Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

Ksyu
19.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Autorka mě opět nezklamala, knihu doporučuji!

Mergirus
15.01.2020

Měla jsem problém se do knihy začíst. Přišlo mi to unylé a zdlouhavé. Nemohla jsem se odtrhnout až od konce (asi posledních padesát stránek).

biairicia
27.12.2019 1 z 5

Světový bestseller? PROOOČ?!! Jen díky jménu a předešlým knihám. Protože tahle kniha byla příšerná! Jak někdo mohl napsat napětí od začátku do konce??? Stálo mě opravdu hodně sil tohle dočíst. Nehorázná nuda. Do tehlé knihy se prostě nešlo začíst. Škoda :( NEDOPORUČUJI. Věnujte svuj čas lepším knihám.

Petro..nella
24.12.2019 3 z 5

Neříkám že by se mi ta kniha nelíbí ale to nezazivny příběh,knihu jsem četla jenom když nic nehrálo v tv :-D

crazyslunicko
19.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která byla napínavá od začátku do konce. Na začátku člověk něco tuší, ale stejně konec všechno překonal. Sophie je velmi sympatická dívka, která svůj život věnovala kariéře a najednou cítí, že ji asi tak trochu ujel vlak. Veronika je protivná od začátku do konce. Napadá Sophie, že zmanipulovala tetičku Connie kvůli domu na ostrově. A Grace - chudinka malá. Bylo mi ji hrozně líto.

U konce jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet :D na konci bylo tolik překvapení, tajemství z minulosti o dětech, sexuálních orientacích, vraždách, láskách.. něco člověk malinko tuší, ale stejně to bylo úplně jinak.

raty
12.11.2019 4 z 5

Jestli chtěla autorka čtenáře trochu napínat, trochu pobavit a trochu donutit k přemýšlení, tak u mě se jí to povedlo.

Maguša
08.11.2019 5 z 5

Mnohem pozitivnější záležitost než jiné Lianiny knihy, které jsem četla. Děj nebyl tak temný a depresivní, jako v jiných knihách a kupodivu mi to vůbec nevadilo. Dobře, bylo tam zase nějaké to tajemství, ale v knize k němu bylo přistupováno celkem s nadhledem, takže jsem to tak brala taky. :) Příjemná oddechovka.

Booky84
03.11.2019 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení se zajímavou zápletkou.

namornice
25.10.2019 4 z 5

Jejda, tohle ale bylo hezký! Dost velká odchylka od všech krimi, dystopií a nordic crime, ale tenhle výlet na Ostrov počmáraných blahovičníků jsem si ták užila! Liane Moriarty píše hrozně poutavě a lehce a čtení jsem si opravdu vychutnávala u každé kapitoly. Bavilo mě být ve společnosti téhle trochu potrhlé rodinky a všech jejích bláznivých členů. Postavy jsou opravdu zajímavě napsané a i když příběh je spíš humorný, tak se autorka věnuje i vážnějším tématům a vykresluje je velmi uvěřitelně.
A ten zvrat na konci mě úplně dostal, to jsem teda nečekala!

Verca1234
24.10.2019 5 z 5

Je to už několikátá knížka od Liane Moriarty co jsem četla. A vždycky na začátku mám problém, že mě knížka moc nechytne. Tady to bylo stejné. Hodně postav, přeskakování v čase...dokonce jsem si musela nakreslit rodinný strom abych se v tom zorientovala :). Ale pak to začalo nabírat na zajímavosti, jako u každé její knihy a konec jsme doslova hltala. Postavy mi budou chybět, jsou všechny skvěle napsané...Líbí se mi její styl psaní a chytré a promyšlené zakončení.

Jessie_
21.10.2019 3 z 5

Příjemná, čtivá oddechovka, ale bohužel samotný příběh mě nijak zvlášť nenadchnul.

katushah
13.10.2019 3 z 5

Vítejte u nové Australské telenovely Poslední výročí! Rodinné vztahy jsou tak zapeklité, že je nikdy nepochopíte! Nechybí horoucí vášeň, sex, závist ani deprese. Na přání zákazníků, přidáváme ještě více komplikovaných partnerských vztahů! A když si objednáte jedno dítě, dostanete druhé zdarma! A to se vyplatí. Tak kupujte a objednávejte na www.ostrovplnylzi.com

baruska91
27.09.2019 4 z 5

Poslední výročí byla 4.knihou, kterou jsem od Liane Moriarty četla. Opět velmi zajímavá zápletka, ale oproti ostatním mi přišla slabší.

Evišťátko
19.09.2019 4 z 5

Druhá kniha,kterou od autorky čtu a říkám si,že je moc rozvláčná,že plyne pomalu,ale nakonec,když jí dočtu,je mi až líto,že už je příběh u konce. Možná ,že v tom hektickém světě není na škodu chvilku zpomalit i u čtení knih.

