Tajemství ctnostné dámy

Tajemství ctnostné dámy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27750/bmid_tajemstvi-ctnostne-damy-QxJ-27750.jpg 4 88 14

Poslední zůstává série

Lady Cordelia Bannisterová se nehodlá provdat za muže, kterého si sama nezvolila, i kdyby na tom otec trval sebevíc. Zbývá jediné řešení vypravit se za tím neznámým mužem a pokusit se o něm zjistit co nejvíce. Něco takového ovšem u dívky ze vznešené rodiny nepřipadá v úvahu, a tak se Cordelia vydává na cestu v přestrojení za svou vlastní společnici, aby se sešla k důvěrnému hovoru s tajemníkem muže, za něhož se tak váhá provdat. Tajemník ji vbrzku okouzlí, Cordelia má co dělat, aby jeho kouzlu nepodlehla a to ještě netuší, že to je ve skutečnosti její nastávající Danielovi chybí už jen krůček k tomu, aby vyšel vítězně ze sázky, kterou uzavřel se třemi dalšími žádanými londýnskými gentlemany. Dva jeho přátelé už upadli do tenat manželství, zatímco on je stále volný jako pták a může si vybírat z přehršle krásných dam, které londýnské salony nabízejí Když ho rodová povinnost donutí zvážit sňatek s lady Cordelií, Daniel je zpočátku rozčarován, a tak se začne vydávat za vlastního tajemníka Jeden druhému nedokáží odolat, ale když vyjde pravda najevo, stanou před nejsložitější volbou ve svém životě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Secrets of a Proper Lady , 2007

uzivatel83509
25.04.2023 4 z 5

Kniha byla hezká, dobře se četla, akorát jsem se místy až nudila...od knihy jsem čekala "víc"

rampapa
16.05.2022 5 z 5

Na příběh o Danielovi jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Miluju tuhle sérii a miluji tuhle autorku. Úplně jsem si zamilovala Cordelii. Jejich příběh se mi moc líbil. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

petraj30
10.02.2021 5 z 5

Hodně povedený příběh, taky jsem válela smíchy.
Bylo to tak skvěle zamotané, že jsem se v tom i místy ztrácela já:-):-). Spíš mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, co všechno vědí - ona ví, že on neví a on neví, že ona ví a podobně:-):-)
Oba hrdinové byli skvělí, jen si myslím, že to na konci moc natahovali, už to pomalu ztrácelo svoje kouzlo. Nicméně ten rozhovor mezi oběma hrdiny na konci s údivy a přihlížením ostatních rodinných příslušníků byl k nezaplacení. To jsem vážně byla na vážkách jestli mám brečet nebo se smát.
Skvěle jsem se pobavila a moc se těším na další díl a škoda že konečný:-)

moudivlacek
29.01.2020 4 z 5

Klasická ukázka pravidel uzavírání sňatku v Anglii mezi šlechtou, ženy vlastně byly zboží, a světe div se, ne každá s tím souhlasila a bouřila se. Stejně tak i naše hrdinka Cordelia. Ale ani čestný muž té doby nemohl věčně uhýbat před svými závazky, zvlášť když toužil otci dokázat, že je hodný rodného jména a nemusí se za něj stydět v žádném směru.
To pak střet dvou paličáků a odpůrců "nalinkovaného" budoucího života znamená tajemné plány, vzlétnutí i pády, ale i nečekaně pravou lásku.

Ála1968
08.08.2019 3 z 5

Tento příběh měl alespon nějakou zápletku,oproti předchozím dílům,ale zase dlouhý, protahovaný konec.

Kamiliana
21.02.2019 4 z 5

Oceňuji vtipné, svižné dialogy, i když konec byl protahován.

Liduka
24.07.2018 4 z 5

Milá, vtipná oddechovka. Obě hlavní postavy byly moc sympatické. Jen to bylo ke konci trochu moc protahované, ale je pravda, že jsem se tam taky nejvíce pobavila.

Jája92
10.02.2018 4 z 5

Jsem ráda, že měli tuto knihu v místní knihovně. Četla se velmi dobře.

PomněnkaPrvní
28.03.2017

Scéna, když Daniel přichází za Sarah a setkává se tam s Cordeliiným bratrem, ta opravdu nemá chybu. Tekly mi slzy od smíchu.
„Je to amazonka.“
„Prosím?“
„Amazonka. Statná, nebojácná, s vycházkovou holí.“
Daniel pokýval hlavou. „Však víte.“
:))

havrmoni
29.09.2015 5 z 5

Vtipné a romantické a hurá do dalšího dílu. Zatím se mi líbily všechny .

Aracely
15.02.2015 5 z 5

Krásná kniha . Vřele doporučuji! Kdybych mohla, tak dám 10 * :-) Už dlouho se mi nestalo, aby mě bavila celá trilogie. Většinou je to díl po dílu slabší. Nicméně tady jsem hltala slovo za slovem a díl za dílem. Ještě mě čeká poslední díl a shodou okolností díl první... :-D Hlavní postavy Cordelia i Daniel jsou mi moc sympatičtí. Oba dva stejně. Což bývá zřídka. Možná tam byla větší ,, potvůrka" Cordelia :-) Nejvíc jsem se bavilo když to prasklo. Nechci to tady vyzradit, budete si to muset přečíst ... :-) Oba rozehrávají výbornou hru. A lehce Vás vtáhnou do děje. Jsem z této autorky nadšená! Daniel se vydává za svého tajemníka Warena, což je psáno už v anotaci, ale i ten pravý Waren mi byl velmi sympatický a doufám, že si o něm ještě přečtu v posledním díle. Byla by škoda kdyby ne . A Cordelia se zas vydává za svou společnici Sarah. A závěr je výborný. Hlavně ta večeře, kdy si jsou oba oficiálně představeni ... :-) Milé dámy ... Byla by chyba si tuto trilogii nepřečíst. A určitě mi dáte za pravdu. A já se jdu pustit do posledního dílu :-)

Poutnice
27.01.2014 4 z 5

ke konci knihy jsem si už říkala, že to zbytečně protahujou, pak ale přišla neformální večeře a oficiální představení našeho páru - a ta hádka byla naprosto precizně napsaná! Úžasný...kdyby se jen o kapku zkrátila hra na kočku a na myš, dala bych pět hvězdiček

modranka
01.06.2012 5 z 5

čo dodať, príbeh treba prečítať. Ja som si pri ňom zarelaxovala.

Tcica
24.02.2012 4 z 5

U téhle knihy jsem se neustále královsky bavila. V jednu chvíli mi to sice přišlo už jako moc nastavovaná kaše, a závěr jsem očekávala trochu jiný, knize to ale neubralo. Super.

pro ženy historické romance

Victoria Alexander
americká, 1965
2008  78%Hra na lásku
2010  75%Nabídka k sňatku
2009  80%O čem dáma sní
2011  83%Lekce manželství
2011  81%Seznam manželů

Kniha Tajemství ctnostné dámy je v