Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

Anitram76
31.10.2017

Mám přečtené všechny knihy od Liane Moriarty a tahle se mi četla fakt obtížně. Kdyby to byla první, na kterou bych narazila, tak bych ji ani nedočetla. Ale nějak jsem se rozhodla ji dočíst a dát jí šanci. Mnoho postav, špatně jsem se zpočátku orientovala. Pak už to šlo. Konec už se četl v pohodě. Pro mě jsou nejlepší Manželovo tajemství Sedmilhářky a Na co Alice zapomněla.

Izu
23.10.2017 2 z 5

Za mě nejhorší kniha od autorky.Dialogy mi přišly hodně umělé, nevěrohodné,spousta situací vedených do krajnosti viz.Grace, rodinné tajemství,probuzení tlusté manželky do reality...Lidi takhle mluví ve filmech, ne ve skutečném životě.Velké zklamání.

Petit
23.10.2017 4 z 5

Tohle je první knížka, kterou jsem od autorky četla. Bavila mě, rozhodně nenudila, četla se mi lehce a příjemně. Jestli je podle některých komentářů nudná, tak už se moc těším až si přečtu ty lepší :)

putpuda
18.10.2017 3 z 5

Nebylo to sice tak špatné, ale abych se přiznala, moc se mi nelíbí směr, kterým se ubírají knihy L.M. Alespoň ty dvě poslední. Rozhozdně to vůbec nemá na Manželovo tajemství, Alici a Sedmilhářky. Toto se sice celkem dobře četlo, ale prostě mě to nijak nebavilo....
Tak třeba příště ;)

vendula78
17.10.2017 5 z 5

Proste se mi jeji knihy libi :-) nenarocne, zajimave a vzdy tam najdu neco co me primeje se zamyslet

hejnak
16.10.2017 3 z 5

Číst se to dalo, ale jiné knížky od L.Moriarty jsou určitě lepší. Za mě žádný zázrak.

Pet13
14.10.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, jen mi dost vadila ta spousta postav. Několikrát jsem musela pátrat, kdože to vlastně je. Závěr se předvídat dal, což mi vadilo nejméně a Sofie mě bavila. Myslím, že autorka má daleko lepší knížky než je tato

PetraBery
14.10.2017 4 z 5

Autorka psát bezpochyby umí, o tom jsem se přesvědčila již několikrát. Příběh o záhadě na Ostrově počmáraných blahovičníků se čte opravdu dobře, výborně popsané téma poporodní deprese u Grace, o tikání biologických hodin u Sophie a odhalení dávného tajemství. Postavy se mi nepletly, závěr se dal trochu vytušit, ale rozhodně to ničemu nevadilo. Za mne vydařená kniha.

Ilu53
11.10.2017 1 z 5

Téměř souhlasím s předchozím komentářem, rozečtenou knihu jsem si brala do lázní a těšila se, jak si zpříjemním volno... Chvílemi jsem si myslela, že si z nás autorka utahuje, fůra nesmyslných dialogů, změť postav, bez šťávy, škoda peněz. Velké zklamání po předchozích velmi čtivých titulech.

salunka
09.10.2017 2 z 5

Tak tohle pro mě bylo jedno velký utrpení. Od začátku jsem se musela do čtení nutit a vůbec mě to nebavilo. Nuda, nuda, nuda..moc postav. Pro mě asi nejslabší knížka od Moriarty.

Warty
07.10.2017 4 z 5

Kniha mě musím říct příjemně překvapila. Děj je zajímavý a konečné rozuzlení pro mě bylo překvapení. Mohu jen doporučit. Jednu hvězdičku strhávám za způsob, jakým je kniha napsána, neboť mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla. Jakmile jsem si ale zvykla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

debe
06.10.2017 3 z 5

Čekala jsem "zapletenější" zápletku. Ale i tak některé situace a postavy trefné.

