Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1600 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

Army_girl
12.03.2024 5 z 5

Percyho Jacksona jsem četla poprvé, když mi bylo devět, a od té doby jsem z něj nevyrostla. Na Riordanových knihách je fajn ten jeho smysl pro humor. Nevěřím, že se někdo smál při čtení jeho knih víc než já.
Poslední z Bohů je podle mě velmi obstojné zakončení této pětidílné série, ne? Skvělý příběh, skvělá myšlenka, skvělá spád...všechno jak má být plus body za to, že to napsal Riordan. K téhle knížce se neustále vracím...myslím si, že RR je autorem pro všechny věkové kategorie. FAKT SILNĚ DOPORUČUJU :-)

marianna7090
20.01.2024 5 z 5

Toto som si užila rovnako veľmi ako pred rokmi ako detsko. Napínavé, poučné aj náučné, vtipné a jednoducho mám na Percyho veľkú slabosť.

RemiBlack
02.01.2024 5 z 5

2023/21
Super zakončení série, velmi akční díl. Přijde mi trochu přemrštěný (ale teď už i vtipný), že lidi si prostě ničeho nevšimnou, i když se jim doslova zničí půlka města. :D

Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Zbožňuji celou sérii PJ. I tento díl nezklamal, byl čtivý, napínavý a prostě skvělý :)

vera5841
16.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Velmi akční díl, ve kterým je celým středobodem velká bitva o B.... tedy chci říci o Manhattan. Podaří se udržet Olymp před Kronem? A je Percy opravdu tím hrdinou z proroctví?
K mému překvapení byl tento díl temnější a během bitvy přijdeme nečekaně o mnoho hrdinů. "Naštěstí" vesměs o nepříliš známé, takže jsme si k nim nestihli vytvořit vztah a tak srdéčko tolik nebolí.
S rozehrátým milostným trojúhelníkem si autor poradil vyloženě šalamounsky, ale vlastně velmi mile a tak i přes všechny ty bitevní hrůzy mohu knihu zavřít s úsměvem na rtech.

Nathally
08.11.2023 3 z 5

Tento díl se mi ze všech dílů líbil nejméně. Četla jsem ho strašně dlouho a děj mě ani nějak extra nebavil. Válka se táhla snad přes celou knihu a žádná pořádná akce tam nebyla. Dokonce ani smrt Luka mě nějak nepostihla, všechno se to přešlo, jako by nic. Asi nejslabší díl z celé série. Ale i tak jsem přemýšlím, že se vrhnu do dalších sérií, které R.Riordan napsal, protože Percyho svět jsem si zamilovala....

zirafinec
12.10.2023 5 z 5

Čtení jsem si, jak už je u Ricka Riordana zvykem, neskutečně užila. A stejně jako předchozí díly, i tento jsem přečetla z tři dny. Moc, moc mám ráda celý tento svět i styl překladu.

zuzmi39
17.02.2023 5 z 5

Poprvé jsem sérii Percy Jackson četla, když mi bylo asi 13 let. Už tehdy jsem knihám propadla a díky nim jsem se začala zajímat o světové mytologie. Nyní je mi 21 a k sérii jsem se celá natěšená vrátila, tentokrát jsem ovšem knihy četla v angličtině. Návrat do Tábora polokrevných byl plný radosti a nostalgie. Rereading jsem si užila stejně, jako první čtení před lety. Bylo to pořád stejně napínavé, zábavné, ale zároveň i naučné, protože člověk se v této sérii setkává s mytologií naprosto přirozenou cestou a má možnost si přečíst o známých i méně známých mýtech v moderním a vtipném pojetí. Přestože jsou knihy primárně pro mladší věkovou skupinu, myslím, že zrovna svět Percyho Jacksona si oblíbí každý nehledě na věk. Těším se na Bohy Olympu a věřím, že si je taky užiju tolik, jako před lety. Knihy Ricka Riordana jsou prostě srdcovky.

