Posolstvo rieky

Posolstvo rieky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272758/bmid_posolstvo-rieky-j7z-272758.jpg 4 2 2

Mystický príbeh Slovenky Alany, ktorá našla v Indii odpovede na mnohé otázky a druhý domov. Od Majstra tam prijala duchovné meno Dev Priya a v autobiografii sa chce podeliť o svoje skúsenosti i zážitky. „Liečiť ľudí a pomáhať im nájsť cestu považujem za svoje poslanie v tomto živote,“ tvrdí Alana. Jej kniha sa číta ako pútavý cestopis plný odkazov a posolstiev, ako lepšie žiť. Začína sa cestou do Indie, na ktorej nasajete atmosféru druhej najľudnatejšej krajiny sveta a aspoň virtuálne navštívite každý kút, ktorý Alana opisuje. Jej príbeh si vás získa silnými a niekedy až tajomnými zážitkami, ktorými Alana Dev Priya prešla na ceste k poznaniu Pravdy i seba samej. Približuje rôzne typy jogy, očistné techniky a fascinujúce spôsoby meditácie. Posolstvo rieky je dojímavý, ale aj vtipný a miestami dych berúci príbeh, ktorý vám odpovie na otázky o hlbšom zmysle života. O tom, ako nájsť vnútorný pokoj a mier.... celý text

Literatura slovenská

Vydáno: , Noxi

SilviaKovacikov
SilviaKovacikov
21.05.2017 2 z 5

Kniha je veľmi zdĺhavá, zo začiatku priam nudná. Miestami opisy ako pri slohovej práci, dej sa posúva extrémne pomaly. Niektoré odseky som doslova preskakovala, čítala som iba prvé vety odsekov a som si istá, že som o nič neprišla. Úplne by som vyškrtala opisy - kto čo mal oblečené, opakujúce sa opisy trasy na určité miesto, priam rovnaké vety. Zbytočné pasáže o postavách, ktoré pre knihu neboli žiadnym prínosom - doslova zoznam členov kurzu, ktorý knihu iba "nafúkol" na jej 370 strán.
Kniha začala byť zaujímavá až vo svojej tretej tretine svojimi posolstvami a radami, no ani tam nechýbali opakujúce sa pasáže o tom, ako veľmi sa autorke nechce domov.
Ak by som ju mala korigovať, mala by maximálne 200 strán.
Dojem z knihy bol vylepšený skutočne iba, už spomínanou treťou tretinou knihy.

pustaken
pustaken
26.09.2016 5 z 5

Netradičný cestopis, ktorý sa síce odohráva v Indii, ale po celý čas iba na jednom mieste. Pomimo príhod v ášrame, kde sa učia budúci tréneri jógy, ide skôr o opis duchovnej premeny západného človeka počas mesačného pobytu v Rišikéši. Dobre sa to číta a páči sa mi najmä citlivo a detailne vykreslený vzťah učiteľa (guru) a žiaka. Takéto odovzdanie sa autorite je u západniara asi dosť zriedkavé.

psychologie cestopisy pozitivní myšlení motivační knihy geografie

Autorovy knížky

2013  70%Posolstvo rieky