Postel, hospoda, kostel

Postel, hospoda, kostel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308902/bmid_postel-hospoda-kostel-CrA-308902.jpg 4 807 285

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.... celý text

sarka8276
17.07.2020

Tuto knihu stojí za to nejen číst, ale i vlastnit. Poutavý příběh polského kněze na českém území, protkaný moudrými myšlenkami a zajímavými postřehy běžného života v Česku. Poetický rozhovor s Člověkem plným pokory a lásky k lidem i Bohu. Rozhodně doporučuji.

olma
29.06.2020 5 z 5

Hledala jsem odpověď na otázku proč věřící věří v boha. Pan Czendlik mi krásně odpověděl. Zamilovala jsem se do něj. A nevadí mi že je kněz. Je to krásný člověk. Poprvé jsem byla ochotna vzít křesťany na milost. Ale pouze ty, kteří věří stejně jako on. Já totiž hledala odpověď proč lidé stále věří a chodí do kostela, když ve jménu boha, byli vřažděni, zabíjeni lidé, kteří nechtěli přijmout cízí víru. Kteří měli svou víru, jako byli bylnkáři, bohyně aj. Kniha je pěkná. Člověk se něco naučí, něco dozví a přitom se příjemně pobaví. Vřele doporučuji i nevěřícím.

Pavlína197
16.06.2020 5 z 5

Příjemné čtení, jako jít s kamarádem na pivo.

Klaara.cz
09.06.2020 4 z 5

Kniha rozhovorů není úplně můj oblíbený žánr, ale na tuto jsem se těšila a rozhodně nezklamala. Sice jsem se ve středních pasážích trošku nudila, ale knížka je plná důležitých myšlenek ????, které je dobré si občas připomenout. Nakonec i ta slza ukápla ????, takže doporučuji.

managalante
24.05.2020 5 z 5

Krásný rozhovor s váženým panem knězem a především člověkem, který má srdce tam, kde bych ho chtěl mít i já. :) Díky!

Jessica007
20.05.2020 5 z 5

Tak toto je opravdu nádherná kniha. Moc hezky se četla a těch moudrých myšlenek a laskavých slov. Takové pohlazení, ale i povzbuzení. Hodně krásných rad, moc milé.

ZuKo
05.05.2020 5 z 5

Po x fantasy knížek byla tato knížka jako balzám pro duši. Měla jsem ji doma pár let a přišel správný čas si jí přečíst. Přiznám se, že jsem pana faráře moc neznala ale dokáži si představit zajít k němu na faru.

denisa7430
01.05.2020 5 z 5

Potřebujete "vlít" novou krev do žil? Pak je toto nejlepší čtení...

sarkakom
30.04.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaná knížka, která mě pohladila na duši .

leucantha
31.03.2020 4 z 5

Moc fajn počteníčko, spousta krásných myšlenek i pro Ty, kteří v Boha nevěří...třeba k výchově dětí:...další chybou je, že si z vlastních potomků děláme bohy...všichni je bezmezně zbožňují, což jim rozhodně nesvědčí...v rodině bychom se měli zbožňovat navzájem, každému by se mělo dostat stejné pozornosti, zájmu a lásky.
Chceme-li dobře vychovat své děti, vytvořme především kvalitní a láskyplný rodičovský pár. Základem všeho jsou rodiče, kteří se milují, respektují a jsou si vzájemnou oporou.

Mosek
08.03.2020 5 z 5

Velmi pěkně a čtivou formou napsáno.Spousta zajímavých názorů,líbí se mi tolerantní přístup v mnoha ohledech.Některé pasáže mě vedly k zamyšlení,dokonce jsem mela pocit,jako by byly určeny přímo pro mne,takže jsem moc ráda,že jsem si knihu přečetla,byla pro mne obohacením v učitém ohledu,za které jsem vděčná.

Vojslava
04.03.2020 4 z 5

Zajímavé čtení, které mi osobnost zpovídaného docela přiblížila a v zásadě mile překvapila. Problém jsem měla až s druhou částí - v momentě, kdy se odpovědi na otázky začaly prodlužovat, četl se text hůř a trochu jsem se v něm ztrácela. Ale nicméně pro veřejnost "out off" církev to je užitečné čtení.

Sandalkar
02.03.2020 5 z 5

Za mě opravdu inspirativní knižní rozhovor, ve kterém jsem našla spoustu moudrých vět, vlídných slov a hezkých myšlenek. Díky za něj. Za polovinou byly otázky možná zbytečně útočné a kritické, několikrát omýlané téma celibátu trochu nudilo, obě strany rozhovoru knihou celkově probruslily dobře. Více takových knih, které ukáží, že duchovní život je normální. Více kněžích, kteří ho dokáží přirozeně začlenit do běžného života.

PS.: Takového fajn faráře nenajdete jen v Lanškrouně, my máme stejného neotřelého a inspirativního borce u nás ve farnosti. Třeba i vy, jen je potřeba někdy do kostela zajít a zjistit, že "kázání" může být formou zamyšlení nad aktuálními tématy, pospolitosti komunity...

knihyKeMne
22.02.2020 3 z 5

Tohoto pána jsem neznala, dle anotace jsem se těšila, že se dozvím něco o osobnosti moderního a nejspíš trochu kontroverzního kněze. Toho jsem se dočkala v první třetině knihy a bylo to zajímavé. Zvláště pak porovnání českého a polského přístupu k církvi. Následný rozhovor o věcech, které bývají církvi často zazlívány, by se spíš hodil do nějakého časopisu typu Reflex. A velká část knihy byla věnována komentování naší společnosti, což bylo vlastně takové jedno dlouhé kázání. Jak být lepšími. To je sice taky důležité, ale tak nějak jsem čekala něco jiného.

kamibe
21.02.2020 5 z 5

Mně se to také líbilo, a to i přesto, že mi připadalo, že až od strany 155 to má pro mne nějakou cenu, abych to fakt dočetla. A to i přesto, že s některými vyjádřeními tak úplně nesouzním. Každý máme tu svou víru trochu jinak. Ovšem s tím, jak na s. 266 říká, že život se dá buď přežívat, užívat nebo prožívat, s tím, ale i s mnohými jinými jeho vyjádřeními naprosto souhlasím. Líbí se mi jeho otevřenost, s kterou mluví o vlastní osobě. Navíc je velmi vtipný i na místech, kde bych to ani nečekala, navíc i o sobě se vyjadřuje vtipně.
Také jsem oceňovala neotřelé autorčiny otázky, které šly mnohdy pěkně na tělo.
A jak do kostela chodit nemusím, tak v Lanškrouně bych si tedy v neděli jeho kázání poslechnout šla. A s chutí.
Takových duchovních by bylo ve světě potřeba daleko víc.

evik2710
19.02.2020 4 z 5

Pěkná oddechovka

novina
17.02.2020 4 z 5

Mě se moc líbily jeho neortodoxní názory. Byl to příjemný rozhovor s neobyčejným člověkem.

rumova_kulicka
17.02.2020 5 z 5

Krásný a inspirativní rozhovor, ve kterém se skrývá spousta pravdy. Moc příjemné čtení :-)

Lucek
08.02.2020 5 z 5

Pan farář je borec! Knížka se moc povedla, je to takové pohlazení pro duši.

IvčaKraťaska
20.01.2020 5 z 5

Kdyby takových duchovních bylo více, určitě by bylo i více věřících. V boha nevěřím, ale přesto potřebuji víru v něco vyššího, v hodnoty a domnívám se, že přečtení této knihy mě možná trochu nasměrovalo.