vinebitch
02.01.2023 5 z 5

Ještě než jsem se vůbec rozhodla přečíst si celou sérii, tak jsem si říkala jak to budu mít hned za sebou (přece jen je to série spíš pro děti) a nebudu mít potřebu se dál angažovat ve světě Percyho Jacksona. Ale po tomhle, troufám si říct nejlepším díle, mám chuť si přečíst další série. Což pro mě značí, že se kniha opravdu povedla a zaslouží si 5 hvězdiček. Percy nám už dospívá, moudří, a jeho akce už nejsou tak zbrklé jak bývaly. Rozhodně si tedy někdy v budoucnu musím přečíst i Bohy Olympu :)

Elea
04.12.2022 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl série.

Book_lover469
29.11.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl série. Akční, vtipný, a konec překvapil. Škoda že jsem na sérii nenarazila dřív protože bych četla pořád dokola. Rozhodně doporučuji.

tereza7804
20.09.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl z celé série, akční, nabitý, fantastický prostě... Není asi co víc dodat

Zelený_Drak
11.08.2022 4 z 5

Kdybych byla z New Yorku a bylo mi tak 11 let, tak tento díl by možná byl moje úplně nejoblíbenější knížka hned po Harrym Pottrovi (aspoň do doby, než bych ve 12 objevila Pratchetta). Je to jedna velká akční jízda a ani jsem si nevšimla, že se ve skutečnosti jedná o nejdelší díl. Příjemně mě to překvapilo (mimo jiné tím, že mě tam tu a tam něco překvapilo). Velmi mě bavily pasáže z Hádu. K snídani budou cereálie, to je jasné. A nakonec je tu docela silná myšlenka, že je potřeba spolupracovat, i když trochu po americku, protože každý bůh se ve finále považuje za hrdinu dne, že... Závěr je ale pěkný, skvěle se to čte a když se přimhouří oko nebo dvě, aby člověk nezahlédl nedostatky, je to nejen konec série, ale i nejlepší díl.

Kdyby se celá série trošku proškrtala a jednotlivé knihy tak byly štíhlejší, bylo by to ještě lepší. I tak jsem na závěr ochotná říct, že vedle Rowlingové bych Riordana nestavěla, ale vedle Flanagana klidně ano. Je to jiné, ale celková kvalita mi přijde podobná. Konkrétně u posledního dílu vyšší než u leckteré novější knihy o Maddie (kde už Flanagan hodně ždíme skoro suchý hadr, ale možná se mu i v tomto Riordan v později napsaných knihách vyrovná, nevím, nečetla jsem od něj nic dalšího).

andrejci
06.08.2022 5 z 5

Nevíte někdo co teď se životem? Sérii o Percym jsem dlouho odkládala a teď vím, že to byla hrozná chyba. Poslední díl je za mnou a já můžu napsat jen samou chválu. 400 stránek mi uteklo opravdu rychle. Za mě to byla nejakčnější a nejnapínavější dí celé série. Pořád se něco dělo a já prostě musela číst dál. Jinak to nešlo.
Pokud to šlo tak jsem si je všechny oblíbila ještě víc než to šlo. Trošku mě mrzí Grover, že tam nebyl víc. Za to mě, ale potěšil konec. Ten byl prostě famózní. Na konce jsem vždy zvědavá a jsem ráda, že tady si to držel ve stejné rovině jako celá knížka. Velké proroctví bylo skvělé. Zároveň se mi líbilo, že si autor přiravil půdu pro další sérii. Do které se určitě pustím.
Percy Jackson je prostě skvělá série a rozhodně patří k mým oblíbeným.

