Posol

Posol https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79358/bmid_posol-vyR-79358.jpg 4 1454 344

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre – priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

I Am the Messenger , 2002

Dreamal
06.01.2022 4 z 5

Skvělá, čtivá, napínavá kniha, až na ten závěr, ten je bolestně slabý.

Freedomova
02.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha! Stejně jako Zlodějka knih mne uchvátila hned od začátku a ani jedna stránka nebyla nudná, slabší či předvídatelná. Dočetla jsem ji před chvílí a nepochybuji o tom, že mi bude ještě hodně dlouho dělat společnost v myšlenkách.

Elea
29.12.2021 4 z 5

Zajímavý námět, kniha se velmi dobře četla, ale musím souhlasit s předcházejícími komentáři - závěr je prostě divný.

KristinTj
28.10.2021 4 z 5

Já jsem jenom Ed.
Choděj mi dost zvláštní vzkazy, ale nakonec vždycky vím, co mám udělat.
Zdá se vám to divný? Jo, je to divný.
Ale taky hustý...
Můj život se totálně změnil. Je teď neuvěřitelně opravdovej. Zkuste zažít, co já, a uvidíte, co to s váma udělá. Je to jenom na vás.
A Markusovi ten konec nežerte. Za vším totiž stojí... Možná si odpovíte. Sami.

Jen_procházím
11.09.2021 4 z 5

Takhle...na jednu stranu je to totálně přepálené. Nereálný nesmysl. Kýč. Šroubovanej a nesmyslnej. Takhle lidi nemluví. Takhle lidi bohužel nejednají.
Ale je to strašně fajn. Hrdinovi sem fandil (i přes ten friendzone), ty hořký vtipy a komentování života na ubohým předměstí byly výborný. Už jen ta představa, že by se třeba něco podobnýho stát mohlo vlastně stála za to. Já totiž vždycky nesnášel lidi, co mi tvrdili, že čtou zásadně jen knížky o osobnostním rozvoji a o motivaci. Měli by si možná přečíst spíš cokoliv podobnýho Poslovi.

Jittka
26.08.2021 4 z 5

Celá kniha výborná, z konce jsem v rozpacích. Nicméně myšlenka je jasná, někdy stačí málo a nic to nestojí. Jen čas, který věnujete někomu jinému.

Neposeda
18.08.2021 4 z 5

Výborná kniha, změnit se dá opravdu každý, stačí jen to správné poštouchnuti. Hvězdičku jsem ubrala jen kvůli závěru knihy, od kterého jsem čekala trochu víc.

Lusie
04.08.2021 3 z 5

Zvláštní kniha. Čtivá, poutavá, ale konec takový nijaký. Možná jsem i trochu zklamaná.

Hakate
03.08.2021 4 z 5

Na první podle velmi čtivé oddechové, humorné čtení a přesto neskutečně hluboké poselství této knihy. Aneb jak mladý obyčejný povaleč může změnit život a udělat svět hezčí nejen ostatním, ale i sobě.
Kniha je určena všem čtenářům a určitě by si ji měl přečíst každý. Knihu bych klidně zařadila i mezi povinné četby do školních lavic.

Kaik
21.06.2021 5 z 5

Neuvěřitelné, Zusak mě opět dočista rozsekal. Nejenom úžasně bezprostřední formou vyprávění, ale hlavně veskrze pozitivním tématem. Jsem totálně na kaši. Hodnotím jednoznačně srdcovou pětkou.

alegria2
20.06.2021 4 z 5

I když jsem nedala úplně špatné hodnocení, je pro mě kniha svým způsobem zklamáním. Příběh se četl dobře, autor píše velice čtivě a já byla opravdu napjatá, jak to celé skončí. Přišel ale závěr a jedno velké zklamání. Pořád jsem čekala něco víc a nemůžu se ubránit pocitu, že je velké finále odbyté.

Ladislav73
18.06.2021 5 z 5

Ed Kennedy je devatenáctiletý
taxikář, místní povaleč, vzor prostřednosti, sexuální nicka, ubohej karbaník A ještě k tomu ke všemu magnet na ujeťárny.
A přesto je to kluk , kerý se dokáže sebrat a udělat něco, pro ty jiné lidi. Když to dokázal on, tak potom je toho možná schopen každý. Každý třeba dokáže žít za hranicemi svých schopností.

„Víš, říká se, že existuje bezpočet světců, kteří nemají nic společnýho s církví a skoro žádný povědomí o Bohu. Ale Bůh prý tyhle lidi provází, aniž by o tom vůbec věděli.“
„Ty jsi jedním z těch lidí, Ede"

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2021: Kniha, která má na obálce srdce.
Doporučuji.

svha
07.06.2021 5 z 5

Číst podobné knihy je pro mě odměnou.

valeria0031
08.05.2021 5 z 5

Je to tak kniha, kterou dočtete s úsměvem a pocitem , že tohle STÁLO ZA TO.
Kniha od mladého člověka pro mladé.
Málokdy se člověk dostane k něčemu, co by se dalo nazvat zlatý střed. Vystihuje surovou realitu a ne moc obdivuhodné lidi. Ale zároveň opravdu nese jednoduché, ale snad až vznešené poseltství. Dokonalá kombinace humoru, smutných chvílí, pochyb a ... hrdinství.
Díky Ede!

helusa2
05.05.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla… Jedno oko se směje, druhé brečí, za krkem mrazí obava, co bude dál - a nemůžete se od knížky odtrhnout… Znáte to?
Krásné. Chci taky být poselstvím :-)

Dani25
05.05.2021 5 z 5

Možno trochu YA, ale veľmi zaujímavá myšlienka príbehu pomocou kariet. Ani netušíme čo dokážeme keď nás život (situácia) postaví pred úlohu.

Tyn_a
26.04.2021 5 z 5

Takove pribehy ja muzu. Plne humoru, nadhledu a urcite pointy. Pointy, ktera dava smysl a ctenar si z ni i neco muze vzit, popremyslet o ni.

Pribeh me celkove bavil, stranky utikaly mezi prsty a ja nestihala mnohdy otacet, jak jsem byla zabrana do pribehu.
Strasne se mi libi, jak Mark pise. Jeho styl psani je jedinecny. Pri cteni jsem mela pocit, ze sedim pred hlavni postavou a posloucham vypraveni jeho pribehu. Neskutecne...

Tato kniha neni moje posledni, diky autorovi :))

Artinka
10.04.2021 4 z 5

I jako naprostý lůzr můžeš změnit svět. Stačí se dívat kolem sebe a začít maličkostmi. To je poselství.

IvaKo
01.04.2021 4 z 5

Markus Zusak patří k mým oblíbencům, takže jsem ráda sáhla po této knize, která se mi navíc hodila do letošní Výzvy. Příběh s originální zápletkou je poutavý, lidský a k zamyšlení. Každý může svým přičiněním v životě dosáhnout víc, než na co zdánlivě má schopnosti.

Maciiik
20.03.2021 5 z 5

Zvláštní kniha, hodně jiná, než jsem čekala. Dojala mě (několikrát). Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na hovorový jazyk, ale knihovny vedou Posla v oddělení pro děti, mládežníkům to asi bude sedět ;) A poselství? Je to pro mě jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Všímejte si lidí kolem sebe, někdy stačí málo, aby i obyčejnej lůzr někomu prosvětlil život ;)