Postel, hospoda, kostel

Postel, hospoda, kostel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308902/bmid_postel-hospoda-kostel-CrA-308902.jpg 4 806 284

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.... celý text

WexxAr-ka
14.10.2017 5 z 5

Pro mě je to první kniha tohoto druhu. Musím říct, že donutí k zamyšlení nad sebou a doufejme že i změní pohled na svět :)

courage
11.10.2017 4 z 5

Balzám na duši. Jediné co mi vadilo, byly časté narážky na celibát, to si mohla paní Zahradníková klidně odpustit. Jako by to bylo to nejdůležitější...

Gabi13
24.09.2017 4 z 5

Milý rozhovor, plný slov k zamyšlení. Tím, že je Zbyšek kněz je celá kniha obohacená o úplně jiný náhled na svět. Je hezké zamýšlet se nad vírou jinak a naopak nad všedním životem s farářem.

Znedla
15.09.2017 4 z 5

Knihu mi zapůjčila kamarádka (ateistka) s tím, že už bych se měla konečně smířit s Bohem. Kniha mne, přes mou počáteční skepsi (i já jsem pana Czendlika znala jen jako toho faráře od Lucie Bílé), opravdu nadchla.
Vše co je zde napsáno, je do posledního puntíku "svatá" pravda! :-) Nad spoustou věcí jsem se musela trochu zamyslet, někdy jako by mi pan Czendlik mluvil z duše a odlehčení v podobě vtipů, či vtipných (i smutných) příběhů ze života bylo velmi milé a poučné. Do kostela sice chodit asi nezačnu, ale dnes jsem Bohu zase o kousek blíž - díky za poznání Boha s lidskou tváří! :-).

Veronika2017
12.09.2017 3 z 5

Trochu jiný žánr, ale proč ne? Kniha na mě působila uvolněně. Povedený rozhovor.

martulkat
11.09.2017 5 z 5

Tato kniha ke mě zabloudila tak jaksi náhodou a byla to hezká náhoda. Místy vtipné, lidské a hlavně se mi líbí, že i farář je jen obyčejný člověk, který dokáže přiznat své lidské chyby.. moc hezké čtení, doporučuji. Zvláště závěr knihy bych doporučila všem rodičům, protože tam zazněla čirá pravda... alespoň já se tedy s názorem na východu dětí ztotožnila...:-).

gru1995
03.09.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech. Jako první mě zaujala forma zpracování této knihy, rozhovor! Nikdy jsem nijak neprahla po četbě tohoto žánru a i životního stylu, jsem věřící, ale ne zapřísáhlá a takhle kniha některé myšlenky mě občas nutili zapřemýšlet. V knize nejsou nesmysli poblázněného kněze, který káže o bohu a vnucuje každému svou víru. Už na začátku jsem to uvedla, ale připomenu to znova, kniha je velmi čtivá a každému ji doporučuji.

Jessybelle
30.08.2017 5 z 5

Je to kniha, která vás chtě nechtě donutí přemýšlet a možná i zpytovat svědomí... Mě utvrdila v tom, že si dál budu věřit v Někoho a nemusím proto nutně běhat do kostela, raději se budu usmívat, lítat s dětma po venku a milovat svého manžela... No a ještě myslet pozitivně...
Kniha, kterou by si alespoň přečíst měl každý. Je psána srozumitelně a řekla bych, že každý z nás se tam minimálně jednou najde...

ElfkaEleanor
29.08.2017 5 z 5

Čtivá kniha, která mi jako čtenáři-nekřesťanovi zprostředkovala náhled na svět katolického kněze, který je pravda občas značně netradiční, na druhou stranu velmi osvěžující. Pasáže o církvi a teologických otázkách jsem si též s chutí přečetla, protože pan Czendlik je dokázal poutavě doplnit vtipem a podat tak, že jeho vysvětlení budou jistě pochopitelná i laikovi. Co však oceňuji nejvíc je, že mě v knize nikdo vysloveně nepřetahoval ke křesťanství, ba naopak mě překvapily některé značně tolerantní názory, které braly v potaz i jiná vyznání či světová náboženství.

Tereza99
29.08.2017 4 z 5

Pan Czendlik je bezpochyby výjimečný člověk, kterého stojí za to poznat alespoň prostřednictvím této knihy.
Bohužel jsem ji ale nedočetla do konce, pasáže o bohu mě příliš nezaujaly.

MildeZ
27.08.2017 5 z 5

Fajn kniha a zvláště oceňuji jednotlivé příběhy/pasáže z bible přirovnané do tradičních situací v životě, načež musím uznat, že tento kněz není jen ''obyčejným'' knězem :-))

Eliskass
25.08.2017 5 z 5

Příjemné pohlazení na duši, občas úsměvné a zábavné čtení a také spousta věcí k zamyšlení.

mirunda
18.08.2017 5 z 5

Příjemná dovolenková oddechovka, mnohdy jsem se zasmála a mnohdy i zamyslela

Gabba99
16.08.2017 4 z 5

Moc příjemné počtení, autor vystupuje jako člověk, který je jeden z nás, na nic si nehraje, přiznává své slabosti a radosti.

stehlicek
10.08.2017 5 z 5

Obrovské překvapení! Pana Czendlika jsem znala, podobně jako většina lidí, z médií jako kněze-šoumena. Tahle knížka je ale nabitá takovými myšlenkami, že jsem z toho sedla na zadek. Kdyby podobně uvažovali všichni kněží, bylo by celé Česko katolické :-) Málokdo dokáže pracovat s pojmy jako Bůh, víra, náboženství a mluvit o nich prostě a přirozeně tak, že je pochopí i ateista (btw, dle Czendlika je ateista silně věřící - věří totiž v neexistenci Boha :-) Ke knize se budu často vracet a nejradši bych ji koupila všem svým přátelům :-)

Evišťátko
08.08.2017 5 z 5

Pro mě velmi zajímavá kniha, nadčasové myšlenky. A to jsem autora rozhovoru považovala do té doby s prominutím za mediálního šaška. A jsem ráda, že jsem mohla svůj rychle vytvořený úsudek změnit! Určitě se k této knize budu často vracet☺

Věrča18
05.08.2017 4 z 5

Moc milá knížka, krásný jemný rozhovor, ale nemělo to šťávu, četla jsem to hrozně dlouho, nic mě nelákalo číst dál... Zbigniew je úžasný čístý člověk, inspirativní, hladivý.

johannis
31.07.2017 5 z 5

Nebudu hodnotit autora, protoze sto lidi, sto nazoru. Nicmene s necim se ztotoznuji, neco me pobavilo, jine prekvapilo. Kazdopadne mile, prijemne počtení!

kvetinkabrno
31.07.2017 5 z 5

Pan Czendlik je charismatický, sympatický muž, jehož smysl pro humor mě baví. Rozhodně bych se s ním chtěla seznámit a dokonce bych si s ním ráda vykládala, třeba každý týden....s jeho myšlenkami se ztotožňuji a myslím, že bych kvůli němu chodila i do kostela, kdybych ovšem bydlela v Lanškrouně.......obyvatelé Lanškrouna....ó Vy se máte..:-)

katerina.l.
25.07.2017

Já nějak nevím, jak ohodnotit životopis. Kniha je to určitě zajímavá, pan Czendlik má rozumné postoje a celkově je to "sympaťák". Určitě doporučuji.