Lenka2533
04.06.2022 5 z 5

Tak už jsem bohužel dočetla i poslední díl. A nelituji jediné přečtené stránky z této série. Poslední díl byl opět boží! Byl opravdu hodně nabitý a akční. Četlo se to neskutečně dobře a rychle. Tento díl se mi líbil asi ze všech nejvíc. Je tu krásně ukázáno přátelství a ochota položit za své přátele i život. Také se mi líbilo, že i když mezi sebou měl někdo spory, tak i přesto se spojili a bojovali po svém boku. Statečnost všech postav velmi oceňuji. Zkrátka opět skvěle napsaná kniha.
Nemůžu jinak, než 5/5.
A ještě něco k celé sérii. Naprosto jsem si ji zamilovala!! Celý svět mi přirostl k srdci, takže když jsem dočítala poslední stránku a věděla jsem, že bude konec, tak mi bylo smutno :( Opravdu jsem to nechtěla dočíst. A všechny ty postavy... Některé jsem si zamilovala možná až moc :D (Percy, Annabeth, Grover, Tyson, Blackjack, Cheirón... ) Bohy jsem ale taky měla ráda, i přesto, jak se občas chovali ke svým dětem. Prostě opravdu úžasná knižní záležitost. A i přesto, že mají některé díly i více jak 400 stránek, tak jsem to měla přečtené opravdu rychle. V srdci mi tato série zůstane navěky a rozhodně se k ní někdy v budoucnu vrátím. Jestli se rozhodujete, zda si to přečíst, tak rozhodně ANO!

kačuleee29
19.05.2022 5 z 5

Já to miluju. Percy Jackson je něco, co by si měl každý přečíst. Klidně si dovolím říct, že by se z toho mohla stát klasika.Celou sérii jsem si naplno užila a knihy mi přirostly k srdci. A nikdy se ho už nepustí :D. Bylo mi líto, že to skončilo, ale vrhnu se na Bohy Olympu takže se zase MOC ráda vrátím do tohoto světa :D. Donekonečna a ještě dál tuhle sérii doporučuji a bez jakýkoliv okolků mohu prohlásit, že je to moje nejvíc nejoblíbenější série. Svět Percyho Jacksona je totiž prostě boží! :Dd

Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden. ~ George R.R. Martin

FerryTaz
19.04.2022 4 z 5

Posledni dil teto serie s Percy Jacksonem byl asi nejlepsi. Tento dil byl plny akce a v kazde kapitole se opravdu neco delo. Brilantni zakonceni cele serie. Mam vsak jenom drobnou vytku a sice posobnost jedne udalosti a mym oblibenym filmem Troja a tim nemam na mysli Achillovu patu. Kdo cetl, jiste vi, o cem mluvim. Dale jsem se pristihl, ze jsem nasel urcitou podobnost tema s ostatnimi autory. Stale je zde jeden hrdina, ktery bojuje za zachranu spolecnosti s velkym zlem. Stejne tema jako serie Harryho Pottera, serie Divergence nebo Hunger Games. Tema obdobne, jen se odehrava kazde v jinem svete. Nicmene serii doporucuji a urcite ji doporucim memu synovi az mu bude treba 12 let.

lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

Aldaa
14.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Zase skvělá knížka, Ricka mám rád protože píše zábavný příběh ze současné doby a antického Řecka, tuto sérii miluji a je to knížka mého dětství, ostatně VŠECHNY série od Ricka miluji a všechny jsem přečetl, Percy Jackson byla moje první. No ale trošku mě ( abych navázal ke knize ) mrzí že Percy nechtěl být bohem ale zase by to znamenalo všechny opustit, takže chápu.

HankaHail
28.09.2021 4 z 5

Po delší době jsem se opět dokopala sáhnout po další knížce Percyho Jacksona a to po posledním dílu, ale tentokrát v angličtině. Kniha je skvěle a jednoduše napsaná, takže se angličtiny nemusíte bát.
Velice mile mě překvapil rychlý děj a fakt, že se téměř celý děj odehrává ve středu hlavní bitvy. Příjemné zákončení skvělé série.