Poslední výročí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby.
Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá?
Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339692/posledni-vyroci-5AD-339692.png 3.8693
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Last Anniversary, 2005

Počet stran400
Jazyk vydáníčeský
PřekladŠárka Kadlecová
EdiceEdice světový bestseller
Autor obálkyDavid Dvořák
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN978-80-249-3369-6
Nahrávám...

Komentáře (220)

Kniha Poslední výročí

Přidat komentář
crazyslunicko
19. listopadu

Skvělá kniha, která byla napínavá od začátku do konce. Na začátku člověk něco tuší, ale stejně konec všechno překonal. Sophie je velmi sympatická dívka, která svůj život věnovala kariéře a najednou cítí, že ji asi tak trochu ujel vlak. Veronika je protivná od začátku do konce. Napadá Sophie, že zmanipulovala tetičku Connie kvůli domu na ostrově. A Grace - chudinka malá. Bylo mi ji hrozně líto.

U konce jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet :D na konci bylo tolik překvapení, tajemství z minulosti o dětech, sexuálních orientacích, vraždách, láskách.. něco člověk malinko tuší, ale stejně to bylo úplně jinak.

raty
12. listopadu

Jestli chtěla autorka čtenáře trochu napínat, trochu pobavit a trochu donutit k přemýšlení, tak u mě se jí to povedlo.

Maguša
08. listopadu

Mnohem pozitivnější záležitost než jiné Lianiny knihy, které jsem četla. Děj nebyl tak temný a depresivní, jako v jiných knihách a kupodivu mi to vůbec nevadilo. Dobře, bylo tam zase nějaké to tajemství, ale v knize k němu bylo přistupováno celkem s nadhledem, takže jsem to tak brala taky. :) Příjemná oddechovka.

Booky84
03. listopadu

Příjemné a pohodové čtení se zajímavou zápletkou.

namornice
25. října

Jejda, tohle ale bylo hezký! Dost velká odchylka od všech krimi, dystopií a nordic crime, ale tenhle výlet na Ostrov počmáraných blahovičníků jsem si ták užila! Liane Moriarty píše hrozně poutavě a lehce a čtení jsem si opravdu vychutnávala u každé kapitoly. Bavilo mě být ve společnosti téhle trochu potrhlé rodinky a všech jejích bláznivých členů. Postavy jsou opravdu zajímavě napsané a i když příběh je spíš humorný, tak se autorka věnuje i vážnějším tématům a vykresluje je velmi uvěřitelně.
A ten zvrat na konci mě úplně dostal, to jsem teda nečekala!

Verca1234
24. října

Je to už několikátá knížka od Liane Moriarty co jsem četla. A vždycky na začátku mám problém, že mě knížka moc nechytne. Tady to bylo stejné. Hodně postav, přeskakování v čase...dokonce jsem si musela nakreslit rodinný strom abych se v tom zorientovala :). Ale pak to začalo nabírat na zajímavosti, jako u každé její knihy a konec jsme doslova hltala. Postavy mi budou chybět, jsou všechny skvěle napsané...Líbí se mi její styl psaní a chytré a promyšlené zakončení.

Jessie_
21. října

Příjemná, čtivá oddechovka, ale bohužel samotný příběh mě nijak zvlášť nenadchnul.

katushah
13. října

Vítejte u nové Australské telenovely Poslední výročí! Rodinné vztahy jsou tak zapeklité, že je nikdy nepochopíte! Nechybí horoucí vášeň, sex, závist ani deprese. Na přání zákazníků, přidáváme ještě více komplikovaných partnerských vztahů! A když si objednáte jedno dítě, dostanete druhé zdarma! A to se vyplatí. Tak kupujte a objednávejte na www.ostrovplnylzi.com

1 ...