Svedení pravého gentlemana

Svedení pravého gentlemana https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29991/bmid_svedeni-praveho-gentlemana-NXA-29991.jpg 4 82 13

Poslední zůstává série

< 4. díl

Anglie 1854. Půvabná a ctižádostivá lady Kathleen Mac Davidová je rozhodnuta zlomit dávnou kletbu. Splnit tento nesnadný úkol ovšem může pouze za předpokladu, že svede Olivera Leightona, hraběte z Norcroftu, a provdá se za něj. Plna odhodlání vyrazí do Londýna, kde je ochotna riskovat svou pověst i případný skandál, jen aby dosáhla svého cíle. Pak ale přijde nešťastná rána do hlavy a nebohá Kathleen ztratí paměť. Norcroft by se měl radovat, že vyhrál sázku, ale v jeho duši převládá spíše melancholie. Tak rád by už konečně potkal ženu, které by mohl věnovat svou lásku a touhu! Celý jeho dosavadní život se změní v okamžiku, kdy mu osud přivede do cesty Kathleen. Ta dívka jako by ho uhranula, ale zároveň ji Oliver podezírá z nekalých úmyslů. S odpovědností sobě vlastní se tudíž rozhodne za každou cenu odolat jejím půvabům. Avšak i v životě pravého anglického gentlemana nastávají chvíle, kdy je lepší hodit rozum a společenská pravidla za hlavu...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Seduction of a Proper Gentleman , 2008

rampapa
16.05.2022 5 z 5

Na Oliverův příběh jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Kathleen jsem si zamilovala hnedka. Jejich příběh se mi moc líbil. Miluju tuhle sérii a tuhle autorku jak píše. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

petraj30
11.02.2021 5 z 5

Opět moc krásný a povedený příběh. Mrzí mě, že je to poslední díl, nicméně bylo to moc pěkně zakončené. Ale taky bych tam připsala nějakou rozvinutější připomínku o potomcích, i když se asi předpokládá, že nějaké měli.
Oliver se mi moc líbil. Sice jsem si nejdříve myslela, že je až moc mírumilovný i romantický, ale byla jsem ráda, že je to muž v pravém slova smyslu. Kathleen byla taky úžasná, ale jako minule mi ten konec přišel natahovaný, ale tentokrát to bylo proto, že si vyloženě vymýšlela, proč to tak nemůže být.
Všechny díly se mi moc líbily a i když tam nebyla žádná dramatická zápletka, tak vždycky přišel nějaký bod zlomu, který celý děj zamotal. Já se skvěle bavila. Určitě si celou sérii ještě přečtu:-)

pegasek
08.02.2021 5 z 5

Kniha byla moc fajn :-).Vtipna,romanticka a svym zpusobem kouzelna.Skvele jsem se u ni pri cteni bavila :-)

moudivlacek
29.01.2020 5 z 5

Kouzelné, vtipné a romantické, úžasná třešnička na dortu celé série. Líbila se mi celá série, ale tady jsem se asi nejvíce nasmála. Kletba, která jde zlomit jen prostým manželstvím. Každopádně matka Olivera, strýček Kate a Oliverův majordomus - ti znamenali pro mne vždy vtipné a humorné scénky a dialogy. Kate se dostane do situace, kterou vůbec neplánovala. Oliver zpočátku cizince vůbec nevěří, a ani se mu nedivím, každopádně časem zjišťuje, jak je mu s ní dobře.
Výbuch Olivera mě nezklamal, jsem ráda, že autorka z něj udělala rebela, ale i moudrého a laskavého muže.
Krásný závěr série. Celou sérii doporučuji pro pobavení a odreagování.

Ála1968
08.08.2019 3 z 5

Zakončení celé série nebylo špatné,ale upřímně,asi více po těchto knihách nesáhnu.Sice v nich byl humor,ale zdály se mi dost jednoduché a já se i nudila.

Jája92
10.02.2018 4 z 5

Zakončení moc pěkné série.

havrmoni
30.09.2015 5 z 5

Celou sérii i spisovatelku řadím mezi oblíbené. Moc hezky píše.Dobře se to čte,vtipné a romantické a čtivé.

locin
25.09.2015 4 z 5

A zase konec jedné příjemné série..

Aracely
18.02.2015 5 z 5

Výborná kniha! Přečtena za jeden den. Hezké zakončení série . Nemohla jsem se od toho odtrhnout . Četla jsem kdykoli se dalo :-D Hl . Hrdinové mi byli sympatičtí jen ke konci byl Oliver ale hrozně tvrdohlavý. A Oliverova matka byla báječná a mile mě překvapilo jak to s ni dopadlo. Jak se psalo níže, Kate svou ztrátu paměti jen nehrála a to bylo milé. Nebylo to tam řečeno, ale předpokládá se že měli děti když šlo o zachránění rodu ...

Vřele doporučuji přečíst.

Poutnice
09.12.2013 5 z 5

nejvíc mě okouzlily ty jejich dialogy, kdy vůbec nevnímali, že se s nima ještě někdo jinej baví :) to bylo fajn. A taky mě překvapilo že na konci nebylo napsán, jestli měli děti...

LovelyLucy-Eboo
09.07.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka píše moc hezky. Miluju kombinaci romantiky a toho štiplavého humoru, který autorka v knize používá. A to kouzlo kolem bylo opojné. Hezké zakončení série. Jen ten konec mohl být víc rozvynutý. Zajímalo by mě kolik měl kdo dětí a tak. :D

modranka
01.06.2012 5 z 5

Príbehy so stratou pamäti veľmi nemusím, zdá sa mi to také pritiahnuté za vlasy, ale išlo o poslednú časť série, tak som zachovala 5 hviezdičiek. Zaujímavá zápletka, inteligentný literárny jazyk.

Charley
10.07.2011 4 z 5

Vcelku pěkný příběh, přečetla jsem ho za den. Přišlo mi opravdu milé, že Kathleen svoji ztrátu paměti jen nehrála. Že celá ta situace nebyla nahraná, takže se na konci nekonalo skandální nařčení a pocity zrady, že mu nic nepověděla a jen ho využívala. Takže můžu s čistým svědomím doporučit.

pro ženy historické romance

Victoria Alexander
americká, 1965
2008  78%Hra na lásku
2010  75%Nabídka k sňatku
2009  80%O čem dáma sní
2011  83%Lekce manželství
2011  81%Seznam manželů

Kniha Svedení pravého gentlemana je v