Poslední žid

Poslední žid https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1438/bmid_posledni-zid-hUQ-1438.jpg 4 361 81

V roce 1492 je Španělsko ovládáno inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi... Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Last Jew

Zuzu88
19.09.2017 5 z 5

Perfektní historický román o postavení Židů v Evropě v 15. a 16. století. Výborně převyprávěný příběh o dospívání a životě jednoho z nich, se všemi nástrahami tehdejšího nepřátelského světa.

MirijamFrankl
01.09.2017 5 z 5

Vynikající, velmi spletitá kniha. Zaujal mne nápad ( dlouhodobě pátrání po relikviáři) i způsob zpracování a duch knihy. Postavy byly jako opravdové a navíc jsem se toho spoustu dozvěděla o judaismu a historii Španělska i dějin lékařství. Za mě bezva a jistě si přečtu další autorova díla a doufám, že se Poslednímu Židovi vyrovnají.

Boby17
07.08.2017 5 z 5

Noah Gordon napsal moc pěkný, i když také chvílemi velmi smutný, příběh ze středověkého Španělska. Každopádně kniha se mi velmi líbila a tak s klidným svědomím dávám plný počet hvězd.

VercaLukasova
12.07.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá, promyšlená, napínavá a dobrodružná kniha. Čtení jsem si užívala, moc mě bavila. Před touto knihou jsem přečetla Katalánce a ten mě tolik neoslovil. Určitě se pustím i do Ranhojiče.

pajama
11.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Autor opět nezklamal. Díky tomuto dílu jsem se trochu více začala zajímat o dějiny Židů u nás i v Evropě. Kniha je velmi poutavě napsaná

Lemurka
04.07.2017 1 z 5

Četla jsem 3 knihy od autora, které se mi líbily. Tato mě do děje nevtáhla a po 100 stránkách ji odložila.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Další pěkný historický román z židovskou tematikou.

Vojslava
11.06.2017 4 z 5

Četla jsem již před mnoha lety, ale ráda jsem se ke knize vrátila - je to nenáročná dobrodružná oddechovka. Až se čtenář diví, jakým zázračným způsobem hlavnímu hrdinovi schovávaná vychází, ale přeje mu to!

Danka1975
05.06.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem četla snad před 10 lety a pořád si jí vybavuju, byla jsem šokovaná, unesená, nevyspalá díky jejímu čtení a zase o plno věcí chytřejší. Noah to zkrátka umí!!!! Téma neotřelé, reálný popis a neučesané psaní, díky tomu se mi před očima odvíjí děj jako film!

orinka3
28.04.2017 5 z 5

Úžasné čtení. Nelze vynechat jediný odstavec, kniha je poutavá, živá, dobrodružná se silným příběhem. Všechno prožíváme s ústřední postavou knihy, především útěk před inkvizicí v neustálém strachu z prozrazení. Smutná historie pronásledování Židů, nepochopitelný sadismus inkvizitorů ve jménu církve vhání slzy do očí i dnes. Krutost mocných proti trpělivosti a lidskosti. Kniha se Gordonovi nadmíru povedla, nenechte si ji ujít.

VladiKlaisner
08.04.2017 5 z 5

Četla jsem nejen knihu Poslední žid, ale i Ranhojiče, Šamana znám z filmu z Connerim. Vše úchvatné, výpravné, čtivé. Chystám se na další knihu tohoto autora.

akdar72
24.03.2017 5 z 5

Opět moc krásné čtení....

hajrys
20.02.2017 4 z 5

Oblíbený autor. Trošku pomalejší začátek. Nutí k zamyšlení nad historií židů, stejně jako Ranhojič. Ale na něj prostě nemá.

sojmen
31.12.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila podobně jako Katalánec, od autora si určitě přečtu více knih.

Evišťátko
11.05.2016 5 z 5

Nádherný román, poutavý příběh ,autor je skvělým vypravěčem.

hankapimi
19.12.2015 4 z 5

Typický Noah Gordon ! Čtivý, napínavý, poučný a obohacující.. Rozšiřuje čtenáři obzory a dotýká se temných stránek světových dějin, mistrně vykresluje tvář středověkého Španělska, nenávist mezi dvěma náboženstvími i fanatické pronásledování Židů. Ale také nese důležité poselství, že i v takových šílených dobách může člověk zůstat sám sebou !!!

TaLu
18.09.2015 4 z 5

Dle mého názoru velmi dobře vykreslený příběh ve velmi zvláštní době, kterou Španělsko za dob inkvizice určitě bylo. Jde o beletrii, o příběh a ten příběh je poutavý, plný reálného napětí. Boj o život, boj o lidství. Neubránila jsem se myšlenkám, že v začátcích dob inkvizice šlo místy o snahu proměny a očisty církve, ale jak už to mezi námi lidmi bývá, dobré myšlenky zneužité sobeckými zájmy jednotlivců, dopadají úplně jinak...

Jarda Burgan
08.09.2015 4 z 5

80%
Nenudí, netáhne se, má to spád. Ale něco tomu trochu chybí. Celkově ovšem velmi dobrá kniha

Marika Vanova
10.08.2015 5 z 5

Tak to je úžasná kniha, doporučuji k přečtení.

Leninickak
31.03.2015 5 z 5

Nádherná pro mě nezapomenutelná kniha. Už se moc těším až si jí budu moct přečíst znova :)

Židé Španělsko 15. století inkvizice historické romány

Noah Gordon