 z 5

Byť nejsem věřící, osoba Zbigniewa Cziendlika je pro mě natolik zajímavá, že jsem se rozhodl si jeho osobní "zpověď" přečíst a rozhodně jsem nelitoval. Kniha psaná formou rozhovoru je zajímavou sondou do života tohoto sympatického kněze a vyjma jeho životní pouti obsahuje množství jeho netradičních názorů na církev a víru samotnou. Nicméně nejedná se o nějakou formu křesťanské "agitace", což jsem sám, jakožto nevěřící velmi ocenil a sám se s 90% názorů pana Cziendlika ztotožnil. Celkově byl pro mě vhled do života této inspirující osobnosti velmi zajímavý a mohu knihu vřele doporučit všem bez ohledu na to, jestli jsou křesťané či nikoliv.

Kočičáci
09.04.2019 5 z 5

Kdo by ho neznal! Zbygniew Czendlik je zcela jistě nejznámějším farářem v Čechách. Nejen díky svému obrovskému charizma, vtipu a modernímu přístupu k víře, ale hlavně díky velkému nadhledu na život a srovnanému vidění dnešního světa. Úžasně trefná jsou jeho podobenství, která musí pochopit i neznaboh. Nemusíte být zrovna praktikující křesťan, abyste se našli v jeho názorech. Pan farář totiž nahlíží na dění z velké výšky a velmi krásně nám připomíná, jak moc důležité jsou základní hodnoty - úžasné a tak moc pravdivé...

"Chceme-li dobře vychovat své děti, vytvořme především kvalitní a láskyplný rodičovský pár. To totiž ke zdravému rozvoji našich potomků úplně postačí. Vyrostou-li v rodinné harmonii a lásce. Základem všeho je dobrý tatínek a maminka, kteří se milují, respektují se a jsou si navzájem oporou. Na tom stojí a padá správná výchova. Umíme-li svým dětem poskytnout toto, nemusíme pak složitě řešit to ostatní."

"Každý úsměv je projevem míru, pokoje a lásky a má velkou moc. Může k lepšímu změnit něčí den, a někdy i celý život."

"...člověk, který je milovaný, je taky šťastný, proto ho ani nenapadne dělat někoho nešťastným. Zřejmě když je ti dobře, děláš dobro, a když je ti zle, rozséváš zlo. Podle mě je to takto jednoduché."

"...život je příliš krátký na to, abychom si z něj dělali bojiště. On je totiž každý boj většinou ztrátou času, sil a energie."

AMEN.