Vevericka.eva
17.09.2019 2 z 5

Jelikož jsem od autorky zhltla Sedmilhářky a Manželovo tajemství, s chutí jsem se pustila i do této knihy. Přiznám se, že jsem nedočetla. Zápletka slabá, děj pomalý a natahovaný. Záhada opuštěného miminka neudržela dostatečné napětí, abych se tím vším prokousala. Přeskočila jsem tedy prostředních 200 stran a vrhla se na konec. Zde se všechno vysvětlilo. Kdyby z toho autorka udělala 100 stránkový román asi by to bylo dobré, takhle 2 hvězdy a ani kousek navíc.

martinaandulka
15.09.2019 4 z 5

Kniha se pěkně čte,je z prostředí Austrálie a hlavně malinkatého ostrova kde se dostanete jen člunem,z krásné ho popisu se vám vybaví romantické bydlení,ale kde život a hlavní hrdinové to nemají lehké a musí se poprat se svým životem.

Aghatte
12.09.2019 4 z 5

Další kniha od Liane, tato se mi ale líbila.
Vůbec nebyla nudná, těšila jsem se, až si najdu chvilku a zase se dám do čtení. Pravda, zpočátku jsem také oscilovala s myšlenkou, že si snad nakreslím strom života rodiny, abych věděla kdo s kým a proč, ale pak už jsem to pochopila...
Zde žádné extra drama, ale zajímavá zápletka - originální a promyšlená. Postavy byly sympatické, líbí se mi, že autorka zapojuje i vnitřní svět hrdinů, takže vidím, i co si myslí a nejen, co dělají. Ne každý to umí. Jazyk autorky mi ostatně sedí velmi.
Muži vesměs opět nudní, jen jako doplněk složitých charakterů žen - je vidět, že autorka píše o ženách pro ženy, chlapi jí moc nejdou.
Drobné připomínky k překladu - treperenda, ťululum a kardigan (co to je?) mi lezou na nervy, nemá čeština jiná synonyma?
Nechápu, že v chumlu žen a matek nikdo nepozná poporodní psychózu. Kamarádka ji měla a nešlo to nepoznat. Šestinedělky jsou křáplé obecně, ale toto je jiné. Bylo mi Grace moc líto.
Stařenky byly roztomilé a jejich "trestnou činnost" jim ráda odpustím. Jsou to frajerky, jak se s tím dokázaly poprat.
Ovšem ten "pekáč buchet" za 8 týdnů - přání otcem myšlenky. Je-li vám 55let, jste žena, máte roky nadváhu, necvičíte a jen jíte, možná? za 8 měsíců by byla vidět nějaká změna. Ale vyhrát soutěž kulturistů? Margie mi byla velmi sympatická, jelikož jako jediná se opravdu starala, všechno řídila, zařizovala, uklízela stařenkám, a byla všem pro smích, protože byla TLUSTÁ. To se neodpouští v knihách Moriarty. Vražda, homosexualita, psychické poruchy, opuštěné děti, lži, nevěra, pro všechno má pochopení, ale nadváha (už velikost 44 je psána s odporem!) - konečná, vyloučení z kolektivu navždy. Tedy než zhubnete, pak vás začnou brát vážně. Hrdinka pak většinou po proměně z hnusné tlusté housenky v éterického překrásného motýla neví roupama coby, a teprve začne "opravdu žít"... Zřejmě nějaký vlastní problém autorky, ať píše o čem píše, vždy se to tam projeví.

Celkově hodnotím jako povedené, bavilo mě to, a jdu na Tři přání :-)

Ester59
29.08.2019 1 z 5

Cetla jsem vsechny knihy od teto spisovatelky.Tato mne zklamala. Příliš popisná, detailní myšlenkové pochody všech postav i kdyz vůbec o nic nejde......zbytečné.

Marta08
07.08.2019 3 z 5

Z knihy si odnáším smíšené pocity. Od této autorky je to první kniha, kterou jsem četla a dojmy z ní jsou rozporuplné. Ze začátku příliš mnoho postav, ve kterých je těžké se vyznat. Nejvíce mě zaujala postava Grace procházející poporodní depresí, ale zklamalo mě, že její příběh vyzněl do ztracena. Velké tajemství bylo odhaleno, i když od půlky bylo celkem jasné, jaké rozuzlení nejspíš nastane. Knihu jsem přečetla během několika dní, ne, že by byla tak super, ale chtěla jsem ji mít rychle za sebou, abych se mohla vrhnout na další, co čekají na přečtení :) Od autorky mám ještě Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla, tak doufám, že budou lepší než tato kniha :)

Devil-Ivet
25.07.2019 4 z 5

Kniha začíná tajemně s mnoha otázkami, takže jsem četla už s čisté zvědavosti, co to mělo na začátku znamenat. Vysvětlení se dočkáme až na konci, ke kterému ovšem začínáme přicházet i my. Možná měla zbytečně moc stránek a nějakou tu omáčku, ale přesto se četla svižně. Prostě odpočinková kniha po dlouhém dni je jako dělaná.