Post Bellum 1866

Post Bellum 1866 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44174/bmid_post-bellum-1866-deW-44174.JPG 4 39 6

Souborné vydání novel Život za podpis, Post Bellum 1866 a Oklamaný. Tyto novely spojují válečné události 3.července 1866, kdy v tragické bitvě u Hradce Králové se osudově rozhodovalo o budoucnosti Rakouska.

lassse
29.04.2023 3 z 5

Syrový popis toho co se dělo nejenom během Prusko-Rakouských válek ale i potom.

lencin
19.09.2020 4 z 5

Dvě historické novely, obě se vztahují k bojištím roku 1866.
Téma- osud člověka, který se ne z vlastní vůle účastní válečného konfliktu.
Trýznivé vzpomínky na krvavé boje pronásledují hrdiny.
(2009)

Gracian1964
24.08.2020 4 z 5

Prvá časť sa mi páčila. Tá druhá ma až tak neoslovila, úprimne povedané, nudila ma a tak som ju výnimočne nedočítal, čo už, taký je život.

Jana K
10.12.2016 4 z 5

Nejprve jsem viděla film, který se mi velmi líbil a proto jsem se rozhodla přečíst i knižní předlohu. Co k tomu dodat... Jedná se o typický körnerovský bezvýchodně depresivní příběh mladého důstojníka rakouské armády, který není schopen vyrovnat se s krutou válečnou zkušeností v bitvě u Hradce Králové. Že tento místy přímo děsivý příběh končí tragicky je nasnadě.

anonymous8
10.12.2015 5 z 5

Jedna z knih, která mě absolutně dostala. A to jsem jí objevil jen díky značně nepovedenému filmu!

s-reader
30.11.-0001 5 z 5

Kniha líčí události roku 1866 natolik sugestivně, že jsem neodolal a místo, kde se boje odehrávaly, jsem navštívil. Prošel jsem bývalé bojiště, prošel jsem Svíbský les a pochopil, proč ta místa Körnera tak inspirovala. Les je zaplněn náhrobky a památníky, které připomínají jednotlivé padlé vojáky i celé skupiny, ticho v lese připomíná, kolik tisíců lidí zde zemřelo.