DoDidDone
03.10.2017 5 z 5

Od autorky jsem četl Tři přání, které mi připadaly docela fajn, zato Sedmilhářky jsem úplně zdrtil. Patrně za to mohlo prostředí školky. Jsem rád, že jsem dal autorce šanci, protože Poslední výročí se vydařilo. Sice nejsem cílová skupina a knížku jsem si pořídil jen kvůli zvědavosti a tomu, abych pořád nečetl ty krváky a vraždění.
Příběh je hezký a milý, spousta postav mi tam nevadila. Sice bylo ze začátku těžké se zorientovat, ale pak to šlo snáz. Líbil se mi i konec s překvapením na úplně poslední straně knihy.
Žádná z postav mi nepřipadala úplně nesympatická (až na tu jednu...) a za to dávám autorce velké plus. Sice jsem tu záležitost s Alicí a Jackem rozluštil poměrně rychle, ale nepřipadalo mi, že by tím příběh nějak upadal.

hajrys
02.10.2017 4 z 5

Jak prostá někdy může být záhada.
Není to úplná pecka od této autorky, ale přesto dávám 4*. Děj plynul lehce, jednotlivé postavy jsou úžasně vykreslené a i přes jejich množství jsem se v nich neztrácela. Opět jako v Sedmilhářkách. Někdy to, co máme přímo na očích, nevidíme.

wiana82
28.09.2017 4 z 5

Trvalo mi dost dlouho než jsem se začetla a začala se orientovat lehce v postavách, ale když se tak stalo už mě kniha bavila. S Grace jsem soucítila, nemám tak dlouho od druhého porodu a různými podobnými stavy jsem si také prošla, i když ne tak extrémně. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy, průměr, ale za ten zajímavý popis poporodní deprese dávám nakonec čtyři. Taky mě zaujalo jak Connie smýšlela o lásce: Láska je rozhodnutí. Nic víc.

katerina.l.
26.09.2017 3 z 5

Asi nemám detektivní mozek, nebo se jen nechávám ráda podat.. Mně teda nenapadlo, jak to celé bylo a nebyla jsem si jistá ani, jak celý příběh skončí. Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst a ten konec se mi do knihy a příběhu vůbec nehodil. Za to jedna hvězda dolů...

AnnaAm
21.09.2017 3 z 5

Knižky od p.autorky mám veľmi rada. Neviem však čo si mám mysleiť o tejto. Knižka ma od prvej polovice vobec nebavila. Musela som sa nútiť ju čítať. Som rada, že som vytrvala od druhej polovice sa konečne začalo niečo diať. Dej mal konečne spád. V knihe vystupuje mnoho postáv (ale u knih tejto autorky je to ulne normálne) od druhej polovici som sa konečne začala orientovať kto je kto a ku komu vlastne patrí. Hlavná hrdinka mi však moc neprirástla k srdcu. Celkovo mám z knihy dobrý dojem, ale musím povedať že som čítala aj lepšie od autorky.

Mišmiš
17.09.2017 4 z 5

Z knih, které jsem od této autorky četla mi přišla nejslabší. Asi tím, že byla pro mě snadno předvídatelná.Ale zase na dovolenou jako stvořená. :-)

ApolenkaS
15.09.2017 3 z 5

Hodně se mi líbil hlavní příběh, příběhy postav okolo, ale celý to bylo tak blbě psaný, že jsem se nutila číst dál. A přitom předchozí dvě knížky se četly tak moc dobře! Bylo to pro mně zklamání, ale bylo by nespravedlivé knihu zavrhnout. Kdo se do ní pustí, nechť vydrží, poslední třetina je celkem fajn ;-)

Pav
13.09.2017 4 z 5

Styl Moriarty se mi líbí (nenadchla mě pouze Zamilovaná hypnotizérka). Kniha u nás sice vyšla se zpožděním, ale na to, že je jedna z autorčiných prvotin, je velmi čtivá a vtipná. Tradičně jsem měla problém s orientací v postavách, ale na to jsem u Moriarty zvyklá. Líbí se mi, jak plynou myšlenky hlavních postav, ve kterých se občas najdu a jsem ráda, že nejsem sama, kdo takhle uvažuje. Bylo mi líto Grace. Poporodní deprese musí být děs. A překvápko nakonec bylo povedené.