Posmrtné paměti Bráse Cubase

od:

Posmrtné paměti Bráse Cubase

Nejvýznamnější román brazilského spisovatele, zakladatele moderní latinskoamerické prózy. Brás Cubas, bezvýznamný človíček prostředních názorů a průměrných vášní, dostane po smrti jedinečnou příležitost - díky autorově fantazii nepropadne zmaru, ale literární tvorbě, v níž probírá svůj prošlý život. "Posmrtné paměti jsou patrně jednou z těch vzrušivě originálních, radikálně skeptických knih, které pokaždé zapůsobí na čtenáře dojmem soukromého objevu," říká o románu ve své předmluvě Susan Sontagová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33504/posmrtne-pameti-brase-cubase-33504.jpg 4.26
Originální název:

Memórias póstumas de Brás Cubas (1881)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Torst
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
JeKa
18.07.2013

Jak už název napovídá, kniha brazilského spisovatele Machada de Assis je po formální stránce pamětmi zesnulého...pohled na svět, resp. na život, takového vypravěče, je pak odpoután od všech zábran, předsudků, přetvářek...velmi osvěžující a nápadité! Nemůžu tedy než souhlasit se Susan Sontagovou, která říká, že "Posmrtné paměti jsou patrně jednou z těch vzrušivě originálních, radikálně skeptických knih, které pokaždé zapůsobí na čtenáře dojmem soukromého objevu".

Skip
04.04.2012

Jediný zástupce brazilské literatury 19. století v mé knihovně. Brás Cubas zemřel a ze záhrobí nám napsal své paměti, svižným stylem, v krátkých kapitolách, přiměřeně vtipně, ironicky i sebeironicky. Jeho život nebyl nějak extra výjimečný a ani on si na někoho výjimečného nehraje. Žádné velké drama, žádné spletité konflikty, prostě velmi příjemné čtení.


Štítky

brazilská literatura

Autor a jeho další knihy

Joaquim Maria Machado de Assis

Joaquim Maria Machado de Assis
brazilská, 1839 - 1908

Uživatelé mají knihu

v Přečtených7x
v Doporučených1x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech3x